FIV la Sibiu (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc fetelor!!!!
Eu sigur ma testez in Z8...puteti conta pe asta!! Am inteles ca la blasto de la 8 zile in colo e concludent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Chiar de la 7 . (chestie dovedita )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu ma ispititi ca fac de maine dimineata inainte de ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:



A fost buna.

Io la toate fiv-urile(blasto) am inceput cu testele din z2-3 (cate 2-3/zi) si intotdeauna s-au pozitivat in z7 clar.(in z5 o chestie extrem , extrem de pala - am martori :)) )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Am inteles ca pana in Z7 e vina Ovitrelle-ului. Abia din Z8 poate fi luat in considerare.
Dar eu astea de urina le urasc...ca de fiecare data au fost negative si deci nu ma pot intepa zilnic. Voi face unul in Z7...care chiar si asa cred ca va iesi mic....daca va fi sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Neeeeeee....te-au pacalit. S-a adeverit si la FET, cand nu se injecteaza nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ihaaa!! O duzina de teste imi iau si le fac din Z5 in continuu.
Nu stiu daca asta ma mai calmeaza sau ma va stresa...nici nu stii cum sa procedezi...Aceste 10 zile ti se par o eternitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Pai iti pot spune din filozofia mea :)). Daca le faci din z2 vezi atat de multe teste negative ca pana in z5-7 te obisnuiesti cu gandul ca nu a fost sa fie. Si iti slabeste si vederea la cat o sa te zgaiesti dupa o amarata de liniuta. O sa vezi cat de fascinant este....cum poti sa te uiti ore in sir la un test de sarcina sperand sa apara ceva.
Deeeeeeeeeeeci.....dupa toate astea, atunci cand ar fi normal sa faci testul esti deja calita si gata pt. orice rezultat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bine macar ca prind weekend...apoi Paste...deci abia pe marti ma gandesc la test. Si de marti pana joi oi rezista 2 zile. Mi-am pus multe sperante in FIV-ul asta....cred ca o sa ma darame rau de tot un rezultat negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Da...da,asa fetelor vad ca una cate una veniti ,incepem sa ne inmultim ...bine ati venit si ceea ce se ureaza de obicei aici,sedere cat mai scurta si sa ne-ntalnim la odisee cat mai curand.Sa stiti ca eu urmaresc totul din umbra si chiar daca nu scriu zilnic sunt prezenta,sunt cu ochisorii pe voi.Yarina pe ultima suta de metri,maine este ziua cea mai importanta,cred ca la noapte nici nu poti sa dormi,maine-ti iei gemenasii acasa.Mult, mult succes si multa rabdare ca o sa ai nevoie.

Mergi la inceput