Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Elena, pai daca infectia ai avut-o, te-ai imunizat, super

Crissy, ma imbolnavesc cand vad cate activitati ai cu Elisa, de unde iti vin atatea idei?

Alina 21+ cu
gargarita


Alina asta inseamna ca indiferent de IgG...daca este pozitiv...SUNT IMUNA, iar daca este negativ...NU AM. Inseamna ca nu are rost sa mai repet IgG-ul. Mersi de lamuriri

***************************************************
Elena, 25+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Elena, pai daca infectia ai avut-o, te-ai imunizat, super

Crissy, ma imbolnavesc cand vad cate activitati ai cu Elisa, de unde iti vin atatea idei?

Alina 21+ cu
gargarita


Alina asta inseamna ca indiferent de IgG...daca este pozitiv...SUNT IMUNA, iar daca este negativ...NU AM. Inseamna ca nu are rost sa mai repet IgG-ul. Mersi de lamuriri

***************************************************
Elena, 25+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)



Nu mai are sens sa mai repeti deloc daca IgG e pozitiv. Daca e negativ, atunci se repeta IgM periodic sa fi sigura ca nu ai facut infectia.


25+
Vine o ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Multumesc Adriana de lamurire

***************************************************
Elena, 25+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Paula prin oras am fost ... asta a fost prima tatonare ...te poti duce la Pui Mic, sunt specializati in carucioare si scaune de masina www.puimic.ro ...eventual si la Puiul Mamei

Tina exact acolo ma doare
daca gasesti un remediu sa nu ma uiti si sa imi spui si mie
de la Graco care model? imi aduc aminte ca ai spus

Carmen caruciaorele bugaboo se gasesc la noi doar la Miniblue...si au cam exagerat cu preturile
daca te hotarasti sa iei de la ei sa imi spui si mine la ce preturi se gasesc acolo, cu siguranta sunt mai ieftine


Oana 25+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Neata!

floricelelor noastre!
Casa de piatra Paula! Bine ai revenit Elena!

Eu ma gandesc la voi mereu dar e clar ca nu pot tine pasul, nici macar cu urarile.

Oana, Carmen, eu sunt foarte multumita de www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&catalogId=10751&langId=-1&productId=79466&source=shopzilla&cm_mmc=Kiddicare-_-Shopping%20Sites-_-CPC-_-Shopzilla" target="_blank">Maxi Cosi Mura 4, puteti citi mai multe aici.
Le-am folosit pe toate intensiv, si scoica, si landoul si acum carutul sport (care se poate monta pe cadru si cu fata si cu spatele). Ah, si geanta cu schimburi si salteluta este utila. Mi se pare foarte util ca este un cadru pe care se monteaza atat scoica, cat si landoul si cel sport.
Nu mai spun ca am profitat ca se strange cadrul si am urcat cu landoul la Bucuresti in lift, in tramvai, in microbuz, in tren . In autobuz sau troleu foarte usor. In avion am calatorit cu scoica + cadru si landoul la cala. Cand am venit in Romania am renuntat la a lua baza scoicii, dar ea se poate prinde si in centura masinii decat, nu e musai sa se monteze pe baza cu picior, este insa mai sigur cu baza si de scos din masina mai usor, se ia scoica cu bb adormit si se pun simplu pe cadru, bb doarme bine mersi in continuare.
Evident ca fiecare isi face planul, cate deplasari face si unde anume, cati bani e dispus sa dea. Dar eu zic ca-i un mare ajutor pentru mamele active, soferite, sa aibe scoica care se pune pe cadru si landoul cu cadrul care sa incapa in spatele masinii .
Cel putin pe mine m-a ajutat foarte mult, ca 2 luni am fost singura cu fetele in Norvegia si mergeam cu ele dupa mine peste tot.




eu sfatul pe care l-am primit a fost sa nu iau landou avand in vedere ca bebe vine vara...ci mai bine sa aleg un carucior sport mai usor la care spatarul sa se lase la 180 grade

de fapt, pretentiile mele ar fi ca la cadrul caruciorului sport sa pot pune si scoica de la masina ...
la chicco am vazut ca se pune peste carucior...nu stiu sa explic dar sper ca intelegeti voi...

Otilia acum ma apuc de studiat si Maxi Cosi


Oana 25+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...si inca ceva am inteles ca e bine sa aiaba manerul dintr-o bucata sa poti sa impingi caruciorul usor doar cu o mana


Oana 25+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neata si de la mine gravidute dragi, vad ca sunteti vorbarete la inceput de saptamana.

Noi am inceput, pregatirile de Pasti, am cumparat vopseaua de oua, miercuri merg sa cumpar carnea de miel, cozonacul,a bia astept azi ma duc sa cumpar niste ornamente cu puiuti si oute.



http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

...si inca ceva am inteles ca e bine sa aiaba manerul dintr-o bucata sa poti sa impingi caruciorul usor doar cu o mana


Oana 25+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Da.....ales sunt cele mai simple de manevrat, am incercat eu prin magazin Plus mi s-a spus sa iau un carut unde pot regla scaunul, sa-l dau pe spate, cica pentru bebeii nu e bine sa-i tii in unghi de 45 de grade cum au majoritatea carucioarelor, le face rau la spate, nu pot sta mai mult de 2 ore, apoi dupa 6 luni devine mai usor.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Neata si de la mine gravidute dragi, vad ca sunteti vorbarete la inceput de saptamana.

Noi am inceput, pregatirile de Pasti, am cumparat vopseaua de oua, miercuri merg sa cumpar carnea de miel, cozonacul,a bia astept azi ma duc sa cumpar niste ornamente cu puiuti si oute.



http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si





dragaica..si eu sunt la sentimentul tau...imi plac de nu mai pot sarbatorile..ouale vopsite..ornamentele..

fetele..sambata l-a simtit si tati pe puiut cum se topaie..pfiu ce emotionat era..

19 cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

CD 27, nu te-am uitat draga mea. Sper din tot sufletul sa fie bine pentru voi si sa gasiti intelepciunea, rabdare si dragoste sa depasiti orice obstacol.

Denisa, sper ca esti bine.

Carucioare, toate sfaturile date de fete sunt f utile. Eu vin in completare si zic ca e mai bine sa il alegi “live” decat pe net, pentru ca asa vezi mai bine ce si cum: materialul exact, cat de usor il poti plia, cum il manevrezi….etc.
Cu cadrul dintr-o bucata, am auzit pareri impartite, deci….
Eu am vazut si la chico sa poti pune cosul auto pe cadu (la niste prieteni, model de anul trecut) si sigur la peg perego si inglesina.
Carmen, dupa ce le-am testat mai pe toate (3 in 1) si cred ca ii inebunisem pe vanzatori, noi ramasesm cu 2 optiuni:peg perego sau inglesina. Intr-un final am ales inglesina, pentru ca ni s-a parut mai usor in greutate cadrul+ fff.usor de pliat (imp. pt mine, eu avand probleme cu spatele). Si recunosc, la Peg Perego nu avea culoarea pe care noi o vroiam iar tipa nu ne putea garanta ca o sa n-il aduca ….. si chestia asta ne-a cam enervat. Oricum ambele mi s-au parut f bune, ba chiar cele de la Peg Perego imi dau impresia ca sunt mai rezistente.


24 + cu

Mergi la inceput