Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Michelle eu una sincer as lasa-o la socra-mea o perioada, insa nu am cu cine discuta...ma refer la sotz... asa ca nu o mai las sa doarma in pat, are culcusul ei, iar cum la bucatarie nu am usa, cam are acces liber acolo, sterg tot timpul masa, bufetul...mai ales ca acum este in faza de naparlire si nu mai stiu ce sa ma fac de par .Aaaa... si si-a gasit inca un loc de odihna pe pervaz la geam, iar ca sa urce acolo trebuie sa sara pe scaun, pe la masa si apoi pe bufet si uite asa ajunge la geam. Deja sunt in crize, ca trebuie sa fiu atenta pe tot ce pun mana si vreau sa mananc ca sa nu aiba par. Trebuie s-o dezobisnuiesc ca altfel nu stiu ce o sa ma fac.
De cuminte este ffff cuminte nu am ce reprosa insa parul...

***************************************************
Elena, 25+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna fetelor....Elena bine ai revenit

Legat de animale...noi avem 2 catei mici rasa chihuahua si nu ne trece prin cap sa-i dam...ii mai ducem la cumnatul meu la curte dar cand o sa vina bebe vreau sa interactioneze...eu ii iubesc asa de mult...cel putin pe baiat care are de abia 3 luni toata ziua l-as pupa

As vrea sa ma apuc putin de curatenie dar am asa o stare ...cred ca e vremea de vina

Eu intentionez sa tin post macar 3 zile si sa ma duc sa ma impartasesc ca nu am mai fost de mult...sper sa reusesc

Am uitat sa specific ca zilele astea am fost f.irascibila nimic nu e pe placul meu

GEO 26+ cu Antonia Maria

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

si eu am catel.. dar nu o sa-l dam pt nimic in lume.. purcica noastra dragalasa.. o tundem scurt..ca altfel ii cade parul de mori prin casa.. nu o sa o lasam in camera la bebe decat in vizite scurte.. si o sa ne obijunuim noi.. oricum eu cred, ca atata timp cat are vaccinurile facute si iideparazitata la 3 luni..nu are ce sa se intample rau..

19 cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Apropo...am facut testul de toxo si mi-a iesit la IgG--elocvent, adica valoarea era intre 2-3...iar la IgM--- nonreactiv adica 0.18 valoarea. La dr. nu am ajuns cu rezultatul insa stiam ca daca IgM este negativ atunci IgG nu mai conteaza...asa este ????...lamuriti-ma pleaseeeee

***************************************************
Elena, 25+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Am pandit 2 burtici frumoase, enik si ramo, gata, au inceput sa se vada

Elena, vineri acum primesc rezultatul, dar eu una n-am niciun stres, undeva in adancul sufletului meu sunt sigura ca e bine, sotul se mai gandeste cate-odata, dar bun ca nu-mi stresez eu sportivul.

Alina 21+ cu
gargarita


Alina....ne-ai remarcat.......am crezut ca nu o sa ne observe nimeni........multumim mult,



Ramona 21+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=33735&page=133
uite un subiect pe un forum de animale referitor la matze si bebei. Pareri si pro si contra, ca peste tot...dar si o gramada de exemple ca se poate convietui cu animale fara nici o problema si chiar cu efecte extrem de benefice pentru bebei

21+ Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Elena, pai daca infectia ai avut-o, te-ai imunizat, super

Crissy, ma imbolnavesc cand vad cate activitati ai cu Elisa, de unde iti vin atatea idei?

Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

hai ca am neuron de gravida, nu ma concentrez sa scriu totul deodata. doctorita mea a zis sa stau calma cu matza ca nu e nici o problema daca e curat,vaccinat,etc. Sper sa gasesc si un pediatru intelegator :) .


21+ Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna dragelor,

Sunt si eu prin preajma, va citesc dar nu am avut timp sa va scriu...

sunt cam racita dar pentru ca nu ma simteam chiar asa rau am ales sa vin la birou...dar tot imi vajaie capul si imi curge nasul

am vazut ca vorbiti de carucioare...si noi am inceput sa ne uitam...eu vreau 3 in 1, sa fie usurel....si sa fie totusi ok la pret...la chicco mi se pareau relativ ok, 15 mil la reducere, dar restul parca sunt prea scumpe....offff....

Belu bine ca ati reusit sa va mutati! si stai mai linistita de acum, sa nu mai faci efort sa il superi pe bebe!

Paula casa de piatra ! tu cred ca vrei bataita !

si celelalte burticute, ca m-am uitat acum pe furis la voi

Pufescu asa m-am distrat cu pisoiul si cu tata-socru! saracul de el, cred ca acum o sa ai parte de ceva distractie, daca se bucura si el di nou de libertate

bratafel bine ai venit! sarcina usoara!

uite, ca mi-am mai revenit putin cat timp v-am citit si v-am scris

(azi am mancat non-stop au adus Floricelele noastre numa prajituri de casa, la care nu pot rezista la alea din comert nu ma bag, dar astea de casa....yammmmiii....)




Bulina 25+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

aaa, voiam sa va intreb...

Am vorbit cu mama si pasca si smantana din pasca sunt luate de la o fabricuta, iar vanzatoarea nu stia daca sunt pasteurizate sau nu...

dar daca sunt date la cuptor mai sunt periculoase? sau daca sunt preparate termic insemnca ca sunt ok?

mercic de raspunsuri!!!

Bulina 25+ cu poznas

Mergi la inceput