Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Buna burtici,

Nu stiu daca am voie sa fac asa ceva aici pe forum, dar situatia mea e putin disperata si din pacate nu mai stiu pe cine sa intreb si unde sa mai caut...

Cunoasteti pe cineva care sa inchirieze garsoniera (mobilata sau nemobilata) in Bucuresti sau o camera ceva la curte cu pret de pana la 100 euro sau 500 lei pe luna? Noi am cautat prin anunturile de pe net si ziare, dar din pacate preturile sunt peste bugetul nostru..

Imi cer scuze inca o data daca deranjez pe cineva cu acest mesaj sau daca am incalcat cumva vreo regula a forumului.

Va multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Am vazut si eu burticile!

baby ai intrat in luna 6, nu?
bumblebee, Carmen acus urmam si noi! Doamne ajuta sa fie in continuare totul bine pentru toti!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Michelle, Carmen


Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, acum am vazut pozici de la cununie, bataita daca te mai gandesti la prostii, foarte bine ti-a stat!

Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

BELUIStEF-Felicitari pt casa !

PUFESCU.ce m-ai distrat cu pisica:))
Hai liberare.:))))

Otilia-imi place carutul!

LUNA aici nu cred ca deranjezi ,sper sa gasesti o garsoniera cu ajutorul fetelor.daca nu,cauta si la anunturi pe DC.poate au fetele vreun sfat.


19+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Apropos de pisica, si mie mi-e atat de drag pufosul meu.. Cat am fost plecati in concediu l-am lasat la niste prieteni foarte apropiati, unde am stat noi in chirie inainte de a ne muta la casuta noastra, insa nu se adapteaza.. Adica miauna si ii streseaza.
Parintii nostri insista sa il dam dupa ce vine bb, iar pe mine ma doare sufletul. Chiar daca il ducem ori la parinti, ori la prieteni, pisoiul tot nu se adapteaza.
Noi avem un apartament cu 2 camere si nu suntem 100% siguri daca vrem sa trecem acum la 3 camere.. e destul de mare 70 mp, mie mi se pare suficient, chiar daca bb nu o sa aiba camera lui momentan. Oare nu putem supravietui cu tot cu pufos? Voi cum faceti fetelor, cele care au animalut? Cat de periculos e parul de animale?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Bumblebee, ma simt ca o elefantica cand va vad pe voi in poze...dar a trecut criza...nu mai vreau sa nu mai mananc niciodata.Asta e acum...o sa vad cum fac dupa nastere.
Mihaela, si noi aveam o catea akita, dar cand m-am dus prima data la ginecolog, m-a sfatuit sa scap rapid de ea... si am trimis-o parintilor mei. Dr mi-a zis clar ca animalele nu prea fac casa buna cu copii. Eu am preferat sa-mi ascult dr, chiar daca mi-a parut rau. Acum, am prieteni cu copii mici , care au si animale si nu au nici o pb.Cainele nostru e si mare si oricum nu incapeam toti, pisicutele nici nu le simti cateodata ca sunt in casa.

Paula, 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Michelle, eu ce prietene am cu pisici, toate au renuntat la ele, cel putin pana la 2 ani.

Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

CD, orice decizie ati lua, sa te gandesti cum e mai bine pt tine si micutii tai. Suntem alaturi de tine.

Tina, si eu sufar cu noada. Eu stau la birou de dimi pana seara. Incerc sa fac si miscare de cate ori pot...

Apropo de carucioare, ati auzit de tako??? Am gasit pe babycomfort niste modele tare dragute si la pret bunicel, dar nu reusesc sa dau de pagina producatorului, pt mai multe detalii si opinii. Poate fetele care stau afara au auzit ceva.

Am vazut si eu burticile. Cresc delfinasii.... Enik a inceput sa prinda contur burtica.

Michelle, si eu a trebuit sa renunt la pisica, dar din alt motiv. Noi suntem cam plimbareti de felul nostru, si nu am gasit unde sa lasam pisicuta de cate ori o luan luam la picior. Am dus-o la tara, la ai mei si s-a adaptat perfect. La aer, la soare, s-a transformat intr-un adevarat animal de prada. Nu e chip s-o tii doar in casa. Stiu ca Belu are pisica mumusica, poate iti da ea niste sfaturi.


Cris 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

Si la noi avem scandal cu parintii/socrii relativ la pisica. Noi vrem sa il tinem si evident vom face cum vrem noi. Nu l-am adunat de pe strada cand era mic ca sa il arunc acuma mare si inadaptabil...iar de dat nu am cui plus ca nu s-ar mai obisnui la altcineva. Eu sunt de parere ca e benefic pentru bebe sa creasca cu un animal atata timp cat respecti riguros ceea ce tine de igiena. O sa ii prezentam pe bebe si o sa incercam sa nu ignoram blanosul ca sa apara gelozia. Cred ca o sa il las sa intre in camera la bebe(noi suntem la 3 camere,deci bubu dupa primele saptamani o sa stea separat)pt ca altfel il omoara acuriozitatea si risc sa imi scape o data sa se suie direct in patut :). Oricum cel putin la bubu o sa aspir zilnic.Noaptea camera lui bebe va fi inchisa, blanosul nu o sa fie acolo decat cu unul din noi.
Managementul parului e destul de complicat, dar se rezolva cu ceva bunavointa(e mai greu cand naparleste, dar solutia noastra ca sa controlam problema e sa il mangaiem o data pe zi cu mainile ude...parul rezultat se arunca la buda/chiuveta; mult mai eficient decat cu orice perie, si ia 2 minute pe zi). Este imposibil pt bebe sau parinti sa inhaleze par, astea sunt povesti. Nasul nostru este croit sa retina si microparticule,d-apoi la blana...Problema ar fi o eventuala alergie, dar tocmai a fi expus la matza de mic previne declansarea de alergie mai tarziu. Matza trebuie desigur deparazitata intern/extern si cu vaccinurile la zi, sa nu manance carne cruda ca sa eviti contaminarea cu eventual paraziti.
Mi-e mai teama de zgarieturi in momentul in care bebe o sa fie in stare sa il insface pe motan :) ...dar om vedea noi cum disciplinam familionul largit.

21+ Raducu

Mergi la inceput