LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *187*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

am vazut doua fete frumoase simina si maya
ce mare s-a facut maya

si pe ian impecabilu
super party, el impecabil si frumos, iar mami exact cum a spus si monnvas, trendy. da trendy rau. si frumoasa.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

LA MULTI ANI floricele de primavara
bun venit fetelor noi

legat de lapticul meu..... multumesc de incurajari fetele... dar situatia e nasoala; pana acum o saptamana puteam sa bag mana in foc ca alaptez relaxata pana la 2 ani; dar acum... sunt sigura ca s-a dus de tot aproape lapticul; de aia bag de toate in mine... nu stiu ce s-a intamplat, ca nu m-am suparat deloc, nu am avut probleme...; si clar nu mai am decat de dat "de gust", dar se duce si ala; mutzu saracutul trage in disperare, am rani pe sani cum aveam in primele zile de alaptat; teoria o stiu si eu la perfectie... ca daca bebe papa, lapticul vine; ei uite ca nu e asa... cel putin la mine; chiar nu-mi explic care e faza, cum de am ramas asa din senin fara laptic; eu tot mai sper sa fie ceva trecator, dar am deja vreo 5 zile de cand scade drastic productia si e din ce in ce mai rau; azi mai avea putin saracul copil si ma sugea pana la sange (departe rau n-a fost); am epuizat toate tipurile de lapte praf pe care m-as fi indurat sa i le dau, evident cu rezultat zerooooo!!!!! am incercat ceva laptic de vaca integral... hai sa zic ca nu l-a scuipat, a luat vreo 10 ml asa in inghitituri mici... macar e un progres; dar asta ziua, ca seara nu vrea sa vada biberonul ala sub nici o forma; de acum incepe distractia, sa incerc variante cu cereale, fara cereale, indoit cu apa, cu ceai
eu oricum nu ma las asa usor, inca mai sper la o revenire; am ajuns sa-mi fie scarba numai cand vad sticla cu apa la cata am bagat de 3 zile numai sa intre ceva si-n titi; am ijcercat chiar sa manac mai mult... degeaba, nici un rezultat (in afara de greata mea). situatia e.... cacanie in dungi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 11 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aaa, stai sa revin si la urzici. Le-am oparit (mi-au mai ramas niste paie prin ele, ca nu pot sa port ochelarii si cand curat urzici, ca nu-s sexi, nu?), le-am tocat - ad labam, nu ad blenderum, ca sotzul meu nu suporta mancarea blenduita -, apoi am pus in cratita unt si 2 fire de ceapa verde si usturoi, cand s-au inmuiat am pus urzicile si putin lapte, le-am sarat, condimentat si gata.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

LA MULTI ANI! sarbatoritiloe de astazi si tuturor floricelelor

Bun vejit fetelor noi

Am vazut poze cu Luana superba cu palarie, Phiphi adorabila, ginerele meu accidentat, Ian impecabil, Andrei blondut si Maya ghiocica de toamna. Daca am uitat pe cineva sorry sorry

Nu mai sunt in stare sa scriu nimic, ca sunt franta, asa ca lasam si noi poze si filmulete noi

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/232703#
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/2803Florii#

Noapte buna

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dyana, se arata vreun dintisor la orizont? Poate te rontaie ca pe o jucarie de dentitie, ca deh, esti mai gustoasa decat siliconul...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

eu postam cu succes la cap trecut.

la munca eu nu vreau sa merg, mi-e groaza ca zboara fff repede si anul asta si n-o sa ma mai bucur zi lumina de fetzele si zambetele mariei.de servici m-oi tot satura, dar anisorii astia...clar nu ma mai intalnesc cu ei. cu atat mai mult cu cat mie-mi plac copiii bebelusi.

de mancare nu vreau sa mai aud, ca atat am intins la mese zilele astea, de mi-am dat fierea peste cap.

olisha, felicitari pt primii pasi.
sa stii ca si maria a spus mama pe la 11 luni, pana atunci doar tata, nana si altele de-a ei.
a mama a zis la 7 luni 3 zile non-stop, si de atunci...pas.

nu am gasit poze de la petrecerea lui vitamina.
aris, pe unde esti?

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am pus poze de la petrecere dar si niste poze de la plimbare.
Si Ian face mai nou asa dar in timpul zilei; nu ma pot indeparta nici sa scot scutecul murdar afara ca-i pe faza de fiecare data; ma intreb, insa, daca nu exagerez stind tot timpul linga el; de cind ar trebui sa incep sa le dezvoltam independenta?

Cred ca nu-i fain ca vine Socrelu in vizita dar gindeste-te ca eu il vad zilnic lucru care nu m-ar deranja la max daca n-ar trebui sa-l si aud


Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Iupiii, vin poze de la o petrecere impecabila.

Tufete, de vreo saptamana fiu-meu a intrat iar in angoasa "nu ma parasi, mami!". Il adorm si cand sa ma ridic de langa el... tusti in fund si oaaaaa, dupa care se arunca in mine (se baga cu funduletul in mine, sa il pot tine in brate cat mai bine). Ma rog, eu sunt mai mult flatata decat deranjata de chestia asta, dar na...

Ca veni vorba de soacre, maine e socru-meu p-aici, asa ca nush daca apuc sa intru. Dar stau in seara asta, in avans

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Ah!!!! Stiam, stiam!!!! Cum sa uit eu ca am admirat-o pe Phiphi care s-a schimbat in ultima luna si este tot mai frumoasa dar parca incepe sa aiba trasaturi de fetita lasand in urma fatuca de bebelus

DYANA imi pare rau sa vad cat te framanti..... sper sa isi revina lapticul ca tare nu esti pregatita de intarcare

L-am vazut si e Ian care a petrecut impecabiliar de mami nu mai comentez ca au spus celelte fete ce era de zis

Si cred ca ma retrag ca maine ma trezesc iar devreme

Noapte buna!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PISIK am vazut pozele! Ce frumoasa este Ana si ce bine ii sta asa motata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Da, durex, cheile de la masina si bani.
Sincer, nu-i rau, desi eu as fi preferat sa ia cartea sau, macar, pixul. Dar, na, cine crezi ca a cumparat Durex-ul?

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

A luat Durexul????

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput