LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *187*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

maria mea e "stantata" rau ope fatza.
i-au iesit joi doua chestii pe fatza ca niste piscarturi mici de tantari. vineri aceleasi s-au facut mari, de vreo 2-3 cm, rosii.
ieri au mai aparut inca doua, care la fel s-au marit si astazi inca doua, una la tampla si una in cap.
deci are pe obrajiori, pe tampla, pe ureche si in cap.
ce-am facut eu:
i-am dat joi dimineata lapte dorna uht 1,5 % grasime cu faina de orez
aceiasi masa de dimineata am repetat-o si vineri.
ma gandesc sa nu fie de la lapte.
i-am mai dat tot miercuri, si de atunci in fiecare zi biscuiti simpli sau unsi cu unt si magiun de topoloveni.
maine o iau prin doctori.
are doar pe fata, pe corp nimic.
ati patit asa ceva?


din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata, acum chiar fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:


Sincer, de abia astept sa vad ce "glasuieste" si "proroceste" Ilinca da' mi-e si groaza tare de moment ca, na', doar e soacra lui Ian.

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Impecabilul a aratat si a petrecut cum altfel decat impecabil!Trebuie neaparat sa interpreteze Ilinca alegerile lui Ian, ca prezervativele sunt o premiera

Ana&Andrei
poze




Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am pus poze de la petrecere dar si niste poze de la plimbare.
Si Ian face mai nou asa dar in timpul zilei; nu ma pot indeparta nici sa scot scutecul murdar afara ca-i pe faza de fiecare data; ma intreb, insa, daca nu exagerez stind tot timpul linga el; de cind ar trebui sa incep sa le dezvoltam independenta?

Cred ca nu-i fain ca vine Socrelu in vizita dar gindeste-te ca eu il vad zilnic lucru care nu m-ar deranja la max daca n-ar trebui sa-l si aud


Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Iupiii, vin poze de la o petrecere impecabila.

Tufete, de vreo saptamana fiu-meu a intrat iar in angoasa "nu ma parasi, mami!". Il adorm si cand sa ma ridic de langa el... tusti in fund si oaaaaa, dupa care se arunca in mine (se baga cu funduletul in mine, sa il pot tine in brate cat mai bine). Ma rog, eu sunt mai mult flatata decat deranjata de chestia asta, dar na...

Ca veni vorba de soacre, maine e socru-meu p-aici, asa ca nush daca apuc sa intru. Dar stau in seara asta, in avans

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!





A, nu, la noi ziua e OK, fiecare isi vede de treaba. Ies din camera, vine dupa mine sau mai sade singurel, dupa chef si dupa jucariile pe care le are de trosnit Doar la somn il apuca angoasa. Si bineinteles ca mama si sotzul meu zic ca "daca s-a obisnuit sa doarma cu tine...", de parca inainte, cand dormea in patut, nu facea scandal daca se trezea singur

Si mi-e ciuda ca pierd o gramada de timp cu imbracatul: ba surub, ba-n 4 labe, ba-n 2, ba se arunca, ba ma musca si uite-asa imi ia cate 15 min sa-i pun un amarat de trening


Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multu' frumos
E ciudat sa aud sa spui ca pare mare pentru ca mie, tot timpul, mi s-a parut ca Ian e asa, mai pirpiriu, in comparatie cu ai vostri, desi, la cintar trage greu ca doar seamana cu ma-sa!

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ce party haios a avut Ian! E titi si pare urias. Da' tre' sa recunosc ca mi-a furat ochii mamica trendy

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pai la proorocit... cred ca Ilinca se va bucura sa aiba un ginere bogat, sofer de clasa (deh, tre' s-o aduca pe Phiphi in siguranta la mama-sa din cand in cand) si de Durex nu cred ca va fi nemultumita, nu cred ca vrea sa devina bunica prea repede.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Daca nu dureaza mult toata treaba, nu-mi dai reteta?
Jur ca mi-o fac acum ca toata seara am avut pofta de dulce da' n-a avut cin' sa mearga sa-mi ia o cioco cu muuuuuult % kko.

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ei, na, daca tot ma iubiti in seara asta marturisesc ca am comis o placinta cu mere Monti si de post si acum ma infrupt dintr-insa!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mihaela, Monica, ma faceti sa
Frumoasa n-am fost niciodata, dar nu am simtit vreodata ca acest "amanunt" mi-ar sta in cale
Cit despre "trendy", nu stiu daca faceti misto sau vorbiti serios; oricit de superficiala as putea parea (fi) imi lipseste mult contactul cu "moda" si mi-ar placea mult sa pot veni la capitala sa pot vedea si eu "ce se mai poarta" Iar cin metgem la Cluj, imping caruciorul dar ochii imi sint precum girofarurile

Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Iaca acilea:
http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/23548/Reteta-Montignac-Placinta-cu-mere/

Se face repede si usor.

Mai treci si pe la topicul Monti, ca cica de la urmatorul capitol eu il preiau, io o sa impart si ... si deja exersez cu

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Exact asa le fac si eu; mai corect, asa LE-AS FACE

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Aaa, stai sa revin si la urzici. Le-am oparit (mi-au mai ramas niste paie prin ele, ca nu pot sa port ochelarii si cand curat urzici, ca nu-s sexi, nu?), le-am tocat - ad labam, nu ad blenderum, ca sotzul meu nu suporta mancarea blenduita -, apoi am pus in cratita unt si 2 fire de ceapa verde si usturoi, cand s-au inmuiat am pus urzicile si putin lapte, le-am sarat, condimentat si gata.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Gina lu' Ian (23 martie 2009)

Ian are 1 an!!!!!!!!!


Mergi la inceput