Mamici de pufuleti de ian-feb 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

larisel tocmai ai zis ceva cu expunerea la soare... a stat tudorica vreo 10 minute cu capul gol la soare, pe la 14.00 astazi... sa ii fi facut rau asta oare?

sunt cam demoralizata

VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

cristies, cel mai mult ne "ajuta" gandindu-se mereu la noi si fiind aproape cu sufletul. Bani cum am zis... SUFLETUL!

Sa nu ma bata Dumnezeu, a mai cotizat cate un pic... insa infim pe langa cheltuielile noastre. Spre exemplu, pana sapt trecuta cand i-a cumparat o pereche de sosete inutilizabile, din motiv ca sunt deja prea mici, singura cumparatura pt copil a fost o paturica, la nastere.


VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:



alexutzzza zambaretul vostru!

Nik0le felicitari pentru vestile bune de la dr si pentru spatierea meselor!

Andre_lina de ce nu pui tu anunt de infacol si la bebici mai mici? intra la odiseea alora mici (ca suntem mari ) si poate vrea cineva de pe acolo. zic si eu...poate merge!

Larisel imi pare rau pentru Alena, dar sper sa scape cat mai curand!




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Fetelor! JALEEEE! a urlat Tudorica al meu de la 8 seara pana acum, cu pauza doar cateva minute la baie!!

Dupa o zi frumoasa in care a stat la soare, a ras tot timpul, a dormit bine, a papat, toate bune... seara s-a stricat treaba.

Chircit, incordat, si urlat cum nu am mai vazut in viata mea...

pe la 9 eram cu el prin curte, imbracat bine ...a tacut 2 minute... am incercat toate jucariile, nu existau.... suzeta nu, tzatza nu, nimic nu...

facut baie, alaptat... si inceput iar URLETEEEEEEE disperate... plimbat o ora cu 7.5kg in brate.... daca stateam pe loc o secunda, parca si mai tare zbiera, as fi vrut sa plang sa ma eliberez de tensiune dar nu am putut..

am trecut apoi la masaj pe burtica NIMIC
APOI masaj pe burtica pana am frecat body-ul de l-am scamoshat... plus suzeta... a mers 1 minut...

apoi s-a trezit mama mea... care mi-a facut un ceai pt el.. NICI SA NU VADA

apoi mi-a facut 100 ml de aptamil, noroc ca aveam... dar degeaba, nici sa nu auda

plimbat iar
masat iar
dezbracat
imbracat
leganat
tzopait
zis tot arsenalul de rugaciuni de 10 ori
facut cruci
dat cu apa sfintita pe frunte, pe maini
NIMICCCCCCCCCCCCCC

a adormit acum 5 minute... mi-e si frica sa ma invelesc cu pilota, sa nu fosnesc.... a fost cea mai grea seara de pana acum... UUUFFFFF

de aceea nu voi zice decat pe la 8 luni ca am scapat de colici, sa fiu 100% sigura ca nu vorbesc prostii...

DOAMNE AJUTA-NE SA AVEM O NOAPTE BUNA SI SA NU SE MAI REPETE NICIODATA URLETELE ASTEA!

intrebarea eterna: CE ARE?! a tronat si in aceasta seara... mama zice ca e de la PIPER, ca mi-am pus putin pe friptura, si 2 felii de vinete la gratar... SA FIE ASTA?!
nu mai mananc nimic

VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


oo, intr-adevar, groaznic....bietul tudor...eu innebunesc dupa doar 10 minute de plans ale lui stefan...bine ca s-a linistit pana la urma. eu cred ca ajungeam la spital daca urla mai mult de juma de ora....ce sa zic...sa dea dumnezeu sa nu mai aiba parte de astfel de dureri, iar tie muuulta putere sa faci fata. stiu cum e sa-ti fie teama sa si respiri ca sa nu il trezesti.
(sa fi fost vinetele?...)
noapte buna tuturor, fara colici si cu soooommn usoor...

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

noi suntem mai bine, bb a iesit deja la plimbare cu tati.

eu nu. inca nu. am negociat macar pana la biserica maine, cu piciu'. si io cu masca...o sa fiu ciudata bisericii...

si pentru ca veni vorba... va invit la si tuturor ingerasilor floricele pentru sarbatorirea numelui!

ieri (ca deja e peste 12 noaptea) trimis una bucata tata la plimbare cu mandrete de flacau. iata poza cu carutul albastru si stickerul cu grafica propusa. a zis ca daca il opreste careva in legatura cu el, ma suna . noi facem probe. inca nu e personalizat cu "pufuleti de ian-febr 2010" da' o sa apara si grafica aia curand (nu a prea avut tati timp sa modifice). ce parere aveti? merge? ne vom recunoaste?

noi o sa facem cateva in plus, dar se incadreaza pe un A4, so, e usor de imprimat.

va pup ca maine trebuie sa fiu odihnita mai ales ca e si ziua de nume a nasului lui bb... e clar...iar se lasa cu chef

nb!




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

noi suntem mai bine, bb a iesit deja la plimbare cu tati.

eu nu. inca nu. am negociat macar pana la biserica maine, cu piciu'. si io cu masca...o sa fiu ciudata bisericii...

si pentru ca veni vorba... va invit la si tuturor ingerasilor floricele pentru sarbatorirea numelui!

ieri (ca deja e peste 12 noaptea) trimis una bucata tata la plimbare cu mandrete de flacau. iata poza cu carutul albastru si stickerul cu grafica propusa. a zis ca daca il opreste careva in legatura cu el, ma suna . noi facem probe. inca nu e personalizat cu "pufuleti de ian-febr 2010" da' o sa apara si grafica aia curand (nu a prea avut tati timp sa modifice). ce parere aveti? merge? ne vom recunoaste?

noi o sa facem cateva in plus, dar se incadreaza pe un A4, so, e usor de imprimat.

va pup ca maine trebuie sa fiu odihnita mai ales ca e si ziua de nume a nasului lui bb... e clar...iar se lasa cu chef

nb!




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)



faina tare poza cu stickerul.
cristies nu stiu exact cum se [ronunta tuturug. la mn tace de cele mai multe ori asa.
larisel ne pare bn ca ai mai intrat pe forum. lasa ca trec ele problemele si se fac fetele mari.
andre lina imi pare rau pt tudor. degeaba nu a plans el.of

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Buna...noaptea fetele!
Am aparut si eu pe la schimbul 3...nu din cauza de bb,ca doarme gagalicea de vreo 2 ore...dar abia acum am terminat cu treburile. Maine vin niste prieteni la noi sa facem un gratar de peste si m-am mobilizat sa termin si eu curatenia prin casa, ca de cateva zile am casa intoarsa cu fundul in sus. Dar acum, gata...e luna...

Vad ca ati fost harnicute...n-am apucat sa citesc din urma ca am de recuperat tot capitolul trecut.

Despre noi ce sa va zic?
Crestem si evoluam de la o zi la alta...gangurim din ce in ce mai mult, zambim foarte des si mai nou radem cu sunete...acum vreo 2 zile a ras prima oara si s-a speriat gagalicea de sunetul pe care l-a scos, a tresarit si a facut niste ochi maaari...acum deja s-a obisnuit.
Eu ii pun oglinda in fata si sa vedeti show...isi zambeste, gangureste, rade...crede ca are partener de conversatie .

Eu una toata ziua stau numai cu ea, ii cant, ma maimutaresc...sunt topita...a inceput sa ma recunoasca clar...incepe sa comunice, de la o zi la alta e din ce in ce mai evident.
Jucam cucu-bau si imi zambeste si rade la mine de-mi vine s-o mananc. Cu tat-su, pe care-l vede rar, numai seara, nici nu-l baga in seama...degeaba se agita pe langa ea, il priveste cu un sictir!...pe mine ma cauta cu privirea si cand ma vede iar zambeste, iar el se oftica de moare...

Colici avem mai rar, de fapt aproape deloc...si eu in ultima vreme chiar am mancat orice, ca am zis sa incerc sa vad daca o deranjeaza... si nu numai ca nu e afectata, dar chiar e mai linistita. Incep sa cred faza aia de care se vorbea aici ca nu are nici o legatura alimentatia mamei cu colicii. Cand aveam grija ce mancam daca avea program de plans puteam io sa tin regimul-regimurilor ca tot plangea. Asa ca acum o comit la greu, ce am pofta aia mananc.

Am mai incarcat si noi niste pozici la semnatura, dar cea mai draga mi-i ASTA...imi vine s-o tin mufata non-stop cand o vad cum se uita la mine cu ochisorii aia, of!

Am vazut si la voi poze suuuuuper...toti pufuletii sunt atat de dragalasi ca-ti vine sa-i mananci.

Imi place si ideea cu stickerul a lui micki_mica...super, super...si se vede misto pe carucior...vreau si eeeeeeeu!!!!!...chiar daca nu am cu cine sa ma recunosc aici ...

Vad ca bb-lina mea incepe frichineala ...sper ca dupa ce-si termina procesul de creatie si o schimb o sa adoarma la loc ca asa am un sooomn...

va pe toate...noapte buna sa aveti.

PS- e deja duminica...La Multi Ani la toate florile si floriceii care-si sarbatoresc azi onomastica, dar si celor care isi sarbatoresc ziua de nastere.
pentru toata lumea.

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

PAPUSILE MELE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata!!!!

Dau eu azi si las sarbatoritii sau pe mamicile lor sa se ocupe de restul!

La multi ani tuturor celor ce poarta nume de flori!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

noi suntem mai bine, bb a iesit deja la plimbare cu tati.

eu nu. inca nu. am negociat macar pana la biserica maine, cu piciu'. si io cu masca...o sa fiu ciudata bisericii...

si pentru ca veni vorba... va invit la si tuturor ingerasilor floricele pentru sarbatorirea numelui!

ieri (ca deja e peste 12 noaptea) trimis una bucata tata la plimbare cu mandrete de flacau. iata poza cu carutul albastru si stickerul cu grafica propusa. a zis ca daca il opreste careva in legatura cu el, ma suna . noi facem probe. inca nu e personalizat cu "pufuleti de ian-febr 2010" da' o sa apara si grafica aia curand (nu a prea avut tati timp sa modifice). ce parere aveti? merge? ne vom recunoaste?

noi o sa facem cateva in plus, dar se incadreaza pe un A4, so, e usor de imprimat.

va pup ca maine trebuie sa fiu odihnita mai ales ca e si ziua de nume a nasului lui bb... e clar...iar se lasa cu chef

nb!




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)




Arata super. Felicitari!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Fetelor! JALEEEE! a urlat Tudorica al meu de la 8 seara pana acum, cu pauza doar cateva minute la baie!!

Dupa o zi frumoasa in care a stat la soare, a ras tot timpul, a dormit bine, a papat, toate bune... seara s-a stricat treaba.

Chircit, incordat, si urlat cum nu am mai vazut in viata mea...

pe la 9 eram cu el prin curte, imbracat bine ...a tacut 2 minute... am incercat toate jucariile, nu existau.... suzeta nu, tzatza nu, nimic nu...

facut baie, alaptat... si inceput iar URLETEEEEEEE disperate... plimbat o ora cu 7.5kg in brate.... daca stateam pe loc o secunda, parca si mai tare zbiera, as fi vrut sa plang sa ma eliberez de tensiune dar nu am putut..

am trecut apoi la masaj pe burtica NIMIC
APOI masaj pe burtica pana am frecat body-ul de l-am scamoshat... plus suzeta... a mers 1 minut...

apoi s-a trezit mama mea... care mi-a facut un ceai pt el.. NICI SA NU VADA

apoi mi-a facut 100 ml de aptamil, noroc ca aveam... dar degeaba, nici sa nu auda

de aceea nu voi zice decat pe la 8 luni ca am scapat de colici, sa fiu 100% sigura ca nu vorbesc prostii...

DOAMNE AJUTA-NE SA AVEM O NOAPTE BUNA SI SA NU SE MAI REPETE NICIODATA URLETELE ASTEA!

intrebarea eterna: CE ARE?! a tronat si in aceasta seara... mama zice ca e de la PIPER, ca mi-am pus putin pe friptura, si 2 felii de vinete la gratar... SA FIE ASTA?!
nu mai mananc nimic

VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....

Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele


Asa a plans si al meu vineri, fara sa fi mancat aiurea! A fost ingrozitor! Patriotul sa nu se mai repete!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput