FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

unde postezi mai des? la fiv cj?
stii cumva de ce nu a mers bine la FIV-ul din decembrie? parca in Franta de ocupi de proceduri, nu?
Eu la FIV-ul de la Cluj, nu am absolut nimic a le reprosa, dimpotriva, numai cuvinte de lauda, doar mie cred ca imi pot reprosa ca o data ce i-am vazut fecundati, de bucurie, m-am culcat pe o ureche, si nu am mai dat atentie tratamentului de dupa ET...EFECTIV NU AM LUAT DECAT CAND MI-ADUCEAM AMINTE TRATAMENTUL...pana cand m-a sunat Crina intr-o zi si m-a intrebat cum merge tratamentul ...si dupa ce mi-a tras o besteleala (adica sapuneala)zdravana am inceput sa iau ce imi prescrisese dr., dar a fost prea rarziu ...deja imi venise menstra...chiar in ziua aceea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denissule la fiv cluj ,fiv europa si fiv , postez..
nu stiu de ce nu a mers la mine in decembrie , am facut transfer cu 2 blasto , dar am avut pb la transfer din cauza colului care se pare ca a fost lipit ! am facut histero in 23 feb ; si acuma sunt pe baricade, ce o da d zeu..
crina avea dreptate cu trat de dupa et, mie mi a dat de fiecare data chiar dupa punctie..
eu iti doresc succes si sper sa ne mutam cat de repede la odisee!
Da, in frantia am facut fiv ul ..sunt toti super de treaba..
si ma bucur ca ti am "vazut" ochisorii!
ne mai intersectam noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

DENISSA eu am avut probleme cu o prolactina rebela la tratament, iar numarul sotului varia intre 1mil/ml si 3 mil/ml. Am respectat exact indicatiile d-nei dr Dracea si am reusit de la primul FIV. Am facut ET cu 2 blastocisti( unul fertilizat natural si 1 cu ICSI). Acum asteptam un baietel. Noi am facut si ICSI pt ca am vrut sa marim sansele de a obtine mai multi embrioni.
Mai insista la tel si adu-le aminte sa-ti trimita lista cu analize. Multa bafta.


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

vanessa, multumesc...uitasem de prolactina..da era singura analiza neconforma si la mine....iar sotul meu are cam aceleasi valori ale spermogramei 2,5 mil....4mil, 7mil....valori diferite de la o analizala alta dar oricum scazute. Cer permisiunea de a te mai consulta din cand in cand...cand am vreo nedumerire, caci acum cu raspunsul Annei si al tau m-am hotarat pentru clinica de la Gynera . Voi mai incerca cu telefonul la ei, am trimis si un email...voi reveni oricum....Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Buna dimineata! Va invit la sau laptic cald, pt .
DENISSA daca ai vreo nelamurire poti sa ne intrebi si te vom ajuta atata cat ne pricepem. Multa bafta.
Asteptam vesti de la fetele care au fost la eco!!!ONNIEX unde esti?



25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

vanessa80,
Fetelor dragi,

Scuze pt absenta, dar am fost plecata de Paste.
Este oficial, am gemeni!

Mult succes fetelor care intra in focuri.



Va pup pe toate, fete curajoase!
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

denissa si sotul meu are oligoastenospermie (am plecat de la 2.5 mil/ml) si am reusit prin inseminare.


11+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Onniex,

Ma bucur tare mult, iti doresc sarcina usoara!

Fetelor, mie mi-au venit o paret din analize si am si fibrinogenul marisor 422, valoarea maxima 400. Stiti ce poate insemna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Onniex tu in ce zi ti-ai facut beta?
Felicitari pentru gemenasi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ONNIEX FELICITARI! Ma bucur foarte mult.




25+

Mergi la inceput