FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

PASTE FERICIT!
HRISTOS A INVIAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancutza2009

PASTE FERICIT!
HRISTOS A INVIAT!



Adevarat a inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

PASTE FERICIT! Va dorim multa sanatate, liniste sufleteasca si sanatosi.



25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

vreau sa va rog sa-mi spuneti daca stiti, daca e cumva vreo reusita FIV la Gynera- dr. Laura Dracea - cauza infertilitatii fiind de natura masculina- oligoastnospermie sau oligospermie, etc...
Primul FIV la Cluj, l-am facut doar pentru ca o prietena cu sanse 2% de a ramane insarcinata (dar sotul cu normospermie) avand si vreo 2sau 3 FIV-uri facute nereusite, cand nimeni nu-i mai dadea nici o sansa....a avut intr-un final ...2 gemeni fetita si baiat....atunci am decis sa ma duc la Cluj...si am facut FIV. mi s-au recoltat la punctie 7 ovocite, 4 au fost fecundate natural (fara ICSI)DIN CARE 3 AU INCEPUT DIVIZIUNEA CELULARA, au fost tranferati 2 la 5 zile....totul ok, numai ca nu s-au prins.....De aceea am hotarat sa mai incerc o procedura FIV...DAR NUMAI ACOLO UNDE AU FOST REUSITE CU ACEEASI CAUZA A INFERTILITATII PE CARE O AM EU- ADICA OLIGOSPERMIA.
De aceea m-am oprit deocamdata atentia asupra Clinicii GYNERA (date fiind parerile pro- la adresa d-nei dr. Laura DRACEA), dar ma voi hotari numai daca gasesc pe acest forum sau printre cunostintele voastre cupluri care au reusit la Laura Dracea avand aceeasi cauza a infertilitatii.
Va rog sa ma ajutati caci eu astept opiniile voastre,dar timpul nu ma prea asteapta pe mine, deoarece am o varsta cam inaintata...
Nu stiu de ce am avut impresia, sau poate gresesc, dar poate Vanessa a avut o situatie similara???? sau poate confund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

la toate acestea se mai adauga si inconvenientele ca- am 2 spt de cand am contactat telefonic clinica si am dat adresa de e-mail pentru a-mi trimite lista cu analizele necesare procedurii FIV- (lista pe care nu am primit-o nici in prezent), iar la telefoanele pe care le stiu (2) nu raspunde nimeni ...poate nu sunt cele corecte: 0727.833.833. si 031.106.5698 ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

denissa
eu am o preitena careia ia venit azi rezultatul la beta dupa un FIV la dracea beta 33.8. ea e la primul FIV si are o trompa lipsa, una infundata si sotul oligoasteno
mult succes

11+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Denisa e bun nr. 0727.833833 , insista , mie imi raspundeau intotdeauna dupa ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denissule
ma bucur ca o sa fi din nou pe baricade , indiferent unde faci fiv ul sau il facem, d zeu ne va ajuta!
o sa fie bine pt noi toate intr o zi !
si iti doresc multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

anna, simonette...ma bucur tare mult ca mi-ati raspuns si cel mai tare m-a bucurat raspunsul Annei- inseamna ca mai exista o speranta...incepusem sa ma consolez cu ideea ca cei cu probleme de natura masculina ar cam trebui sa-si ia adio sau sa mearga in strainatate ...am vazut cateva reusite razlete in Austria la WUNSCHBABY si la WELS...DAR UITE CA RASARE SFIOS SOARELE....Anna, ai putea sa intri putin in detalii (daca le stii bineinteles...sau poate adresa de mail a prietenei tale??????)

Dar....hei.....Brunaria!!!!!!!!!!!!!! ce surpriza...nu degeaba te-am lasat la urma...adica dupa fete....ca sa-mi exprim bucuria mai zgomotos (adica in ordinea zgomotului produs)Vezi ce mica e lumea....dar in alta ordine de idei cred ca ma bucuram si mai mult sa ne fi intalnit la clubul scutecelor...dar e bine ca ne-am intalnit oricum...!!!!!!!!!!Cum iti merge...sau in ce faza mai esti? eu am trecut cu greu de faza de frustrare, revolta resemnare,si acum incep cu elan (nu stiu cat o sa ma mai tina)cu faza de tatonare si inceperea luptei cu natura...mi-e frica sa spun cu destinul....poate destinul totusi nu mi-a harazit sa fiu o femeie fara copii..Oricum e ultimul an in care mai incerc...Printre picaturi si daca nu se supara fetele, sa mai spui despre tine...
Oricum mi-ai dat un prilej de bucurie...printre atatea neajunsuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denissule sunt ok , tot pe aici sunt ! astept sa se intample o minune si pt mine..
am avut un fiv negativ in decembrie , dar nu ma las
trebuie sa ne indeplinim visul..
te pup draga si sunt cu ochii pe tine , am vazut ca ne ai vizitat si la cj...
trebuie sa avem o gandire pozitiva si fara stres..

Mergi la inceput