FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

BETA ieri era 80, asta inseamna ca incepe sa scada si astept sa se elimine .Voi face o pauza pana la anul viitor , pt ca nu mai am resurse, de nici un fel, chiar daca timpul nu ma asteapta.Acest al doilea FIV a fost mult mai agresiv decat primul , sau m-am sensibilizat eu.
VEVERITA , te pup, ai grija de tine si bafta multa , sa faci bine sa reusesti ca sa mai prind si eu curaj (suntem cam de aceeasi varsta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Hristos a inviat!!!
Nu am reusit sa mai intru o perioada si acum citesc vesti triste.....
Ancutza: Sunt alaturi de tine cu gandul .....stiu ca-ti este foarte greu, iti doresc sa treci repede peste aceasta perioada si sa revii cu forte noi!!!
Dupa nemultumirile exprimate aici despre clinica, retraiesc si eu unele momente nu tocmai ok....imediat dupa FIV 1 mi-am zis ca voi schimba clinica si totusi saptamana asta cred ca voi incepe si FIV 2 tot acolo, dar e sigur ultimul....insa trebuie sa stim si sa acceptam ca FIV-ul e o loterie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

MARIA multa bafta. Sa fie cu noroc de data asta.


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veverita72 spune:

Multumesc, Ancutza! Trebuie toate sa reusim; poate toate astea sunt doar incercari la care suntem testate cat si cum rezistam! Se pare ca ce ai avut tu acum a fost o extrauterina, dar care cred ca se va rezolva cu bine pt ca e doar la inceput(in prima luna). Iti doresc multa, multa sanatate, putere si mult curaj! Am incercat sa-ti trimit un PM, dar se pare ca nu il ai activat. Ai grija de tine, relaxeaza-te si incearca sa te refaci fuguta, sa te revedem din nou printre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Buna fetele vape toate.Am intrat mai tarziu pt ca pana acum nu am avut net.Deci cum va spuneam marti am fost la Bucuresti i-am aratat d nei dr HSG si a spus ca ar vrea sa incercam intai o inseminare.sincer nu am stiut ce sa mai zic pt ca eu am plecat de la inceput setata pe FIV.Asa ca a ramas pe 27 sa merg la monitorizare si apoi inseminarea.Eu oricum i am zis ca nu am nici o sansa cu inseminarea si mi a raspuns ca doar10%.Oricum i am spusa sa mi faca schema de tratament pt FIV deci in mai incep.imi cer scuze ca m am intins si va urez week end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

veverita activeazati PM-ul sau da-mi adresa de e-mail sa putem vorbi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veverita72 spune:

Pt Cristinici: am tot incercat sa activez PM.Mai incerc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clara79 spune:

buna seara va urmaresc de 2 ani si nu indraznesc sa scriu....dar acum m-am hotarat pentru un fiv la dr. dracea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Buna Clara79,

ai programare? Cand incepi? Voi ce probleme aveti?

Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

CLARA bine ai venit. Multa bafta sa reusiti repede sa aveti .
Eu am fost ieri la control. Junior e intors cu capul in jos, e dezvoltat normal, se misca mult, dar nu vrea sa ne arate fata. Sta cu mana la cap. Problema e ca sta cu capul cam jos. Eu de acum trebuie sa stau mai mult in pat si sa ma rog sa nu coboare mai mult. Exista risc de nastere prematura. Colul e inchis si dopul gelatinos e intact. Sper sa nu apara nici o problema si sa stea pustiul in burtica macar pana la 36 sapt.


27+

Mergi la inceput