FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Fetelor, nici pana la aceasta ora nu am primit niciun semn de la clinica , astept de ieri valoarea de la ultimul beta, probabil au considerat ca sunt un subiect inchis.Asa au uitat de mine si in ziua ET cand a trebuit sa sun de vreo 3 ori sa-mi spuna ora la care trebuie sa vin. Norocul meu e ca sunt din Bucuresti.Pentru echipa medicala nu am nimic de reprosat , dr Dracea este ok, insa stuff-ul lasa MULT de dorit.
Va multumesc mult pt sfaturi si pt incurajari si va doresc sa vi se implineasca visul de a fi mamica, cat mai repede, iar tie, VANESSA nastere usoara.Eu ma gandesc ori la adoptie ori la o clinica din afara.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veverita72 spune:

Ancuta draga, ti-am citit cu sufletul la gura tot ceea ce ai patimit si m-am regasit in multe din ceea ce ti s-a intamplat. Iar acum nu am mai rezistat si vreau sa-ti spun ca subscriu in totalitate la ceea ce ai scris acum, eu la randul meu trecand exact prin aceleasi faze si fara a exista macar scuza ca era de sarbatorile de Pasti! Imi pare sincer rau pt ce ti s-a intamplat,alaturi de tine...eu incerc sa ma intaresc pt ca oricum trebuie sa-mi continui treaba acolo (mai am niste embrioni pe care i-am platit si nu pot lasa treaba asa!), insa in ceea ce priveste comunicarea mai ales atunci cand ai nevoie urgenta de un sfat sunt mult in urma (cum nici nu mi-am imaginat)! Iti doresc sa fii tare si in nici un caz sa nu te lasi batuta! dulce si Dumnezeu sa te (ne) ajute sa ne implinim dorinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ancuta poate totusi este bine. Este inadmisbil ce se intampla. Eu prima data imi facusem programare aici pentru inseminare dar m-a programase pste vreo 3 luni si ma dezarmase. Apoi citind pe forum o fata mi-a recomandat sa merg la Sibiu mai ales ca analizele mele erau gata si m-au primit intr-o saptamana!!! Dar vreau sa spun ca niciodata nu mi s-a intamplat sa nu mi se raspunda la telefon...sau daca aveau vreo interventie si chiar nu raspundeau (telefonul este direct din cabinet) trimiteam mail si imi raspundeau si la 8-9 seara. Personal de nota 20! Inca nu mi s-a intamplat in Romania sa ma sune medicul din proprie initiativa sa-mi recomande ceva. Eu acum nu vreau sa te intristez si mai tare...nu contest profesionalismul dar conteaza f mult sa simti ca fac tot ce pot pentru tine.
Este foarte bine ca te gandesti sa faci undeva in afara daca nu reusesti acum. Sau daca esti din Bucuresti poti merge si la dr greci...am auzit numai vorbe bune si despre ei. Mult succes!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Eu nu vreau sa fac pe victima si daca as fi reusit ,as fi spus acelasi lucru, nu mi se pare normal sa nu ai contact pe perioada FIV-ului cu un cadru medical macar.Fata care raspunde la tel , e total depasita de situatiile care apar si am patit-o pe pielea mea , culmea, acum a doua oara.Sfatul meu este sa insistati sa vorbiti cu dr cand aveti probleme.Lasati rusinea la o parte pt ca este dreptul vostru. Eu m-am simtit tare rau , sangeram si dupa multe tel am reusit sa primesc pretiosul tel care mi-a dat un pic de speranta, dar ..... Nu a fost sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Te inteleg perfect Ancuta. Ne aflam in niste situatii si asa greu trecut si cel mai mult acum avem nevoie de sprijin...sa ni se raspunda la intrebari...sa fim ajutate cu sfaturi...sa simtim ca cineva face totul pentru noi. IMi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Ancutza,

imi pare sincer rau,stiu ca ca acum cuvintele sunt de prisos.
Iti doresc sa ai putere sa te ridici si sa mergi mai departe, sa nu-ti pierzi speranta si credinta in Dumnezeu. TREBUIE sa rasara soarele si pe strada noastra.

Fetelor,

despre clinica...nu putea fi totul perfect, totusi traim in ROMANIA!!!
In fond ne intereseaza rezultatul si nu stiu cat il influenteaza fetele de la receptie, totusi ma mira faptul ca nu a raspuns nimeni la telefonul de urgenta, URGENTA!!!
Eram incantata de reusitele din ultima vreme, noi vrem anul asta tot la Gynera, am un feel-ing ca daca Branca nu-si face treaba si raman natural,fac gemeni!Trebuie sa sper, altfel o iau ranzna.

Sunt curioasa: Yarina , tu in ce zi ai factut ET?? Cumva de Paste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu, pe 1 aprilie am facut ET.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Buna dimineata. Va invit la .
CAMELIA si sotul meu a incercat cu Branca o perioada destul de lunga de timp, dar nu a avut nici un efect benefic. Asa ca nu o sa il mai las sa incerce alte " tratamente" de genul asta....




26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veverita72 spune:

Ancuta, exact asta am patit eu! Cu exceptia faptului ca mie nici nu mi-a fost dat nr de urgenta, cand el trebuia sa apara scris cred, pe foile de monitorizare a tratamentului si pe fata si pe verso si pe cant! Crede-ma, din punctul de vedere al comunicarii (nu al nereusitei!), sunt mult mai revoltata si mai suparata!
Incerc sa ma calmez ca sa pot sa merg mai departe...Eu mi-am dovedit cred, suficient rabdarea, as vrea sa o vad si de partea cealalta! ma rog lui Dumnezeu sa-mi da puterea sa sterg totul ca sa merg mai departe!
Ma rog si pt tine Ancuta, desi imi imaginez ca dupa a IIa nereusita trebuie sa fie si mai greu, sa-ti dea Dumnezeu putere, sanatate si curaj sa mergi mai departe! dulce...Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veverita72 spune:

Pt Camelia28: Stiu ca suntem in Romania, dar spune-mi ti se pare usor pt Romania sa obtii si sa platesti 2500 de Euro, iar la banii astia sa nu primesti macar consulatnta atunci cand ai nevoie?! (adica in URGENTA?!)...Nu vreau sa fiu in nici un fel tendentioasa, dar nu mi se pare normal ca atunci cand te adresezi in privat sa fii tratat asa ( cu alte cuvinte ori ca ai ori ca nu ai tel de urgenta, oricum trece timp pretios in care nu ai cu cine sau de la cine sa obtii sfaturi necesare; atunci vin si intreb pt ce mai e un nr de urgenta?)...oare poate da un raspuns cineva la asa ceva?!

Mergi la inceput