FIV-Dr. LAURA DRACEA ( 6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clara79 spune:

salut fetelor ,am 31 ani 2 sarcini extrauterine pe trompa dreapta iar trompa stanga este infundata necesitand operatie pentru desfundare .asa ca am recurs la fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Vannesa80, stai cat mai linistita si sigur o sa fie bine!!!
Clara79, iti doresc sa reusesti din prima!!! Cand esti programata la dr Dracea?

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Mi-am luat concediu de odihna si stau mai mult in pat. Trebuie sa fie bine.


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Vannesa dupa ET ai stat in pat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANDA am stat mai mult in pat. Nu am facut efort, nu m-am stresat si am respectat tratamentul prescris. Plimbarile au durat maxim 30 min. Nu am facut beta-hcg mai repede de data la care imi spusese dr Dracea. Multa bafta.


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

a meritat! eu nu stiu cum o sa fac la munca, concediu de odihna nu pot sa mi iau cand vreau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:


Anda 82,

treaba asta cu concediu m-a innebunit si pe mine
am fost la servici intre drumurile la bucuresti si la 4 zile dupa ET
Statul roman, daca nu mai are bani sa ne ajute (asa zic ei) sau nu vor sa ne ajute, macar sa ne dea o luna concediu ( prin lege) special pt asta, asa cum e concediu ala pt casatorie

Pacat ca la noi "protectia mamei si a copilului" inseamna ingreunarea procesului de infiere, pt ca mama naturala care abandoneaza ARE DREPTURI mai mari decat cea ce adopta, nicidecum stimularea natalitatii
si sustinerea viitoarelor mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Camelia,da este o problema..parca nu ar fi de ajuns stresul prin care trecem luptand cu infertilitatea, nici cand apelam la o astfel de procedura care nu este deloc una simpla...nu avem nici un sprijin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clara79 spune:

TREBUIE SA SUN IN PRIMA ZI DE MENSTRUATIE SI MA PROGRAMEAZA IMEDIAT. UNDE POT VEDEA CE ANALIZE IMI TREBUIE (AM DOAR O PARTE DOAR CELE UZUALE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

CLARA suna la clinica si cere sa-ti trimita pe email baremul de analize pt FIV. Daca ai sa citesti capitolele mai vechi ai sa gasesti si analizele. Multa bafta.



27+

Mergi la inceput