Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

DENISA,sa poarte Maia sanatoasa cercelusii
BUMBITZA frumoase lucrusoare..

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Mamici, v-a fost recomandata ecografia de sold la micuti?In actele de la clinica recomanda la 4-6 saptamini. Noi suntem acum la PN asa ca trebuie sa ma interesez unde se face aici..
Cristinicuta in actele tale scrie? Nu cred sa aiba David probleme...ma gindesc ca e recomandata strict ca screening.


Erina, stii ca Tudor s-a nascut in pelviana si el, datorita pozitiei, chiar a fost suspectat la nastere ca ar avea soldul stang mai putin dezvoltat decat ar trebui. Dar la externare i s-a facut un control atent de catre pediatra si apoi la controlul de 1 luna, parca, l-a mai verificat o data si doctorita de la clinica de cartier si totul a fost ok. Nici vorba sa ne trimita la ecografie.
In Capraru scrie displazia de sold se verifica pana la 4-6 saptamani, deci cred ca ti-a trecut-o pe hartie asa, ca practica in teorie. Daca era suspectat de ceva, cred ca iti spuneau.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

niki nu ma pricep foarte bine, dar vladi spunea cat a alaptat pe vladimir, si se mulgea nu scotea nimic, nu.i curgeau sanii si totusi bebe manca bine merci

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

da,dar eu sunt doar pe post de suzeta,ca ar trebui sa o aud cum inghite sau sa vad macar un strop de lapte cand ii scot tzatza din gura...dar nimic...

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Va las o poza cu ei:
http://i51.photobucket.com/albums/f400/elena74/IMGP9225-1.jpg

-------------------------------

Erina mamica Dariei (18.09.2007) si a lui David (9.03.2010)


L'amor che move il sole e l'altre stelle


Ce scumpi sunt!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 37+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Vladi ma bucur ca ai revenit !!! Cum zcea si Carmen, problemele sanilor dispar pe la 3 sapt... Dar pana a nopti dormite si linistite mai e, asta stii deja... asa ca rabdare si perseverenta
Oanka, tare rau imi pare sa aud ce ghinion ai...cum zau se iau chestii din astea din spitale? Adica ma pune pe ganduri,..eu n-oi fi luat ceva da nu-mi dau seama? No...intreb
Sa-ti revii repede, sa poti sa-i dai linistita laptic printesei
Anca mami frumoasa...zau, unde-s kg de care te tot plangeai?
si baieti frumosi, Codrin are trasaturi tare bine conturate, seamana cu Luca, nu?
nibi niki, nu te speria, si nu te stresa lapticul revine cu ODIHNA, PAPA, LICHIDE. Si un pic de rabdare. Am patit si eu asta acum o sapt. si asa de teama mi-a fost ca ramanfara lapte ca nici nu am spus la nimeni In plus mi-era teama ca-l nfometez...Nici gand, a papat doar mai putin si mai des si lapticul a revenit. Acum nu mai sunt probleme, dar ma straduiesc la toate cele trei capitole. Mai ales cu mancarea mi-e cam greu ca de fapt nu mi-e foame...dar mananc
Azi iti faci program doar pt stimularea lactatiei, da? Il pui la san de cate ori cere, mananci si bei lichide si somn !!!

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana- cred ca e maro pt ca si-a bagat tanti dejtu' aseara pe acolo.
As putea s-o intreb numai sa nu nasc pana marti cand pot sa dau de ea.

Mi-am amintit o faza tare : am visat ca trebuia sa nasc si o lasam pe Maya cu tine, avea cam 2-3 ani. Nu stiu pe cine ma duceam sa nasc

Miria- si sotul ar trebui sa plece pt o luna in baia mare pt ca a lucrare mare acolo. Nu e asa departe dar tot nu ma incanta.
Defapt as vrea ma mergem si noi dar cu bebe nou-nascut e greu. Mie imi place muuut baia mare. Acum ia apucat si pe aia sa-si faca mall...

Erina- super poza cu piticii

Bumbitza - daca ai "ghinionul" sa nu nasti in ac timp cu mine ma duc sa ti le fur. Imi place mult de tot salopeta roz creata.

Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby
Nu stiu pe cine ma duceam sa nasc


Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna



pe eric sau pe sora Mayei :)

da ai dreptate maro poate fi de la control! asa am patit eu la ivan

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Hai ca n-am reusit sa recuperez din cap trecut...dar imi fac eu timp ca vreau sa vad si eu poze noi cu iepurasii

Honey, felicitari pt vestile bune! Adica daca e f coborat capul, nu-l mai poate misca deloc sau f putin? Pai cred ca e cam nasol pt bb A mea e cu capul in jos de la 27s, iar coborata tot de cateva sapt...
Sa poarte Maya cercelusii cu placere! Ai pus poze pe undeva ca n-am gasit.
Dupa semne - culoarea dopului si contractii, cred ca mi-o iei inainte...
Mie mi-a zis dr ca nu am nevoie de kit pt epidurala sau altceva, ca treaba mea e doar sa anunt ca vreau ca sa cheme anestezitul cand e cazul - tie ti-a zis altceva dra ta? Cred ca te cam complici, pt ca eu din cate am auzit acea trusa se poate plati anestezistului(adica sa n-o mai iei de prin alte locuri).

Rebi multumesc de compliment. Si mie mi-e drag de burtica, dar si mai drag mi-ar fi sa o tin pe bebelina cat mai repede in brate. Sunt nerabdatoare...si-s tare curioasa ce data alege sa se nasca

Happyjoy, ma bucur ca ai rezolvat cu lapticul, la cat mai mult!

Apropos de epilat, cand ai epiziotomie te poti epila, sau stai asa si mergi la control bushy?

Nibi
, vezi ca stresul/depresia e principala cauza a pierderii lapticului. Stiu ca daca dureaza mai mult de 3 zile poti incerca cu Galactogil. Lichide multe, ceaiuri speciale si rabdare.

Erina superba poza, ai nisgte copii minunati! Sa va traiasca!


Miria, nu mai fi suparata, poate se mai schimba lucurile pana in mai-iunie, lipseste mult?
Cat despre imbecili...chiar nu se merita sa te consumi!

Dayanara, Nibi multumesc
Honey, si mie imi place aia, e asa mica si haioasa.

Nu cred ca mai am vreme sa intru, tre sa ajung prin oras sa iau cadouri dupa cum spuneam, iar apoi mergem in vizita la prietenii cu ghindoaca de 1an. Hai sa nu palavragiti prea mult ca sa pot recupera si eu Week-end frumos sa aveti!



38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Honey, eu zic sa intrebi la prima farmacie. Stiu ca in general cei de la Helpnet au chiturile astea Braun, deci sigur farmacistele de acolo se pricep. Eu de exemplu am reteta dar pentru peridurala si scrie asa: trusa de cateter peridural rahi-peri (deci probabil ca la tine trebuie sa fie "epidural"); + 2 substante diferite concentratii, nu inteleg scrisul.

35+ Radu Alexandru
poze noi, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Erina, ce copilasi frumosi Sa va traiasca, sa va fericeasca !!!

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput