Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Erina am vazut pozele cu copii tai, bibelouri nu alta si de o expresivitate iesita din comun!!!!!!!
felicitari si sanatate multa!!!!!!!!!

castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

salutare mamici si gravidute

am ajuns si noi de joi acasa, suntem destul de bine, bebelina este mai bine acum, i-a trecut iritatia de pe fata si i s-au dezumflat ochisorii, doarme destul de mult, cred ca si din cauza icterului. inca nu are putere foarte multa sa traga asa ca dupa ce termina de supt ma mulg si ii mai dau si cu bibele, dar nu vrea mereu.
ieri i-a cazut deja buricul, iar marti o asteptam pe pediatra sa vina in vizita.

multumim mult pentru incurajari si felicitari, nasterea a fost destul de rapida dar dureroasa, din pacate nu mi-a prins peridurala si am simtit destul de puternic contractiile si apoi cusatura. dar toate trec si acum ne bucuram de micile comori aparute in viata noastra.

pentru listuta, pe surioara o cheama Oana Iulia si a acut la nastere 53cm.

va pup si revin. am pus si cateva poze cu Iulia la semnatura.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) si Oana Iulia(23.03.2010)
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

ANDIRA



Mari de Daria Maria(29.01.2008) si Oana Iulia(23.03.2010)
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:


Honey - foarte frumoase toate lucrushoarele! cercelusii sunt f feminini si mi se par perfecti ptr o bebelina delicata. patutul si caruselul f vesele iar de hainutze nu mai zic...multe multe...asa cum cum trebuie sa aiba orice domnisoara!

Vladimirescu - sper ca lui Vladimir sa-i treaca repede criza de dl. Goe. si nepotelul meu de 9 ani a trecut prin asa ceva acum un an cand a venit pe lume fratiorul. la inceput nu a zis nimic...dar dupa ceva vreme cand a vazut ca toti ii acordau mai multa atentie celui mic si cadouri...a inceput sa intrebe rudele si prietenii de familie, care nu aveau copii, daca nu vor ei unul ca il da pe fratior!

Dar i-a trecut relativ repede si pe urma a devenit practic ingerul pazitor al celui mic!

Mult succes in confruntarile cu soacra si cine te mai streseaza pe acolo! asta iti mai lipsea acum! Iti doresc multa sanatate si putere sa le infrunti pe toate!

Erina - multumim de urari si sa vii cu vesti bune de la medic!





38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

eu ma tot intreb ce face andira

e clar ca a ramas la spital,ca daca se intorcea acasa ne spunea ea ceva pana acum

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

nemary bine ai revenit la familia completa si fericitaaaaaaaa!!!
sunteti superbi cu totii!
Sa-ti traiasca minunile si tati cred ca se si mandreste cu asa fete frumusele!


castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

nafi si eu sa pot, sa stiu de fapt, m.as controla de doua ori pe zi :)

bun venit acasa nemary si acomodare usoara

vladi abia uitasem de salam pe ziua de azi:)))
cat despre vladi asta e perioada lui de acomodare, sigur va trece repede! e un copil bun si nu iti va fi foarte greu

ieri in mall intr.o vitrina, o rochie superba, neagra simpla, dar mi.a placut, era asa ca pt 50 de kg, asa ca mi.a fost rusine sa ma opresc in fata ei sa ma uit, incat ca sa o vad bine am trecut de mai multe ori prin fata magazinului :)))

in schimb cand ma duc la piata e un magazin cu salamuri, acolo ma opresc si casc ochii de parca cine stie ce magazin de tzoale e :))

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Andira a nascut la 17.21!!! Alexandra are 2950 g si a primit nota 9!


FELICITARI ANDIRA! BUN VENIT PE LUME ALEXANDRA!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Felicitari Andira!!!!!!! Bun venit pe lume bebe Alex Iris

doamne ce repede! multumim de vesti rebiana

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna fetelor.
La multi ani, florilor mai ales Floricicai lui Vladi abia astept sa vad poze cu el
Eu sunt totalmente atipica.. Mi s-a rupt apa aseara la 11, dupa ce am pierdut dopul gelatinos la 9. Am fost la spital, m-au monitorizat, bebe e ok, totul pare in regula, insa nici urma de contractii, asa ca m-au trimis acasa si mai merg si azi la 8 sa ma monitorizeze si sa vada daca nu e risc de vreo infectie, ceva.
Toata noaptea am avut contractii.. care s-au oprit pe la ora 5
De pe la 8 am numai contractii alandala ba la 8 min, ba la 30, ba la 10 min ba la 15 minute, iar pauza de o ora.. sau mai bine, chiar si cateva ore fara nimic si iar ma iau.. si tot asa.. Deja sunt extenuata si imi pierd rabdarea, ca nu pare sa avnseze nimic productiv aici.. Eu asa n-am mai auzit Mi-au zis ca abia maine la 8 seara s-ar putea sa ma induca in cazul in care nu am travaliu serios.. Oare e ca mi-am dorit eu sa ma bucur de bebe mai mult in burtica? Nah.. aveti grija ce va doriti
Va pup si ma duc sa ma.. contract in reprize.. Poate da Domnul si nasc totusi mai repede.. Abia astept sa-mi vad si eu bebele..
Aveti grija de voi. Pupici la toti bebelusii minunati.. Oh.. norocoaselor, ce fain ca ii puteti tine in brate
La multi ani

FELICITARI, ANDIRA!!!


Lara, 40 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput