Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Vladi - eu sper sa ai acelasi noroc cu familia sotului si cu sotul care il ai cu sarcinile.
Noroc ca are balta peste oricum...
Am retinut sfaturile, o sa ma uit si eu dupa bepanther plus sa vad ce contine fata de cel clasic.

Briza - asa e . Si cand ii auzi se vaita toti ca e criza si ca o duc rau....

Miria - eu ma bucur ca am inceput sa cumpar la 12 sapt ca altfel nu stiu ce as fi facut acum cu toate pe cap. Uite ca eu am montat patutul la 39 + . Mai e timp...


Denisa, 39 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa frumos patutul montat cu caruselul pe el :)
de cercelusi nu mai zic
e mai bine cu tortita decat cu surub sau alt fel de incuietoare?
nu ma pricep deloc

La multi ani Florice de Vladi !
vladi imi place mult semnatura ta :))

briza cand am fost internata acum o luna, mai era o fata cu acelasi tip de tratament , tot la 34 de saptamani si i.au oprit nasterea cu dilatatie 2 pe langa contractii si inca nu a nascut nici ea
si cu dilatatie 3 poti sta, dar mai putin cam 1-2 zile, cu 2 in schimb vezi si tu :))

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Frumos patucul si caruselul la fel.
Eu, uite cum ma mocaiesc sa fac ce trebuie, dar asta pentru ca nu mai pot sa ma misc si prea mare ajutor n-am ca sa dau numai indicatii. Oricum, ma bazez si pe saptamanile care vor urma dupa nastere, cand va fi frunos afara, bebe langa mine, iar eu sper mai slaba si mai putin greoaie.

Ma tot uit la niste salopetele roz, de-ale fii-mii, care i-ar veni pentru inceput, dar fiind baiat ma enervez singura ca nu l-as imbraca in roz oricat de frumoase ar fi.

Saptaman viitoare am destule de spalat cu toata incetineala mea. Sper sa ma tina bateriile.

Cristina +35 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:


Credeti ca un ras sanatos poate declansa ceva?

Oricum eu incerc si asta...

Un baietel se scoala dimineata si merge in baie sa se spele pe dinti.
Acolo gaseste un barbat care facea acelasi lucru.
Copilul: - tu esti noul baby-sitter ?
Barbatul: - nu, eu sunt noul mother fucker

Petre, cioban de meserie, e in armata.
El trimite sotiei un plic in care era un desen.
Pe foaie erau desenate o floare, doi copii, o fantana, un soare si o baba. Sotia a descifrat desenul:
"Floareo, ai grija de copii sa nu cada in fantana, 'tu-ti soarele ma-ti!"


Doi politisti:
- Ma, vine Pastele, ti-am cumparat un ou Kinder.
Se īntīlnesc si a doua zi :
- Ce zici, ti-a placut oul ?
- Ciocolata era excelenta, dar capsula am īnghitit-o cam greu.



38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Dayanara dar nu te doare?? Eu credeam ca atunci cand incepi sa te dilati, e inceputul travaliului..si ca doare..Adica, din ce imi pov fetele care au nascut au zis ca e fost dureros pana le-au pus epidurala, si aia se pune de la dilatatie 4. Avand in vedere ca dr mi-a tot repeteat cele 8 luni ca voi face cezariana cu 10 zile inainte de termen, eu m-am documentat numai despre asta, asa ca acum, pusa in fata nasterii naturale, sunt cam pe dinafara rau

37+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Dayanara, am rasuflat usurata cind te-am regasit inca gravida ! In cinstea ta, ca ai implinit 39 saptamini, am mincat niste salam de Sibiu :)) - pe bine ca la tine m-am gindit cind l-am pus in farfurie !
Hai, mai ai inca un pic, acusi iti poti minca jamon-ul !! (Dar nu uita ca azi e inca mai bine decit dupa nastere - remember cum e sa nu dormi... vreo 6 luni???? Eu zic sa te bucuri de ce ai azi :)))

Kossir - hai ca mi-ai ridicat moralul cu atitea laude :)) Chiar am nevoie, zau, ca dupa sot si familia lui eu sint o mama denaturata si iresponsabila care se plinge de dureri in loc sa taca dracu si sa alapteze de cite ori face Floricica cel mai mic kitz... ce ma rog mare briza o fisura pe sin? ia sa nu ma mai prostesc asa,,, Of, bine ca sintem sanatosi, ca restul trec toate,,,

Vladimir e in plina criza acum, se poarta exact ca dl Goe, nu ma mai inteleg cu el, e suparat ca am disparut brusc din viata lui, ca sint mai mult cu Floricica sau dorm etc... Iar sotul si soacra-mea stau in genunchi in fata lui si nimeni nu-i zice ca se comporta inacceptabil, mi-au stricat copilul meu bune, zau...saracutul de el, sper sa-mi revina mai repede puterile si sa stau mai mult cu el, ca numai eu il mai pun la punct si-i reasez valorile in cap, ca ceilalti sint prea preocupati sa fie preferatii lui Vladimir si prefera sa nu-i zica nimic vreodata,,, Complicat rau, zau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

briza pe mine la dilatatie 2 la prima nastere, m.a durut de.mi venea sa mor, dar a fost inducere , deci colul beton
acum probabil m.am dilatat in timp de la contractii
iar travaliul normal incepe dupa 2 de obicei, dar nu e o regula, depinde de la femeie la femeie

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

honey - caruselul e din Carrefour?
mai stii cat era pretul intreg?

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dragi mamici! Multumiri din inima pentru aprecierile la adresa copiilor mei.

Pun si eu pentru Andira! Nastere usoara!!!!

Yaia multumesc pentru ca ai impartasit din experienta ta. La controlul de 1 luna mergem la pediatra care e f competenta spre deosebire de med de fam. Il va examina pe David si ne va spune exact daca avem motive de ingrijorare.

Mamici, putere si mult spijin din partea familiilor va doresc. Copilasi fara colici, mincaciosi si cu program rezonabil.

Mamicilor de aprilie, rabdare si asteptare usoara si in sanatate!!!

-------------------------------

Erina mamica Dariei (18.09.2007) si a lui David (9.03.2010)


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Draga mea mamica perfecta Vradi,
nu te mai stresa asa mult, te cred ca ceea ce vezi in jur nici nu-ti face placere si nici nu te mai incanta sa vezi propriul barbat si a sa mamica ... ce mai mult incurca decat ajuta. Micutul Vradimir sa stii ca isi va reveni, nu e departe momentul. Trebuie sa-l apropii mai mult de tine si sa-l lasi sa se apropie de noul venit Floricica, sa participe la ceva activitati: sa-ti aduca ceva pentru el, sa-ti tina el un scutec, etc, exemple minore si lauda de rigoare dupa. Apoi sa fie mai plin de activitati cu dra studenta, iesiri si vizite in parc, muzeu, etc, uneori sa fii si tu cu Floricel cel mic. Cat poti sa-l lasi pe Floricel o ora singur cu cineva dedica-te tu lui Vradimir, faceti o plimbare prin Domenii ( ador zona, am locuit in Sandu Aldea si strazile acelea cu "parfum interbelic" ma inebunesc) asa stati la povesti. Plimbarea pe jos iti face si tie bine si lui, e diferita de cea cu masina unde amandoi stati atenti la trafic, etc, succesiunea de imagini este alta si nu aveti acelasi raport.
Vladimir vine dupa o perioada de schimbari: mami cu burtica si alte preocupari, casa noua, bona noua, apoi mami dispare la spital, vine bunica, o succesiune de evenimente in care el nu stie de fapt de ce se tot schimba tot si toate. Nu mai are punctele de referinta initiale. In plus micuta tensiune din casa i se transmite chiar daca teoretic nu vede si nu aude nimic. Deci trebuie si el inteles si apropiat de tine, sa vada ca cineva vb cu el si il asculta. E clar ca acum el de fapt atrage atentia asu[pra sa printr-un comportament negativist.
Scuza-mi discursul, stiu ca nu am copii, asta-i ceea ce cred eu
Sotul si soacra... ar trebui sa le zici ceva si lor dar mai bine nu te umplii de nervi. Tu trebuie sa te mentii calma si ceea ce este mai important lucida, mai este si Floricica ca are nevoie de mami a lui.

Nu te mai stresa, esti o perfectionista si te inteleg. Dar ai si tu niste limite, esti si tu OM, si nu unul oricare, ci unul ce a dat VIATA, si asta-i lucrul cel mai de pretz.

te pup si ai mare grija de tine si de mintea ta!


castelana fericita 38+

Mergi la inceput