Bravo Andira!Iepurasi de mar-apr 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

LA MULTI ANI DOMNITE, DOMNISORI SI DOMNISOARE CE PURTATI NUME DE FLOARE (including me!)


Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!



la multi ani de ziua numelui!!!!!!!!!!!!
Tu cu nume de artista italianca, nume de floare sa fii santoasa fi fericita!!!!!!!Si sa ai lapticcc!!!!!
floricele pentru tine

castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Pune o poza cu patucul, sa-l admir si eu.

La cat de incet ne miscam cu totii, sotul e cel mai gravid dintre toti, cred ca aduc copilul acasa si n-am montat nimic.

Cristina +35 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa nu se stie :) la unele incep brusc contractiile sau se rupa apa si gata, altele pot sta cu dilatatie 2 mult si bine :)
abia astept sa vad poze cu patutul si caruselul montat

castelana eu nasc natural, nu vreau sa aud de cezariana, dar daca e absolut necesar nici ca.mi pasa...ca sa nu mai zic cum sunt eu acum de grabita, nici ca.mi pasa pe unde iese

roxana 39+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:


LA MULTI ANI REBIANA! SA TRAIESTI CU NUMELE![pup]

Castelana, Dayanara...offf...apasatoare mai este asteptarea asta! eu daca as putea m-as controla singura din ora in ora...poate poate o apare si la mine o dilatatie ceva...Aseara am mancat niste zacusca picanta de imi ieseau flacari pe gat, parca eram un dragon! si nimic....Nici macar arsuri gastrice n-am avut!

In seara vine si sotul de la munci si sta acasa pana joi asa ca o sa-l "folosesc" si pe el , ceva trebuie sa functioneze nu?!

Ioanact - felicitari ptr intrarea in luna a9a Multa bafta in atingerea targetului propus!

Honeybaby - spor la cumparaturi. aici e vreme frumoasa, cald si soare dar mi-e lene sa ies si azi. cele doua ore de bantuit de ieri imi sunt de ajuns...Trebuie sa-mi gasesc insa o preocupare caci ma cam plictisesc....Ah..si eu vad ca m-am stabilizat la 13.5-14 kg . (am luat 1 kg in luna a 4 a , 7 kg in a 5 si 6 si pe urma cate 2 kg in lunile 7,8 si 9...)

Sper ca Iris sa vina pe lume astazi de Florii! ce bucurie mai mare ptr Andira?!

O dupa amiaza placuta fetelor! si la cat mai multe dopuri pierdute (ptr cele cu 38+)!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cristina, Roxi, Denisa, Alina, Castelana, Nafi va pupacesc si va floricesc! Multam'!
Pupaciuni speciale Floricelului lui Vladi care-si serbeaza si el onomastica!
De la Andira nu am primit inca nicio veste, sper sa fie totul bine si sa aiba parte de o nastere usoara! ANDIRA suntem cu gandul la tine!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi

Castelana, Dayanara...offf...apasatoare mai este asteptarea asta! eu daca as putea m-as controla singura din ora in ora...poate poate o apare si la mine o dilatatie ceva...Aseara am mancat niste zacusca picanta de imi ieseau flacari pe gat, parca eram un dragon! si nimic....Nici macar arsuri gastrice n-am avut!

In seara vine si sotul de la munci si sta acasa pana joi asa ca o sa-l "folosesc" si pe el , ceva trebuie sa functioneze nu?!

O dupa amiaza placuta fetelor! si la cat mai multe dopuri pierdute (ptr cele cu 38+)!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/



ha ha ha
eu fac tot posibilul sa mai stauuuuuuu
dar ai dreptate ca e asteptarea cea mai grea, mai ales ca saptamana asta mi s-a parut lungaaaaaaaaa, nu se mai face odata marti sa ma linistesc, apoi dupa pranz sa ma infiintez acolo la cabinet sa vedem ce-mi va spune.
Parca acum am descoperit o granada de prieteni si cunostinte nascute in perioada asta: toata lumea zice: he he pe 31 ca sotul, sau pe 1 ca mine si tot asa, eu le zic, daca e o data dupa 30 martie poate sa fie oricareeee, eu oricum am vb cu bebelinul nostru sa vina de paste, sa vina lumea la mine nu cu flori la spital ci cu oulete!


castelana fericita 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am pus poze cu cerceii, patutul, jucariile de la carusel.
Trebuie sa fac o poza noaptea cu norisorii si soarele proiectate pe tavan. Pe mine alea ma incanta la carusel.
http://picasaweb.google.com/deni757/BebelunaMayaSophie#5453649923029434530

Denisa, 39 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt urari ! Tare as vrea sa scriu fiecareia dintre voi, prietenele mele, in parte, dar nu am timp din pacate, incerc sa draia o pauzasc fiecare minut sa fac ceva util sau sa dorm... Iertare!

Mi-e rusine ca m-am plins de dureri, depresie etc, ca fata de unele dintre voi eu prcatic n-am avut nici o problema adevarata... Doar ca durerile m-au rapus, impreuna cu nesomnul si cu stresukl la care sotul a continuat sa ma supuna, basca soacra-mea care cica a venit sa ma ajute dar a fost dusmanoasa de-a dreptul, practic mai aveam inc o grija pe cap in spital, sa nu se enerveze soacra si sa-i menajez nervii... Of, va zic doar ca dupa 5 zile de spital m-am intors acasa cu minus 9 kg, iar dupa 4 zile acasa am ajuns la -11kg total, cu 2 kg mai putin decit la incputul sarcinii...
Iar la spital se pare ca am ajuns la limita, si iar am fost noocoasa: uterul se subtis asa de tare ca practic era sa se rupa, doctora crede ca daca veneam a doua zi ar fi fost gata rupt (de vreo luna copilul cazuse printre oasele dilatate si atirna practic in uter ca intr-o punga).

Pot sa va zic ca a doua cezariana a fost mlt mai grea la recuperare decit prima pt mine, mai ales ca m-am dat viteaza si am stat doar 24 h la terapie pe calmante si perfuzii, cind toata lumea statea 2 zile, ca sa se refaca... Dar totusi in acest fel am reusit sa dau copilului colostru tmp de o zi, ca de aia m-am grabit sa intru in rezerva, ca sa-l am cu mine la sin...

Revin cu niste chestii practice acusi :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Pampers bun: sint f multumita de Pampers Premium Care: e f moale de parca nu-i din hirtie, are elastic in talie (pe laterale) si mai ales re la interior un chilotel din plasa cu ochiuri mari, pe unde se scurge kk catre stratul absorbant, asadar daca sar noaptea 1-2 schimbari de scutec, nu se intimpla nimic, ca kk nu-l mai gasesc lipit de fund ci departe de pielea lui... Va recomand deci sa- incercati, mai ales ptt- bb predispusi la iritatii de scutec...

Bepanthen pt reparare eritem fesier: Bepanthen Plus. Dupa ce trece iritatia, recomand Bepanthen UNGUENT, care e mult mai gras si protejeaza mai multe ore funduletul decit Bepanthen Crema.

Protectii pt mameloane la alaptat: a trebuit sa folosesc la un sin din cauza unor fisuri - regade urite... Avent din silicon nu prea mi-au placut, ca se tot ridicau si dezlipeau aripioarele lateralein timpul suptului, si intra aer pe acolo, pierdeam vidul etc... Am luat de la Chicco din cauciuc natural, mi se par mai bune - aripioarele sint mai mari si stau mai bine lipite de areola (mai ales daca le umezesc un pic dedesubt) si au niste striatii la baza "sfircului" care ajuta copilul sa tina mai usor in gura - alea de silicon cam alunecau si bietul Floricica scapa din gura...

Ei gata cu sfaturile pretioase - nu de alta, dar macar sa stiti ca intr-adevar am revenit (fara niste pisalogeala n-as fi eu, nu??? :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Andira nastere usoara si rapida!!!
La Multi Ani tuturor celor care poarta nume de floare..Rebiana, Floricia de Vladi..

Honey vai de mine..si eu care credeam ca am avut probleme cu usile. Apai, uite de aia, ma mai bucur cand aud ca unii dau faliment!!! Ce neseriosi
Roxana eu zau de inteleg cum de "te-ai blocat" asa la dilatatie 2. Hai ca pe aia cu: pierzi dopu si mai poate dura, am mai inteles-o eu, dar asta cu dilatatia care incepe si ramane asa blocata zile intregi..sa ma pici cu ceara de o inteleg.ASa ce m-ai distrat cand ai zis ca te duci sa iti dai drumu pe derdelus la mall
Rebiana zici ca deja burtica e o amintire??? Sper sa "zboare" si la mine asa de repede, ca tare greu imi e sa ma aplec. Si tot mai am ba de spalat pe jos, ba de pus in rafuri mai joase, de scos lucruri din saci...E un mare chin, ca pe langa faptul ca ma doare, bebe se revolta imediat ce il "pliez"..

Am vrut sa mai scriu ceva dar..am uitat.

37+ Eric Mihai

Mergi la inceput