LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (138)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

LA MULTI ANI, RAISA SI DAVID!

Ooo, deci ddana a tras piciorul. Felicitari Martutza, sarcina usoara!

gaianevia, sanatate multa! Merge facut tortul de Paste, tot bucataresti si altele. La munte doar va relaxati.

Am trimis si eu copilul la gradi, dupa o absenta de 1 saptamana. Inca mai are o tuse la trezire, peste zi nu; e foarte greu de scapat de ea.
Abia astept sa se termine saptamana. De Paste vrem sa mergem la Piatra Neamt si abia astept, simteam mare nevoie de o iesire.

Sa aveti o saptamana usoara!

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

am scris de 3 ori ... nu apare nici un mesaj!

pe scurt:

La multi ani Raisa si David!

marta felicitari!

gaia nu vad nici un inconvenient sa-i faci copilului tort si sa suflati, sa cantati, sa aplaudati. sanatate!

pupam pe "impiedicatii" stupului, sa le treaca repede.
matei dupa ce ia niste trante de ne doare pe noi zice: era sa cad ...

sa aveti o zi buna! (in speranta ca acest mesaj va aparea ... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Mama, ce-ati mai scris. Lipseste omu doua zile si are un roman intreg de citit.

Intai de toate, la multi ani sarbatoritilor din week-end. Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi.

Raisa si David Multa sanatate si sa va bucurati parintii in fiecare zi.

Dana - m-am amuzat teribil la faza cu tundaria, mai ales ca "perla" asta a scos-o fi fratele meu, prin clasa intai, cand trebuia sa se tunda - zicea ca e inchis la tundarie. Iar cu dl. Georgescu - e un scump Dragos - normal ca trebuie sa aiba grija de el, daca vrea omu ciocolata, cum sa nu-i dea? Cat despre nervi si greturi - sper sa treaca cat mai repede si sa ai o sarcina linistita si fara probleme in continuare.

Andra - ce n-ai inteles? La tunderie l-a tunderit! Logic, nu?

Diana - Alex sa-i treaca buba si sa nu ramana semn urat pe frunte

Stefimic - tun pumnii sa treaca colicii cat mai repede, ca tere nesuferiti mai sunt

Marta - sarcina usoara. Tot cu camasa de noapte buclucasa? Multa bafta cu obtinerea creditului.

Kitty - pai ia vezi, pune-te la punct cu noile descoperiri, ca nu stii de unde sare.... iepurele. Felicitari pentru ora pamantului

Lauramar - pupam si Arianna sa-i treaca buba

Menuet - Ana

Gaia - sanatate multa. Sa va treaca viroza asta pana plecati de Pasti.

Noi suntem ok - am fost plecati in week-end la o matusa, si Raul a fost foarte dezamagit ca a plouat si nu s-a putut juca in curte. Nu mai poate de nerabdare sa plece la Tusnad - i-a telefonat deja iepurasului "sa vina mai repede cu cadourile, si cum pleaca iepurasul, pac, ma sui in tren si plec la Tusnad."

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La multi ani Raisa si David! Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari mari mari!

Nici o problema Gaia sa il sarbatoriti pe Teo de Paste. Ba cred caa e chiar mai comod.
Sa fiti sanatosi ca si Bianca mea s-a muciurlit din nou ... ma dispera vremea asta. Am scos-o saptamana trecuta cam subtirel imbracat si uite ca nu am facut bine.



Ane dar suna-l pe iepurasul ala sa vina mai repede si sa plece copilul linistit.

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

la multi ani theo si raisa!
sa cresteti mari si cu noroc!

martutza, felicitari, ai grija de burtica!

eu n am nimic la cap, dar tot nu mi e bine.
nu stiu daca e astenie de primavara...am luat niste multivitamine dar n au niciun efect.
de paste mergem la munte 5 zile si sper ca iesirea din cotidian sa ma vindece. macar de stress...

o zi faina!
(aici e frig de mori si ploua, urasc primaverile din cta, e pe departe cel ami mizerabil anotimp. toata tara are soare si caldura, la noi e frig si vant...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisikuta

la multi ani theo si raisa!
sa cresteti mari si cu noroc!

martutza, felicitari, ai grija de burtica!

eu n am nimic la cap, dar tot nu mi e bine.
nu stiu daca e astenie de primavara...am luat niste multivitamine dar n au niciun efect.
de paste mergem la munte 5 zile si sper ca iesirea din cotidian sa ma vindece. macar de stress...

o zi faina!
(aici e frig de mori si ploua, urasc primaverile din cta, e pe departe cel ami mizerabil anotimp. toata tara are soare si caldura, la noi e frig si vant...)

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
varsta nana

norah

Everyday is the right day


ti-am mai zis de magneziu? sau nu tie? Magneziu 300 de la Aditiva. si sa te simti bine repede.
Io inca mestec cioburi, mama lor...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia
Sa va intreb si eu ceva...
Ma tot gandesc, ce-ar fi sa-i fac tortul chiar de Pasti? Ca sa nu ma mai complic la munte...
Voi ce ziceti?
La munte n-o sa fie copii... oricum nici de Pasti acasa n-ar veni nimeni. Gradinita e inchisa in perioada 4-11 aprilie, deci nici acolo nu-i rost de party...


Acum 2 ani ziua Anei a cazut chiar in prima zi de Pasti.Nu am avut copii doar noi si parintii mei, i-am facut si un tort , i-am cantat dar ziua nu a trecut neobservata.
Deci in ceea ce ma priveste go for it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisikuta

eu n am nimic la cap, dar tot nu mi e bine.
nu stiu daca e astenie de primavara...am luat niste multivitamine dar n au niciun efect.
de paste mergem la munte 5 zile si sper ca iesirea din cotidian sa ma vindece. macar de stress...





Bine ca nu ai nimic! Sa iti incarci bateriile si iti vei reveni cu siguranta!

O luati si pe Nora?

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

LA MULTI ANI RAISA, DAVID, ARTHUR SI CEZAR ! Sa fiti sanatosi si voiosi!
Gabi, bestial Tudor cu Mica Sirena.Si Anastasia o stie pe de rost, nu pot sa sar nici o fraza! Acum a trecut la 101 Dalmatieni
Ddana, demential e Dragos cu dl lui Georgescu .Am ras cu lacrimi.
Marta, felicitari pentru bebe. Sa ai o sarcina usoara.
accidentatii Alex, Ana si Arianna . Sa le treaca repede si sa nu mai faca alte bubite !
Noi am fost sambata la padure , la cules de floricele si i-am alergat prin toata padurea pe Anastasia si pe vara-su Alex sa gasim comoara pierduta si Tara de Nicaieri. Pe la 6 seara eu de-abia ma mai taram iar ei vroiau sa dam o tura si prin parc la topogan. De unde au atata energie, nu pot sa-mi explic!
si ieri..am tremurat de frig........
Acum am si eu o rugaminte mare: recomandati-mi si mie un dr ginecolog foarte bun pe probleme de col din Bucuresti . Finuta mea are niste probleme maricele si nu stie la cine sa mearga.

stupul

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

am luat vitamax si...nimic. nicio stare mai buna. de aia cred ca nu e nici lipsa de ca sau mg, nici astenie. tot de la cap tre sa fie, dar metafizic, nu somatic
multumesc ptr grija voastra,

adele, eu luam strepsils dupa prospect si vitamina c cate 1 tub intr o zi, humex - alea cu pastila de dimi, pranza, cina si seara la culcare. si 4-5 ceaiuri cu miere si cate o lamaie stoarsa. a doua zi eram ok(stomacul varza, dar se merita ca si ala trecea repede cu niste pesmeciori). oooof, sanatate multa la toti!

Mergi la inceput