LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (138)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de azi!


Pai sa fie sanatoas dpmnul Georgescu si sa se poarte frumos! Nu cumva sa supere Dragoselul inventiv!
Dana nu te stresa foarte tare de faza cu starile de nervozitate. Si eu am fost la fel si stii ce cred? Ne "razbunam" pe sufletele astea atat de bune si de inocente pentru ca nu stiu sa ne spuna "femeie fa un dus rece! Calmeaza-te!"
Si Tudor a fost "victima" si din pacate si acum mai este din cand in cand. La el ma gaseste tipatul din drag doamne, pe el il trimit in camera lui drept pedeapsa si il pun sa stea acolo de fapt pana ma limpezesc eu la creieri ...


Va rog sa nu radeti ca e atat de mica Mica Sirena, dar ce sa facem? O sa creasca ea!

MARTA FELICITARI!!! Sa ai sarcina usoara si sa o duci cu bine pana la capat!


Noi am fost plecati la Caracal la niste rude. Nu am mai fost de muuulti ani de zile si pot sa va spun ca imi era dor sa ajung acolo. Fara nici o exagerare acolo exista cel mai frumos parc in care am fost vreodata! Un parc mare, aerisit, cu loc de joaca pentru copii, cu muulte bancute, multi pomi care vara tin o umbra placuta, un lac pe care vara imi amintesc ca te putei plimba cu barca ..... frumos! Imi place mult sa merg in parcul asta!
Din pacate astazi a plouat si a fost frig asa ca nu am mai putut merge cu copii.

Sa aveti o seara placuta!

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:


Vaaai ce speriata sunt...de ceva vreme computerul nostru merge tot mai rau....oare sunt in pericol de bebetrei ? Nu m-am gandit niciodata ca asa se fac cupiii...cred ca sunt eu ramasa in urma...

Felicitari Martutza! Sa-ti reuseasca tot ce ai de gand anul aceasta!

Stefimic te pup, ai grija de voi si sa terminati repede cu colicile!

Diana pup Alexu pe frunticica!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Raisa si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani Raisa si Davidu


Marta, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Raisa si David
Si felicitari burticilor care s-au "recunoscut" in ultima vreme
Noi inca mai avem de asteptat dupa casa...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

RAISA


DAVID


FLORICELELOR

Si noi am sarbatorit ieri(soacra mea este floare) au venit multi prieteni( cu copiii) a fost o harababura totala iar acum moooor de somn.Si ca un cadou de florii Arianna si-a spart foarte rau buza de jos era cu bebele ei in brate a alunecat pe parchet si a cazut cu gura de podele binenteles ca l-a bebe nu i-a dat drumul, era plina de sange,a plans vreo 2 ore,am plecat cu ea la plimbare,la masinute sa o linistesc(asta a fost de dimineata) nici nu putea sa vorbeasca,nu a mancat nimik toata ziua,era f. umflata si nu ma lasa sa o ating,azi cand am plecat la servici am lasat-o plangand,ma doare sufletul

Felicitari MARTA sa ai o sarcina usoara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Ooooof ce de cazaturiCred ca e ceva in aer ca si Ana a cazut zilele trecute in casa pe gresie da nu stiu cum... ca a doua zi am vz nasul un pic umflat si vanat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani Raisa !


Sa va intreb si eu ceva...
Planuim sa plecam la munte we de dupa Pasti, cand pica si ziua lui Teo.
Ma tot gandesc, ce-ar fi sa-i fac tortul chiar de Pasti? Ca sa nu ma mai complic la munte...
Voi ce ziceti?
La munte n-o sa fie copii... oricum nici de Pasti acasa n-ar veni nimeni. Gradinita e inchisa in perioada 4-11 aprilie, deci nici acolo nu-i rost de party...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Pe noi ne-a luat la rand o viroza scarboasa. Intai Radu, 39.2 duminica trecuta, si apoi miercuri. A avut si rosu in gat, zice pediatra, dar n-a fost ragusit. E drept ca i-am dat kitul homeopat de laringita&amigdalita imediat ce mi-a zis dr. ca are rosu in gat.
Apoi, sambata asta Teo cu 39.2, ceva mucisori, un pic de raguseala si mi-a zis ieri ca l-a durut in gat, azi cica nu-l mai doare.
Ei bine si sambata seara m-a luat pe mine. Tot 39.2, corpul rece de sa nu-ti dai seama daca ai febra sau nu (la fel si copiii au fost, noroc ca le-am pus termometrul) puroi pe amigdale, muci nu mai zic... azi dimineata nu m-am putut ridica din pat. Horror.
Bagai si eu aceleasi homeopate ca ei, plus aspirina, nurofen, paracetamol... si ma doare in gat de parca mestec cioburi.
Gata. Mama ce m-am vaitat
Ce bine e.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

beeey deci nu lasati computerele sa va retina de la sex, zau asa!!!


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput