FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Samira, stiu ca suna a cliseu, dar eu sunt absolut sigura (conform unui feeling, evident), ca tu esti graviduta.
Totusi, daca nu ai cash poti plati cu cardul? Exista posibilitatea asta?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy,da,normal ca poti plati cu cardul.
eu iti spuneam doar cum prefera.tu platesti cum iti este tie mai bine,evident.

imi este frica sa ma duc maine sa-mi fac Beta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI FLORICELELOR!!!!

Acum 3 ani, de Flori, eram in Z9 dupa ET, am primit o crenguta de la biserica, am stat toata ziua cu ea legata in jurul mijlocului si a doua zi am aflat ca sunt graviduta! cine vrea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Te inteleg. Dar 2010 e anul vietii tale, deci sigur ne dai vesti bune maine!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui KITTA

Cine ma ajuta si pe mine ca mi-a mai aparut o buba??? Astazi am fost sa mai imi fac si eu ca omu' o eco in Z11 pe CM natural, OS - 1 folicul mic, OD 2 folculi de 15mm si 1 mai mic, endo de 10 mm, numai ca cu un polip endometrail de fo 5 mm. A zis sa ma mai vada si luna viitoare sa vedem daca exista cu adevarat si apoi va trebui scos.
Cine a mai patiti o buba ca mine, ca stiti vorba aia toate bubele mele in fundul babei mele.....


Intrebi cine a mai avut polip endometrial si ce a facut cu el? Pai io am avut anul trecut unu la fel de mare, 5 mm.....l-am descoperit la eco, revazut la histero, ocazie cu care l-am scos. Dupa asta am facut tratament cu utrogestan si cycloprogynova albe si s-a rezolvat.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy,am vazut ca esti in cautare de ace mici.
te ajut eu...iti convin alea de insulina de 1ml???sunt cele mai mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

[quote]citat din mesajul lui balanta_tm

Cu placere.

Da, sunt foarte, foarte fericita; parca nici nu realizez ce mi se intampla.
Am repetat azi beta si s-a dublat, deci pana acum, suntem in grafic .
Despre simptome: am sanii mariti si tari, am greturi, am devenit foarte, foarte sensibila la mirosuri (in sensul ca nu mai suport anumite mirosuri) si nu am prea am pofta de mancare.

Sigur ca va trag si pe voi dupa mine .

Sa ai muuuuuuuuulta bafta !


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala


Bravo Balanta_tm, am pierdut mesajul tau de anunt....
Habar nu am avut, dar ma bucur tareeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
Sa ai o sarcina usoara, BB sanatos/ sanatosi!

Cat ai Beta, in a cata zi?


Irina, +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Samira, greturi, dureri de sani.... Suna bine!
Azi incearca sa nu te mai gandesti, stai linistita si maine, primul drum la Beta, fara frica!

Multa bafta si curaj!

Stim ca se lasa cu ochisori, intrebarea e cu cati?.... 2.....4....?
Galeria e formata:


Irina, +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Buna fetelor si multi
Adipapazi, cum te simti? esti bine???
Samira: tin pumnii maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Asa cum am promis, iata lista preturilor de la Kaali in limba maghiara pe care am luat-o la inceputul acestui an:
Consultatie dij 13.000 ft
R#1255;vid orvosi megbeszeles 1.500 ft
Hormonvizsgalatok (4 alaphormon: FSH, LH, E2, PROL + vervetel)14.000 ft
N#1255;gy#8001;gy#7834;szati vizsg#7834;latok (n#1255;gyogy. Vizsg., UH, cytol#8001;gia) 18.000 ft
Spermiogram 13.000 ft
Fagyasztott ET 50.000 ft
Preembriok fagyasztasa, tarolasa I evig 20.000 ft
Homolog inseminacio 45.000 ft
Heterolog inseminacio 65.000 ft
Heterolog inseminacio mas intezetben lefagyasztott athozott spermiunmmal 50.000 ft

Nem OEP finanszirozott pacienseknel
Komplett IVF ET (mely tartalmazza az el#1255;zetes kivizsgalast)380.000 ft
ICSI (Mikromanipulacios eljaras) 110.000 ft
AHA (Assisted hatching) 50.000 ft

Mergi la inceput