FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Balanta, mersic! Pe cutia asta din Ungaria chiar nu scrie nimic in afara de menopur 75NE 5 amp+5 solventi(cred); si nici nu are prospect. Pe cutie scrie cu pixul ........
Cum te simti? Ma gandesc deseori la tine! Imi imaginez cat esti de fericita! Sa ne tragi pe toate dupa tine!
Sarcina Usoara!
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Cu placere.

Da, sunt foarte, foarte fericita; parca nici nu realizez ce mi se intampla.
Am repetat azi beta si s-a dublat, deci pana acum, suntem in grafic .
Despre simptome: am sanii mariti si tari, am greturi, am devenit foarte, foarte sensibila la mirosuri (in sensul ca nu mai suport anumite mirosuri) si nu am prea am pofta de mancare.

Sigur ca va trag si pe voi dupa mine .

Sa ai muuuuuuuuulta bafta !


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta bravo fata draga pt beta.
Si ma bucur ca esti fericita,meriti din plin.
Asteptam vesti de la eco acum.
Tamy bafta la injectat si tie.
Si eu sunt happy, scriu la dr greci de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Aditule, caut la greci, ca doar azi ai avut intalnire, nu?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Samira, tu ai platit cu cardul la pensiune?



incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

balanta tm, ai bb in burta? doamne, bravo!!!!!!!
cum ai reusit? iertaciune de intrebare, dar mie mi-a scapat.
of, ce veste buna!

samiro, nu mai auzi telef, nu mai cetesti PM, credeam ca te dor tzatzele, nu si capul. miss u si am trecut azi pe la tine prin neighbourhood.si tin pumnii. te pupi la scuipinei!

mami_vreau, sonya, speranta,

feli, io tot cu galeria la tine si la toate fetele incercate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Balanta, felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

laura, multumesc mult!

adipapazi, da, am doua teste beta HCG pozitive; am intrat in saptamana in a 5-a.
'Ti-a scapat' fiindca FIVul l-am facut la Viena si am postat la FIV in Europa.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

Violeta70, La multi ani, sanatate, succese si numai bine iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

balanta...wow...felicitari pentru sarcina...nu stiam despre tine.
ma bucur nespus.

tamy...eu am platit cu euro,cash la pensiune...si din cate am inteles si el prefera varianta cash...nu conteza moneda

adino...am raspun la sms...da nush unde Doamne-iarta-ma l-am trimis...in babarii daca nu a ajuns la tine....si la pm am raspuns sigur...cauta-te matale mai bine

mey...io am o stare de nestare...m-am trezit cu greatza in gat...si...si...si...mi-e cam jena sa va spun...da va spun acu:am fost in fiecare zi cu ochii in chiloti...asadar stiu cu ochii inchisi ce consistenta are utrogestanul curs...de ieri insa...mi-a aparut mucus in chiloti.
cand l-am vazut...mi-am adus aminte de vorbele doftorasului...redate de guritza adinei si anume...it's good to have mucus...daaaaaaaaaaar....oare in cazul asta ce naibilor inseamna???e de bine sau e de rau???

LA MULTI ANI!!!sa va traiasca toata florile din casa,de pe langa casa.

Mergi la inceput