FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KITTA

Cine ma ajuta si pe mine ca mi-a mai aparut o buba??? Astazi am fost sa mai imi fac si eu ca omu' o eco in Z11 pe CM natural, OS - 1 folicul mic, OD 2 folculi de 15mm si 1 mai mic, endo de 10 mm, numai ca cu un polip endometrail de fo 5 mm. A zis sa ma mai vada si luna viitoare sa vedem daca exista cu adevarat si apoi va trebui scos.
Cine a mai patiti o buba ca mine, ca stiti vorba aia toate bubele mele in fundul babei mele.....

ei mey KITOOOdoar nu esti tu singura ...ete inca o baba cu bube multe pi acolo
pa polipu daca e...repet DACA e!!!da?atunci faci histero si il rezolvi imediat..
nu te mai gandii la el..stai pana luna aviatoare si o sa vezi ca s-a dus drakului..
te pup

editai
raspunsei repede ca ma gandii ca te doare mana di la atatea refresuri


Printzesa adormita-un vot daca va place!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Multumesc Lianoasa sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna dimineata
Dent merci. Urmeaza sa merg la gine dar m-am hotarat sa merg in debrecen. Ultima data mi-a iesit un rezultat nu fff bun la Papa si as vrea sa-l repet si in alta parte. Deci nu cred ca se accepta la noi trimiteri din alta parte, asa ca probabil va trebui sa-l platesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

alinaaaaaaaaaabuna searaaaaaaaaaaaa
Va iesi soarele si pe strada mea
MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

alina...ma bucur ca ti-am adus un zambet pe buze.

io azi am treaba prin casa...si vaz ca nu prea ma urnesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna Dimineata
KITTA stai linistita, la mine a fost asa: la primul control am avut polip, dupa am fugit disperata la alt dr.nu a vazut nimic, (nu este pregatit, am spus eu) am facut si o histeroscopiie (pregatita pentru biopsie) dar surpriza, nu se vedea nimic. Vreau sa-ti spun ca faceam toate aceste controale dupa o perioada de stimulare de 8 luni(am facut si 6.IAD) dupa m-am apucat de FIV-uri am inceput cu tratatmente mai puternice, iar a aparut si tot asa.
Concluzia ca, la mine apare in momentul in care faceam tratament ptr. stimulare . Acum nu mai am niciun polip(doua controale endovaginale) dar ma lupt cu un fibrom si o sangerare.
Hai nu te lasa doborata cu DD inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragoste777 spune:

Dragi fete
am aicea o adresa mail, fata aceasta TRADUCE DIN MAGHIARA IN ROMANA SI DIN RO IN HU, locuieste la BUDAPESTA. Este util pt, cei care nu vorbesc engleza. Te rog sa puneti undeva vizibil.
Va multumesc si mult succes.
noapte buna

adresa lorinczi69@freemail.hu
numele Lorinczi Ida


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Am si eu o nedumerire:
Am luat din uNgaroia menopur 10 fiole; pe fiola scrie 75NE. Azi am cumparat inca 4 fiole din Bucuresti, gandindu-ma sa-mi ajunga pt inca cateva zile de stimulare. Faza e ca pe astea din Romania scrie 75FSH+75LH.
Or fi echivalente? Sau astea sunt duble?
Ma gandesc ca daca sunt duble, va trebui sa fac o singura doza.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamaryllis, Menpourul unguresc are compozitie identica cu cea a Menopurului romanesc: un flacon de 75 UI/NE contine 75 FSH + 75 LH ; daca te uiti pe cutia de Menopur din Ungaria, ai sa vezi ca scrie ceva de genul: 75 NE folliculus stimulalo + 75 NE luteinizalo hormon. Si eu am avut cateva flacoane de Menopur din RO si majoritatea din HU si am folosit cate 2 flacoane de fiecare data, fie ca erau romanesti, fie ca erau unguresti (am avut 150 UI de Menopur de injectat zilnic).


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput