FIV in Ungaria 98

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

retranscriu primele linii , pentru ca redactasem in word documentul si nu a luat simbolurile (scuze):
Consultatie dij 13.000 ft
Rovid orvosi megbeszeles 1.500 ft
Hormonvizsgalatok (4 alaphormon: FSH, LH, E2, PROL + vervetel)14.000 ft
Nogyogyaszati vizsgalatok (nogyogy. Vizsg., UH, cytologia)18.000 ft

Sper sa va fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Florii alese si zile senine, saptamana patimilor sa va tina in leagan de flori si lumina curata DUMNEZEIASCA.
La multi ani Floricelelor!!!



pe vremea asta eram la biserica la unguri cu miha si kla ...apoi am facut-o lata la gyongyi...a fost o zi minunata..nu o s-o uit niciodataaaaa!!
va pup pe toateee

Printzesa adormita-un vot daca va place!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

LA MULTI ANI FLORICELELOR si saptamana patimilor sa va aduca vesti bune celor care ati "patimit" FIV-ul de curand!
Googymultumesc! O sa te sun pentru detalii saptamana viitoare ca oricum nu iti auzisem glasul de graviduta! Poate vii la urmatoarea intalnire sa vedem si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

La Multi Ani pentru cine are ziua de nume!!!
Multumesc pentru raspunsuri si incurajari. Azi INCEP.... mi-a veenit CM si conform sfaturilor voastre azi seara va fii prima injectare.
Ma gendesc sa il dau seara la 22.00 , avand mai multe sanse sa il pot da la aceeasi ora zilnic.
Ce parere aveti ? Are importanta daca e asa de tarziu ?
Va multumesc.
Samira.... sigur va fii bine maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

La multi ani tuturor "florilor"!!
Am vazut ce a scris Pussi si mi-am amintit ca si eu anul trecut am fost la biserica de Florii (anul asta nu pot ca sint lipita de pat ). M-au impins "credinciosii" dar pana la urma am reusit sa iau o crenguta se salcie...Mi-am pus-o in jurul braului si m-am rugat sa raman gravi si sa am copii sanatosi. Pare-se ca mi s-a indeplinit visul, acum mai ramane doar sa-i aduc cu bine pe lume!

va pup si sa aveti o zi frumoasa! si beta pozitive!

zapp 23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

atena, in afara ca ma dor sanii si ca ma constip nitel, nada nada.
samira, fii tare ca asa trebuie.
asa e, balanta, ca tu ne ziceai ca ne citeai jurnalul de stiri.braaavoooo inca o data!
la multi ani tuturor floricelelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

candy
ce vste bunaaaaaaaa.......sa va traiasca minunea , sa fie sanatos si sa va bucurati de el !!!!!!!!
balanta
esti dovada ca se poate reusi si cu o doza mai mare de stimulare , dr cu care am facut primul fiv (in Ro)imi spunea ca la o doza mare de tratam nu se obtin ovocite de calitate , sa ma las pagubasa pt ca nu voi reusi.
Nici atunci nu l-am crezut , dovada ca am mers mai departe ,dar acum am inca o dovada ca se poate.
Sarcina cat mai usoara si la termen?
zapp
tamaryllis
in a cata zi de AC esti?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui zapp

La multi ani tuturor "florilor"!!
Am vazut ce a scris Pussi si mi-am amintit ca si eu anul trecut am fost la biserica de Florii (anul asta nu pot ca sint lipita de pat ). M-au impins "credinciosii" dar pana la urma am reusit sa iau o crenguta se salcie...Mi-am pus-o in jurul braului si m-am rugat sa raman gravi si sa am copii sanatosi. Pare-se ca mi s-a indeplinit visul, acum mai ramane doar sa-i aduc cu bine pe lume!

va pup si sa aveti o zi frumoasa! si beta pozitive!

zapp 23+ si


Felicitari pentru frumoasa pereche....
Cum merge sarcina? Trebuie sa stai la pat?
Intreb pentru ca si eu sunt o fericita cu !
Iti urez sarcina cat mai usoara si fara probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Mairis, nu am apucat sa te felicit pana acuma, desi am citit despre reusita ta...Felicitari pentru inimioare si sarcina usoara!!
Da, eu trebuie sa stau la pat din cauza colului...In sapt 16, dr mi-a descoperit la un control manual ca colul (scuzati cacafonia)nu este suficient de rigid si exista riscul sa se deschida. prin urmare, am facut cerclaj. II multumesc lui Dumnezeu ca atunci s-a luat decizia corecta, pentru ca intre timp, colul s-a deschis, intr-adevar...Nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi fost fara cerclaj. Deci, stau la pat si ma rog sa fie bine si sa duc bebelusii cat mai aproape de termen...
Concluzia la experienta mea este ca trebuie si control manual al colului pe langa eco. Si aici imi amintesc de Miha3 - fetele mai vechi sau care au citit din urma stiu la ce ma refer...Miha, cum merge sarcina? nu ai mai scris nimic...
Pupici tuturor si vreau sa va vad pe toate cu burtici!!

zapp 23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Va rog sa ma ajutati cu raspuns la intrebare .
Pot sa iau decapeptyl si Gonal seara la 22.00 ? sau e prea tarziu ?
Multumesc.

Mergi la inceput