LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *185*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

la multi ani sarbatoritilor zilei de azi
Alexandros Luca

Vladimir Theodor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Vitamina-La multi ani!
Vladimir- La multi ani!
Bianca- o imbratisare maaaaaaare! Daca taticul n-a ajuns la petrecere,eu as face o baie cu spume sau un dus prelungit fix cand ar intra in casa ca sa aiba timp sa reflecteze ...si apoi m-as culca(daca ar fi de acord si piticul) ca doar a fost o zi cu multe activitati, dar si pentru ca:
-sigur e tare curios sa stie ce s-a intamplat azi in fiecare min -tocmai d'aia...
-preventiv:e pacat sa mai trageti inca o cearta ca sa incheiati ziua
Kea-daca ti-a zis sa nu-i mai dai vigantx, inseamna ca s-a inchis fontanela(sau e f aproape) si nu mai e nevoie de suplim...
Si io am mancat cu tiganii la ceaun cand eram mica(o data) si cred ca am fost tare impresionata ca imaginile sunt clare in mintea mea...Altfel, parca v-am zis ca se pusese o satra langa mine-se pare ca a obtinut primaria hot judec sa-i evacueze ca sambata dim nu mai era nici o urma de coliba, doar un buldozeras parcat discret pe starduta de langa...Minunea a tinut pana azi de dim cand in fata supermarketului erau vreo 3 la cersit si printre copacei aparusera o masa de plastic cu scaunele aferente ...presimt ca or sa se enerv autorit ca au tot felul de manif pt prog ala european de l-au castigat cu univ pt "urbanizare si dez durabila" sia i nostrii s-au asezat strategic in palcel de copacei de langa metrou...
am citit si eu (intr-o sursa "de incredere") ca s-a descoperit ca nenea cercet care emisese ipoteza cu ror si autism se baza pe un studiu facut pe 12 copii ceea ce e cam egal cu 0 cand vrei sa emiti o ipoteza "stiintifica"

pana aici imi fu...uitai ce mai aveam de spus...ca suntem bine si ca madmoazeaua sufla in lumanari si maine la cresa ca asa au prog de cand facura planificarea pe anul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

LA MULTI ANI!

ALEXANDROS

VLADIMIR

multe pentru mamici!

Am vazut o sarbatorita dulcica: Ariana

Cami: multa rabdare iti doresc si chiar te-as sfatui sa vorbesti cu soacra ta delicat si sa-i spui ca mai aveti nevoie si de intimitate in familia voastra

Apropo de barbati, stau si citesc si ma minunez cum pot fi asa de insensibili, Bianca iti trimit un buchet mare desa treaca putin supararea si parerea mea este sa-i spui exact ce simti, cand te face sa suferi dar cu calm, la mine functioneaza metoda si isi da seama cand greseste.

Pe mine ma ajuta sotul de obicei, dar are momente cand tuna si fulgera, nu-i convine situatia, cica il pun toata ziua la treaba, dar deja m-am obisnuit si tot timpul incerc sa-l binedispun. Oricum sunt multumita ca se implica cat de cat.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellou !!

Am avut o zi plina de sedinte asa ca sunt praf !!
Noroc ca m-a aerisit dupa ele la o plimbare , am fost la cumparaturi si ne-am achizitionat hinta, de abia astept sa o montam in wkd , am fost la rest chinezesc si am luat mancare si am mancat toata familia, Alexandra a mancat pe nerasuflate chiftelutele de legume
Chiar oare cum si din ce se fac

inca o data sarbatoritilor !!

Un buchet mare de pt Bianca si sper ca Robert a ajuns la petrecere, i-au trecut nervii nejustificati si mai ales te intelege ca nu il freci la cap toata ziua !!
Si vrem poze !!!


Daca tot sunt in discutie baietii mari, ce sa zic, Pisi al meu tare s-a domesticit de cand cu Alexandra si mai mult parca !
Fata de rebelul din urma cu 10 ani pe care l-am cunoscut ,acum e ... nici nu gasesc cuvantul potrivit, baiat de casa, familist
Si ce-mi place la maxim e ca ma intelege din priviri adica daca-i dau ochii peste cap cum zice el, nu-i a buna !!
Oricum mai nou el se ocupa de curatenia in casa si de gatit din cand in cand , aaa si de cicalit ca sa-mi strang hainele de pe cuier ca nu au musafirii unde sa le puna pe ale lor, sa-mi strang cele 5 perechi de pantofi ca doar nu umblu cu toate intr-o zi altele de genul asta deci are si el piticii lui
In seara asta chiar m-a luat la rost ca ce am varsat in frigider ?! i-am zis ca nu am umblat la frigider asa ca nu stiu
Eee nu e perfect, stati linistite, mai are si el scaparile lui, dar m-am invatat cu ele si fac misto de el atunci si ii trece






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou, tufete,
n-am avut azi vreme de compu dar musai a fost sa intru sa urez LA MULTI ANI!!! celor doi superbi baieti de-acum mari, doi cuceritori de seama ai clubului nostru, ALEXANDROS si VLADIMIR!!
Multi pupici si frumoaselor mamici!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
10luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Excursionistele vesele,am fost azi la banca, mi-au intrat banutii de avans de la 6 familii, din pacate nu vad numele la toate depunerile, doar la Olga si Cativ s-a vazut, oare nu ati reusit sa depuneti toate avansul ?

Ar fi trebuit sa fie de la 7 familii , mai verific maine



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Ups! Eu am depus personal si fara intermediari... sper ca am depus unde trebuie.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Buna seara

La multi ani
ALEXANDROS
VLADIMIR

Si pentru mamici

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Ups! Eu am depus personal si fara intermediari... sper ca am depus unde trebuie.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Uita-te te rog pe foaia de varsamant si scrie-mi contul in care ai depus si data !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Saby, ai PM, cred ca la voi e cheia socotelii
Mi-a picat fisa cand am recitit mail-ul tau ca sa vad cand ati virat banutii, cred ca la voi a ramas contul de la Unicredit care a fost la prima intalneala si acum l-am dat pe cel de BRD care a fost la ultima si uite asa nu-mi ieseau banutii
Verific maine dar sigur asta e !!

In concluzie, am banutii , maine rezerv primele camere !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput