BRAVO Ioana!!! A sosit si ultimul pufulete!!! (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetele, va rog si eu ceva. Puneti pe prima pagina iar pe Lalitica cu bebe David. Sunt mutati in alta clinica din Germania, au aparut alte complicatii. Chiar au nevoie de ajutorul nostru, macar sufletesc. Multumesc!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)


pt bebe David si mamica lui. Sa dea bunul Dumnezeu sa fie totul bine.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetele, va rog si eu ceva. Puneti pe prima pagina iar pe Lalitica cu bebe David. Sunt mutati in alta clinica din Germania, au aparut alte complicatii. Chiar au nevoie de ajutorul nostru, macar sufletesc. Multumesc!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)


of doamne cate incercari


-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!!!!
Merci de cafea Alexutzzza! Chiar am nevoie.
Se pare ca e ceva in aer. Eu credeam ca doar gaza mea e asa dupa ce a stat un week-end la bunici dar se pare ca nu-i doar el...
Azi noapte la ora 12.30 a adormit iar la 4.30 era fresh. De atunci mananca si adoarme ca un betiv pe perna de alaptat. Daca il pun in pat incepe sa tipe. Daca il pun in balansoar incepe sa se intinda si scartaie....

pentru David de Lalitica.

Cris.dogarel ! M-ai distrat ca n-ai intrat sa nu zici ceva ce vei regreta... Off

Mamidepuiuti, esti in verva mare azi!

Alexutzzza, ce de petreceri te asteapta. mamei si lui Yannis.

pentru Alexandra si Patrick.

Cris.mario soacrei! Distractie placuta!

Decenuela, good girl mami! Ce mananci tu acolo de dai un kil pe zi? Spor la plimbari! Si noi mancam peste azi... dorada la sare si daca ajung in cora fac si sos de capere.

Rlc_sandor, cica daca n-ai un parc in apropiere e mai bine sa plimbi bebe printre blocuri unde sunt mai putine gaze de esapament.

Xela, ! Ce mai faci bun azi?

Plateea, intrebai cum sa-l adormi neinfasat. Fina-mea imi zicea ca trebuie sa ai temperatura mai ridicata in dormitor fata de camera unde sta (asta cand incepuse sa-si bage mainile in ochi si avea zgarieturi pe nas ca de la pisici si l-am infasurat in patura). Intre timp se desfasoara si gandaceste pana nu mai e acoperit cu nimic desi sunt 22 de grade maxim in dormitor. Si mai trebuie si un cosulet sau ceva care sa-i arate ca e constrans cumva, sa nu doarma intr-un pat mare.

pentru Ioana!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetele, va rog si eu ceva. Puneti pe prima pagina iar pe Lalitica cu bebe David. Sunt mutati in alta clinica din Germania, au aparut alte complicatii. Chiar au nevoie de ajutorul nostru, macar sufletesc. Multumesc!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)


Doamne, ai grija de bb David...ajuta-l sa se insanatoseasca si sa nu mai aiba probleme ca sa se poata bucura si el de copilarie...dragul puiutz...Da Doamne curaj si putere parintilor sa poata trece si peste obstacolul asta si sa se intoarca acasa cu bebe david sanatos si sa se bucure cu totii de viata...DOAMNE AJUTA!!!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Ayanna, bebe ia calciu din laptele tau. Apropo de asta, voi mai luati vitamine? Eu iau in continuare Elevit si Fe. Doctorul zicea ca atat cat alaptez sa iau ca altfel fura Alexis tot ce-i trebuie si poate sa ma lase pe mine pe minus. Dar nu mi-am mai facut nicio analiza.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

mamidepuiuti, cristies
multumim de urari ptr mama mea si ptr Yannis... ce toanta sunt, m-am gandit toata sapt si tocmai azi am uitat ca dam de baut nu degeaba am dat io cafeaua de dimineata

deci...


www.pinkcakebox.com/images/cake890.jpg" target="_blank">TORT

si voie buna! facem 2 luni!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Fetele, voi care dati vigantol la bb...ii dati si calciu???
Ca m-a sunat sotul disperat ca a vb cu medicul de la noi de la servici si din vorba in vorba au ajuns la subiectul asta la care dr zice: 'cum ii dai vigantol si nu-i dai calciu??? pai vigantolul ce sa fixeze? k asta e rolul lui, sa fixeze calciul...'

...dar eu n-am stiut ca trebe sa ii mai dau calciu, credeam ca ia din laptele meu suficient...medicul meu de familie nu mi-a zis nik de calciu, of....voi cum faceti????

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele


stai linistita... doar vigantol ii dau si eu...calciu se administreaza doar daca are copilul deficienta de calciu [analize de laborator + semne clinice],nu asa ca a zis dr nush ce tampenii...
pt daria

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

cristies si aia cu LP sunt la fel nici nu am mai iesit afara de luni, ziua nu stu ce are, ar manca din ora in ora si mi-e frica sa ii dau asa repede LP si altfel PLANGEEE ii mai trece cu un joc un schimbat de pampers da nu ptr multa vreme in rest....am parte pe acelasi betiv pe perna de alaptat (ca pe aceeasi perna isi ia si biberonul, e mai comod). Noaptea, ok doamre dar si-a indesit mesele ziua, mai mult de 2 ore jumate nu pot sa ii pun intre mese, el care manca pe ceas la 4 ore...

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel


si ma mai gandeam cu invidie la fetele care dau LP.Vi4i zicea ca se simte aiurea printre noi...pai cand sta fata la tzatza non-stop, zi si noapte, 3 zile in sir si in pauza in loc sa doarma urla, io zic ca nu suntem de invidiat deloc.



subscriu

si subscriu si la mesajul xelei: partea buna e ca stau pe forum cu ea la san ...oare cat dureaza tarashenia asta ca ma ustura iar sanii de mi se ridica parul in cap . aseara era s-o iau razna de oboseala..nu voia sa doarma decat la

_
AMR 5..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Fetele, voi care dati vigantol la bb...ii dati si calciu???
Ca m-a sunat sotul disperat ca a vb cu medicul de la noi de la servici si din vorba in vorba au ajuns la subiectul asta la care dr zice: 'cum ii dai vigantol si nu-i dai calciu??? pai vigantolul ce sa fixeze? k asta e rolul lui, sa fixeze calciul...'

...dar eu n-am stiut ca trebe sa ii mai dau calciu, credeam ca ia din laptele meu suficient...medicul meu de familie nu mi-a zis nik de calciu, of....voi cum faceti????

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele




doar vigantol...dar am auzit mamici care dau si calciu cate 10 zile pe luna!

_
AMR 5..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput