BRAVO Ioana!!! A sosit si ultimul pufulete!!! (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetele, va rog si eu ceva. Puneti pe prima pagina iar pe Lalitica cu bebe David. Sunt mutati in alta clinica din Germania, au aparut alte complicatii. Chiar au nevoie de ajutorul nostru, macar sufletesc. Multumesc!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)


DOAMNE AJUTA! M-am gandit mereu la ei ....

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetele, va rog si eu ceva. Puneti pe prima pagina iar pe Lalitica cu bebe David. Sunt mutati in alta clinica din Germania, au aparut alte complicatii. Chiar au nevoie de ajutorul nostru, macar sufletesc. Multumesc!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

ne rugam pt sanatatea lui david



doamne ,da-le putere parintilor greu incercati!



ne rugam si speram alaturi de voi!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

neata fetele harnicute!

citesc si eu din urma si revin!




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului



"Consecintele furiei sunt cu mult mai grave decat cauzele ei" (Marcus Aurelius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

partea buna a faptului ca suge asa des este ca stau si va citesc pe voi ...

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

'neata fetele...multumim de cafea...

hai, ca am vesti de la Ioana...dimineata pe la 8 si ceva am vb cu ea si era suparata foc...dr nu a mai trecut pe la ea de ieri, nimeni nu o baga in seama si ii era teama ca dr iese din garda si pleaca acasa fara sa o mai vada...ea era in aceeasi situatie, dilatatie 3, dar atat...nici o durere, nici o contractie, nimic...zice ca nici burta nu si-o mai simte de parca nici n-ar fi gravida, iar bebe nu prea misca...ea zice ca din cauza ca nu are loc...I-am zis sa insiste totusi sa caute dr...probabil ca acum dimineata e la vizita, dar trebuie s-o vada cineva, nu se poate asa...

Acum am primit mesaj:
Mi-a facut o oxitocina, mai incercam o declansare azi. sper sa fie cu noroc. va pup

Of, sa speram ca o sa fie bine si o sa nasca repede si usor...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Mamidepuiuti,se pot vedea pozele dand click pe albums,sunt mai multe albume(nu stiu cum sa le pun sa se vada)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui rlc_sandor

Mamidepuiuti,se pot vedea pozele dand click pe albums,sunt mai multe albume(nu stiu cum sa le pun sa se vada)

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea18.02.2008 si Andrei Casian18.02.2010

sar'na...la mine e "grele" cu tehnica...

ce ochisori albastri are sonia e o scumpica! cum reactioneaza la prezenta lui casian ? intreb ca e diferenta mica intre ei...nu a fost geloasa?

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

'neata fetele...multumim de cafea...

hai, ca am vesti de la Ioana...dimineata pe la 8 si ceva am vb cu ea si era suparata foc...dr nu a mai trecut pe la ea de ieri, nimeni nu o baga in seama si ii era teama ca dr iese din garda si pleaca acasa fara sa o mai vada...ea era in aceeasi situatie, dilatatie 3, dar atat...nici o durere, nici o contractie, nimic...zice ca nici burta nu si-o mai simte de parca nici n-ar fi gravida, iar bebe nu prea misca...ea zice ca din cauza ca nu are loc...I-am zis sa insiste totusi sa caute dr...probabil ca acum dimineata e la vizita, dar trebuie s-o vada cineva, nu se poate asa...

Acum am primit mesaj:
Mi-a facut o oxitocina, mai incercam o declansare azi. sper sa fie cu noroc. va pup

Of, sa speram ca o sa fie bine si o sa nasca repede si usor...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele








hai,ioana!
doamne-ajuta sa fie totul bine!





cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Fetele, voi care dati vigantol la bb...ii dati si calciu???
Ca m-a sunat sotul disperat ca a vb cu medicul de la noi de la servici si din vorba in vorba au ajuns la subiectul asta la care dr zice: 'cum ii dai vigantol si nu-i dai calciu??? pai vigantolul ce sa fixeze? k asta e rolul lui, sa fixeze calciul...'

...dar eu n-am stiut ca trebe sa ii mai dau calciu, credeam ca ia din laptele meu suficient...medicul meu de familie nu mi-a zis nik de calciu, of....voi cum faceti????

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Fetele, voi care dati vigantol la bb...ii dati si calciu???
Ca m-a sunat sotul disperat ca a vb cu medicul de la noi de la servici si din vorba in vorba au ajuns la subiectul asta la care dr zice: 'cum ii dai vigantol si nu-i dai calciu??? pai vigantolul ce sa fixeze? k asta e rolul lui, sa fixeze calciul...'

...dar eu n-am stiut ca trebe sa ii mai dau calciu, credeam ca ia din laptele meu suficient...medicul meu de familie nu mi-a zis nik de calciu, of....voi cum faceti????

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

pozicile mele




eu nu ii dau decat vigantol, sincer nu am auzit chestia asta cu calciu pana acum

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput