FIV la Sibiu (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bubu optimista sunt dar sunt si stresata rau. Nu puteam dormi ca nu-mi cresteau foliculii apoi acum pana la test...nici nu vreau sa ma gandesc!
Alecori merci de incurajari. Si eu sper la un beta mare...ca al lui Bubu.
Anelize cum a fost la dr azi?
Alina analizele din Z2 sunt in faza foliculara, cel putin asa retin eu. Poate intra Bytzi ca ea e atotstiutoarea in materie de analize. Eu ma pricep cat sa citesc niste intervale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

eii,yarrina,ce sa-ti spun...
alina,cum ti-a zis si yarrina z2 este in faza foliculara ,poate ne dai si niste valori de referinta ale laboratorului sa vedem cum sta treaba,estradiolul mi se pare ok ,mai mult ca sigur e masurat in pg/ml ,LH e ok.

Pt prolactina stiam ca se face tratament cu bromcriptina si scade.

In prezenta hiperprolactinemiei(cresterea nivelului sangvin de prolactina din singe), ovulatia nu se declanseaza si determina infertilitate. Prolactina afecteaza si ciclul menstrual prin prezenta neregularitatilor.

De asemenea, nivelurile crescute de prolactina pot cauza producerea de progesteron insuficient in faza luteala (dupa ovulatie).
I-ai trimis analizele dr-lui?
Intradevar si FSH e maricel dar cred ca in limite , asta nu impiedica sa ai o productie frumusica la FIV.

Nu te stresa ,caci si stresul creste prolactina,asteapta sa vezi ce-ti zice dr.
Am uitat instorioara tatu ai endometrioza ?si laparo facuta de curind ?daca da,FSH 10 e super
Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Deci la asa raspuns ma refeream eu.
Pupa mama fata ei desteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bravooo yarrina ma bucur mult acum asteptam cu sufletul la gura sa ne dai vestea cea mare DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Merci Mona!
Dar restul unde sunteti?!? Bonsai, Johanes, Simo (sanatoasa), Anelize, Cip. Iar ati adormit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multumesc bitzy. Ce dar ai tu de a linisti fetele. De stresat nu m-am mai stresat, sau eu stiu... abia devenisem si eu din nou mai optimista si cand am vazut rezultatele, iar am inceput: ca de ce eu, ca cu ce am gresit... stiti voi, faze de astea demne de butoi. Daca nu-mi fac de lucru sa ma gandesc la altceva, imediat imi vine sa plang. Dar imi trece pana maine.

Miercuri o sa trimit rezultatele la Sibiu, ca imi lipseste TSH si azi am facut si restul: rh, tgo, tgp, tq... alea pe care le cer ei. Sa le trimit pe toate o data. Voi cum ati facut, le-ati scanat? Sau ati copiat ce scrie pe hartii?

Bitzy, endometrioza la mine si laparascopie acum 8 luni.

Yarina, eu cred ca metoda sa nu te gandesti si sa nu te stresezi e sa iti gasesti cat mai mult de lucru, sa stai cu oameni in jurul tau, ca in momentul cand esti singura, atunci gandurile te coplesesc. Dar stiu, e greu.

Si zici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

eu am scanat si am trimis ,iar daca a fost ceva in neregula l-am intrebat si mi-a raspuns in aceeasi zi..si ma bucur ptr asta ca sunt promti..si te lamuresc cu tot ce ii intrebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Bravo yari,felicitari pentru embrioni si bine-nteles ca o sa continuam tot asa pozitiv ,luptam dam din coate, nu lasam garda jos ,trebuie sa reusim.Joi cand faci tu transferul eu fac diphe.Incepe si la mine distractia pe bune.Te-ai ingrasat de la injectii?ca tu ai spus ca esti intr-o continua cura de slabire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ok. Scanez si trimit. Apropo de prolactina mea marita, am citit si eu ca inhiba ovulatia, dar nu e cazul la mine. La capitolul ovulatie stau chiar bine. Pe monitorizate! Chiar si dr Ispasoiu, desi dupa ce a citit biletul de externare de la laparoscopie, era cam pesimist din cauza endometriozei... apoi la ecografie, am vazut ca s-a mai luminat la fata. Eram la cateva zile de la ovulatie si a vazut acolo mai multe ovocite... Cel putin aici stau bine. Eu cred ca pana la urma la mine trompele sunt problema, asa ca o sa fac un HSG sau ma gandesc chiar la o histeroscopie cu laparoscopie. Doua intr-una. Ca sa fiu impacata si cu uterul ca e ok. Eu de vreun an am menstruatie redusa fata de cum aveam inainte si am citit ca poate fi si semnul unei sinechii uterine. Cu asta facuta m-as indrepta mai linistita catre fiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

alina,te trec pe listutza?
mocanitza,nu ne-ai spus cum a fost la eco?

de hipnotic ,mai stiti ceva?a mai inceput IA luna asta?iti tinem pumnii la inseminare daca ai inceput,doamne ajuta.

Mergi la inceput