Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (211)
Raspunsuri - Pagina 16
Roxxy80 spune:
Hristos a inviat!!!
Va las si eu cateva poze cu puii mei si revin cat pot de repede
:
http://picasaweb.google.com/roxanavelcea/Paste2010?feat=directlink
dany26 spune:
buna ziua mamici
as vrea si eu un mic sfat:
oare sunt ok aceste triciclete?sunt stabile? si oare se pot descurca cu ele la aceasta varsta?
http://www. bestkids .ro/p-4806-tricicleta-n.aspx
(am pus spatiu inainte si dupa bestkids)
nu stiu ce sa ii iau in locul locomotivei disney care nu prea mai e de varsta lui dar cu care inca ii place foarte mult sa se plimbe.
eladea2005 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Roxxy80 Hristos a inviat!!! Va las si eu cateva poze cu puii mei si revin cat pot de repede http://picasaweb.google.com/roxanavelcea/Paste2010?feat=directlink Roxana, mami de Matei (29.11.2007) si de Maria (08.09.2009) |
roxana, adorabili puii tai...ce dragi imi sunt...mai ales poza in care dorm in masina...
acum vad ca seamana unul cu celalalt...mai ales la ochisori...*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si
27+ cu Filip
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
Vasari spune:
Roxxy, si pe mine tot poza aia m-a dat gata !
Azi ne-au venit si jocurile de asocieri si memo. Sunt super, chiar nu mai aveam nimic potrivit pentru ea.
Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice
Vasari spune:
Dany, nu stiu ce sa zic de tricicleta. Imi inchipuiam ca toate vehiculele pe 3 roti sunt stabile. Noi am luat una foarte zdravana, am zis ca inlocuim carutul, dar evident ca nu o foloseste cu aceeasi frecventa. Nici pe departe ! Nu stiu daca as mai da atatia bani acum... cred ca vreo 5 mil a fost.
Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice
ellis spune:
Buna!
Adevarat a Inviat!
Lavi - si eu as vorbi cu vecina,as roga-o sa tina cont ca e un copil mic, chiar poti sa o aduci la tine si sa pornesti dusul sa vada si ea ca se aude tot, ma gandesc...
ALINA - bine ca ati mers cand trebuia la dr; noi astazi mergem la orl, fata nu are absolut nicio manifestare de nimic, doar ca i-a iesit stafilococul auriu di hemofilus influentze in exudatul nazal, iar astea ar putea agrava orice simpla raceala; acum ii pun doar ciplox;
SOFTURELA - sanatate multa tatalui tau!
ufff, am trait zilele astea numai cu gandul ca se va duce bunica mea(cea din partea mamei), in una din seri am si vazut-o cum 'tragea sa moara', adica horcaia...cred ca ce o mai tine in viata sunt dragostea si rugaciunile bunicului(preot)...ca au trait impreuna 60 de ani...acum orice telefon primesc de la maica-mea imi strange inima...greu e cu batranetea asta...si rau se mai chinuie unii oameni...
ANDREEA - si eu am avut asa dureri, probabil ca sta pe vreun nerv...la mine era jos sarcina si asta era explicatia;
DANY - cred ca e ok, insa ai putea merge in cateva magazine si te orientezi acolo; cred ca e mai bine asa...din pozele astea nu iti dai seama ce material e, cat e de usoara/grea sa stii ca e sau nu stabila...
ROXXY - scumpi foc, cea in care iti dorm in brate m-a emotionat; iar Maria e dodoloata, mai; va pupam.
eladea2005 spune:
Salutare fetele!
tocmai a iesti soarele, sper sa si stea pe aici ...
astia o cam dau in bara cu vremea, cel putin la noi...
Adela, sper sa fie asta explicatia durerilor...nu ma doare mereu, dar cateodata efectiv ma simt ca o baba...batranetile astea...
o sa intreb si dr...sa vedem ce zice...cred ca si al meu sta jos, desi il simt peste tot...
imi pare rau de bunica ta, ai mei bunici au murit cand eu eram prea mica, doar bunica din partea mamei mai traieste...nu stiu cum e sa treci prin astfel de momente, dar trebuie sa fie f greu...
dany, nu stiu sa-ti recomand nik...eric nu sta in trici inca...adica nu prea mult incat sa iesim la plimbare...![]()
pup fetele!
*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si
27+ cu Filip
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...
BLOG DE PICI...
Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...
bb_yasmi spune:
neata
roxxy,
sa iti traiasca copilasii!!
adela, pb cea mai mare e ca nu am cu cine vb, chiriasa e o pustoaica de vreo 19 ani. nu ma mai deranjeaza atat dusurile cat ma deranjeaza gemetele
pe care le scoate partenerul ei...:((( plus restul bineinteles :(
pe iasmi am dus-o zilele astea la gradi...asa ca am mai mult timp pt mine!! 
peste o saptamana si un pic astept sa vad daca s a prins samburelul sau nu 

happy mom &
ladybird Iasmina Alissa 2+
si poate cat de curand 
astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee



pussi spune:
Adevarat ca a Inviat!
roxxy ai niste copilasi superbi!
dany nici Tustele nu sunt prea pasionate de triciclete, au primit acum de la iepuras si nu le-au dat mare importanta!
eladeea cu durerile..... eu nu ma bag ca la mine a fost altceva! In schimb am avut probleme cu kk la amandoua la sat!
am dat si Enterolactis Duo 1 plic la amandoua, cam fara efect dupa mine... in final a mers cu gem de prune dupa laptele de dimineata!
vasari imi pare rau ca asa ati sarbatorit! Sau eu sunt mai panicoasa, dar cred ca concediul de anul asta va fi tot la Mamaia... e greu de facut programari cu puiuti mici, mai ales ca la noi riscurile sunt duble. Sa-mi dai te rog mai multe detali despe jocuri! pupam bolnavioara.
softuela multa sanatate si voua!
ellis imi pare rau de bunica ta! Eu, care am fost crescuta de bunici si din pacate nu mai am niciunul.. mi se pare ff dureros!
ankule, ancuta d, Bianca tot sarbatoriti?
La noi a fost ff frumos de Pasti, Tustelor le-a placut: agitatie, multa lume.... eu sunt mai obosita ca inainte![]()
ce informati aveti despre magic desktop?
bb_yasmi spune:
pussi nu rezolvi nimic cu 1 pliculet de enterolactis duo. o cura se face pt minim 2-3 saptamani.
happy mom &
ladybird Iasmina Alissa 2+
si poate cat de curand 
astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee




Matei (29.11.2007) si de
Maria (08.09.2009)