Hai Ioana!!! Vine ultimul pufulete!!! (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

si io ma chinui cu Vlad de 40 de minute pe picioare si nimic
nu stiu cum sa-l mai adorm, nu exista carti despre asa ceva.ca il legan, adoarme si cand ma opresc se trezeste si incepe sa dea din cap stanga-dreapta ca sa continui cu leganatul

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare





eu azi am patit la fel...dar akm am adormit-o in brate si am pus-o in carut,se pare k doar carutul nu avea ace azi...in rest si paptul si patutul au azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

cris_mario, al3csa multumim de aprecieri.deocamdata Vlad are ochii foarte albastri, acum sper sa si ramana asa, dar cum Vlad seamana leit cu tati si tati are ochii albastri poate vor ramane asa.

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

si io ma chinui cu Vlad de 40 de minute pe picioare si nimic
nu stiu cum sa-l mai adorm, nu exista carti despre asa ceva.ca il legan, adoarme si cand ma opresc se trezeste si incepe sa dea din cap stanga-dreapta ca sa continui cu leganatul

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare





eu azi am patit la fel...dar akm am adormit-o in brate si am pus-o in carut,se pare k doar carutul nu avea ace azi...in rest si paptul si patutul au azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...





si noi la fel!niciodata nu am patit asa ceva!bebe al meu este cuminte de obicei,dar azi nu a vrut nicaieri doar la mine pe picioare sau pe piept incerc sa-l pun iar in patut ca a adormit

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

cris_mario cred ca s-au vorbit piticii nostri azi.io ma tot chinui sa-l invat in patut, dar nimic dom'le, nu vrea si pace.si dimineata pe la 5 cand isi da seama ca e in patut urla rau de tot, zici ca-l tai.il iau si-l pun in pat la mine si adoarme instant.bona sorei mele i-a invatat baietelul sa adoarma nelaganat, singur si in patut, dar nu mai ea stie cum

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

arwen si cand il pui in patut il iei cu tot cu perna pe care a adormit?ca mie imi e frica sa-l las pe perna ca sta pe spate si sa nu se inece cu laptic daca vine inapoi.

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu stiu ca e recomandat sa doarma pe drept .. nu ar trebui lasat cu perna .. eu odata cand mi-a adormit asa l-am luat cu paturica de sub el si asa l-am pus ca sa nu-l trezesc

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

arwen si cand il pui in patut il iei cu tot cu perna pe care a adormit?ca mie imi e frica sa-l las pe perna ca sta pe spate si sa nu se inece cu laptic daca vine inapoi.

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare




poi eu nu il tin pe perna
stau la calculator,cu picioarele intinse pe o masuta la nivelul scaunului si bebe sta cu capul pe la genunchi-pulpite si ajunge cu picioarele la burtica mea.si-l pun in patut pe o parte.mie nu imi varsa laptic decat dupa ce papa 4 masuri-de laptic

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

arwen si cand il pui in patut il iei cu tot cu perna pe care a adormit?ca mie imi e frica sa-l las pe perna ca sta pe spate si sa nu se inece cu laptic daca vine inapoi.

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare





nu il lasa pe perna..eu ii incalzesc paturica si o pun pe ea sa doarma...se linisteste si adorme.k e cald,crede k e in brate/pat

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

si io ma chinui cu Vlad de 40 de minute pe picioare si nimic
nu stiu cum sa-l mai adorm, nu exista carti despre asa ceva.ca il legan, adoarme si cand ma opresc se trezeste si incepe sa dea din cap stanga-dreapta ca sa continui cu leganatul

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare





eu azi am patit la fel...dar akm am adormit-o in brate si am pus-o in carut,se pare k doar carutul nu avea ace azi...in rest si paptul si patutul au azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...





si noi la fel!niciodata nu am patit asa ceva!bebe al meu este cuminte de obicei,dar azi nu a vrut nicaieri doar la mine pe picioare sau pe piept incerc sa-l pun iar in patut ca a adormit

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii



...o fi de la vreme k nu am scos copii afara

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Mie nu mi s-a intamplat niciodata sa vomite .. mai regurgiteaza dar f putin .. 2-3 ml cam asa si pe la pranz a papat 100 ml in 5 min

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388
(povestea nasterii pisoiului)




O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput