*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008 (391)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

ariel, iti multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

stiti cum ii spune teo alexutzei???

nu o sa ghiciti, asa ca va ajut eu: HANNA(H) MO(N)TANA

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

De ce Hannah M. ? Ce dragutz a ales un personaj dragutz

Ascult MagicFM , ce muzica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ca e blondina, cu parul lung si se imbraca in prostii sclipicioase cu paiete

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Simo,
Nico, inceteaza, NIMIC nu e off-topic la randunici, e grupul nostru in care povestim orice se intampla si cerem sfaturi si incurajari. Da, cred ca trebuie vorbit cu calm cu tipa dar pe undeva, diplomatic, transmisa si ideea ca antipatiile ei personale nu au voie sa-i afecteze profesionalismul...
Ariel, nu stiu restul fetelor dar eu de cand am pus pe fata mea mineralele NU MAI VREAU altceva. Si mai cunosc cazuri.Ideea e insa ca, pt asta, trebuie bagati bani la inceput, in multe mostre (sau uite, cum fac fetele de la PT, la fiecare comanda un mic cadou). Eu cred ca, odata incercate, "boala" se ia definitiv; insa trebuie incercate si trebuie facuta multa reclama, altfel, pt necunoscatoare, sunt farduri ca toate fardurile, in conditiile in care piata e plina de branduri arhicunoscute si pe care le mai si poti lua de la coltul strazii, f usor.
Iar Bubu...cred ca nu mai e cazul sa-ti spun ca sunt total in asentimentul lui Ariel. Dupa cum stii, ti-am spus-o inca de la intalnirea din Unirii de la ziua lui Luny. Lica e cineva care te-a lasat cu fundul in balta, e cineva care ti-a rastalmacit grav cuvintele si intentiile, ti-a facut o scena penibila, care practic a provocat prima ruptura nemaifacandu-si treaba pt care era platita iar acum te duce cu vorba...Pana acum o tinusesi pt menaj, acum ar trebui sa o tii pt copiii tai. Apuca-te rapid si cauta pe altcineva, nu e si nu va fi singura persoana indragita de baieti, cel si cel mai important e sa ai incredere in ea; nu sa te lase balta cand ti-o fi lumea mai draga, in plin serviciu; nu sa ajungi sa stai la munca cu grija ca daca se intampla ceva acasa, pt ca va fi un cosmar-uite cat de greu ii e lui Luny cu soacra-sa si acolo e vorba doar de cateva zile pe luna...
Luny, tin pumnii. Posibil sa fie hormonal.Dar tu nu luai pilule, ca parca asa retinusem? Daca da, s-ar putea sa trebuiasca schimbate. Dar hai sa nu mai speculam, vezi ce-ti spune, curaj!

Fata mea s-a smecherit...A vazut pe birou cutia in care era cadoul de la randunoi pt baiatul lui pt ziua de nastere, s-a catarat si a reusit sa o darame cu zgomot imprastiind continutul (o masinuta teleghidata) pe covor. M-am dus si i-am zis "hiii, ce-ai facut??" la care ea f zambitoare: "nimic, nimic!"
Aa, Olga: n-am inteles-de ce ar trebui sa stie copiii de Bau-Bau?? Ti-a explicat soacra? Ca mie imi scapa complet valoarea educationala Dealtfel una din melodiile de pe youtube preferate ale Iuliei e "Nu mi-e frica de bau-bau" la care rade de moare
Mimoooo, am facut supa-crema de usturoiiiii Impreuna cu randunoiul am halit toata oala, s-au batut turcii la gurile noastre.
Noapte buna si usoara!

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

-ici randunici

am vrut aseara sa-mi laud randunoiul si n-am apucat. e asa draguta faza incat nu ma pot abtine. am aflat ieri, prin interventie lui Luca ca a ravasit hainele asezate pe banda de alergat ce sta de cuier, ca poarta la el tot timpul 3 pietricele, una fiind eu, alta Luca si a treia el. sunt "pietrele lui norocoase". cata vreme am crezut ca-s insarcinata a mai adaugat o pietricica. acum n-o mai are.
deci mi se pare ... n-am cuvinte cum sa catalogez faza asta la un inginer-rocker-rugbist si motociclist. m-a emotionat teribil

oricum ma gandesc ca are noroc ca nu suntem o familie numeroasa , colo cu vreo 7 copii, ca-i era cam greu

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Ariel, destept baiat. Face asocierile corecte de acum

smecheruta Iulia. Noapte buna Naty.

Pai bine Miha, face si omul romantic, gesturi dragute si tu 'razi'. Bravo lui! pe craca noastra de randunici deosebite si barbatii sunt pe masura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Miha

Si A a pus la numarul masinii initialele numelor noastre noastre.

Primit pe mail.

http://www.babycenter.com/0_brain-development-is-the-difference-between-boys-and-girls-a_10310673.bc?bclink=section&scid=bigkid_20100323_A:2&pe=2VEyVD



-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

asa-i mai dudu, craca de craca

ma duc la , am avut zi agitata azi, de vorbit numai in engleza, dar maine sunt acasa, promit sa recuperez din ce-a fost azi pe crenguta.

va , sa aveti o noapte buna

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

noapte buna miha

merg si eu spre Noapte buna tuturor. La dimineata sper ca lasa Gecko un bombocino hai cu vestile



Mergi la inceput