*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008 (391)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, Ariel, stiu, aveti dreptate...Cata deja o asteapta la cotitura, ca el e dintr-o bucata! deja am inceput sa intreb in stanga si in dreapta...normal ca nu e singura persoana, dar mi-e mie greu sa ma adaptez cu altcineva...sper sa fie bine...

Vlad tot are febra...la 6 dupa-masa avea 38.8 si i-a scazut pana la 38...dupa dus avea iar 38.8...i-am tinut comprese reci pe frunte...i-am dat nurofen...peste o ora cred ca-i bag un diclogesic daca nu-i scade...off...de la ce o fi febra asta?? sub antibiotic??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Miha, ce dragut

Naty, zau ca m-ai facut si tu curioasa cu supa de usturoi , o sa fac si eu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

http://www.onetruemedia.com/shared?p=a9abb52f9d5a76a3847570&skin_id=701

Pentru la cafeluta, Stefulet haios

L-am vazut pe Andru pe role si pe Zana cu Dudu in parc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Bubu sanatate lui Vlad si sa-i scada febra ..noapte usoara va doresc !

Un pupic si o rugaciune pt Micul cel bolnavior sa se faca bine repede...oofff Simo ce greu trebuie sa-ti fie...

Luny bafta maine la dr, sa nu fie nimic nasol

Am vazut-o serile trecute, parca , pe Iulia la baie, mai mai ce mai comenteaza ea acolo

Cand citesc de Sof a Olgutzei si mi-o imaginez mofturoasa si cu mainile in san spunand raspicat ce nu-i convine, parca o vad pe Alexia mea..de cand era mica este fff directa, de f multe ori m-a pus in situatii penibile "jignind" in felul ei sau trimitand la plimbare pe cate cineva pe motiv ca nu-i place vestimentatia, sau cum miroase..sau ce urat(a) e..etc..Pe de alta parte ,cand place pe cineva, e mortala cat e de lipicioasa si cate complimente face

Nico hai ca m-a enervat si pe mine profesoara aia sau ce-o fi ea, e chiar tampita si chiar ca ar merita s-o pui la punct...mi-e mila de bietul copil ca o stie de frica...chiar mi-a facut draci aia....in alta ordine de idei,iti urez spor la impachetat, iar cu vorbaraia Mateiului, te-a sfatuit bine Mimo cum sa 'linistesti' rudele

Mimo felicitari pt norocul chior de azi! Cheile au stat acolo cat timp ai facut cumparaturile, sau le-ai scapat la intoarcere?

Ramo si eu l-am ratat pe Andru pe role si as vrea sa-l vad
I-am luat si eu role Alexiei in weekend si cine credeti ca s-a introdus prima in ele ? Antonia...parca era pe papainoage, asa mult ii placea s-o trag..chiar ma batea un gand(nu dati cu ), dar nu cred ca exista asa mici..

Ariel si eu folosesc minerale..si zic sa-ti urmezi visul!O sa fie greu inceputul , dar e ceva care abia incepe sa prinda,cu pasi inceti dar siguri si sunt convinsa ca mai devreme sau mai tarziu vor deveni "o moda" asa cum se intampla in multe alte lucruri.Bafta! Aaaa mi-am adus aminte, te invit sa-ti inchiriezi spatiu la Urziceni, aici e 300 euro /30,40 mp

Miha odihna placuta!Ce dragutz sotul tau cu pietricelele ...si cum ma nu stiai ce poarta in buzunare?

O pup si pe Dudurutza ca e fata buna si si-a lasat sotul sa iasa cu baietii..


Si nu in ultimul rand, astept si eu un semn de la Gecko!

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

L-am vazut si pe Steful haios cum vorbeste el ce dulce e, Antonia le stalceste si mai si,doar eu o inteleg in totalitate, desi unele cuvinte noi imi ia timp sa le deslusesc; poate o filmez si eu odata..

Acuma sa mi-o laud si eu nitel, ca mi s-a luat o piatra dupa suflet :1)de 3 zile copilul meu isi tine singur biberonul cu lapte , mare ciuda aveam pe comoditatea ei ; 2) in seara asta am mutat-o in pat cu somnul, i-am luat aparatoare d-aia; maine vreau sa demontez patutul sa vad unde il depozitez pana m-oi hotari ce fac cu el,sau daca gasesc cui sa-l dau..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

1.Crap de somn, am adormit cu copilul in pat, inevitabilul s-a produs
2. Imi pare nespus de rau pentru toate bolesnitele de pe crenguta, multa sanatate lui Vlad si lui Micu si celor ce mai au nevoie. O imbratisare pentru Luny si pentru Bubu (duca-se Lica aia, nici mie nu-mi suna bine deloc numele ei )
3. Cheile mele de la masina au stat in usa pe toata durata cumparaturilor, fireste. Si in masina aveam: tricicleta, carut si scaun de Dudel Bine, asta in cazul in care nu lua careva masina cu totul. Nici macar CASCO nu ma despagubea
4. Ma bucur nespus pentru Ioana , nespus Nici nu-mi pot imagina bucurie mai mare
5. Am facut si eu supa crema de usturoi dupa reteta tradusa de Raluca A iesit perfecta, exact ca la mama ei N-am avut eu arbagic si nici vermut d-ala (banui ca e vorba de un vermut sec , in ultimul moment m-am oprit cu sticla de martini deasupra oalei ) dar a iesit f buna, v-o recomand cu drag
6.M-am uitat la ora ultimului mesaj trimis de Gecko, la noi 7 dimineata...la ea era deja ora unu la pranz. E marti, nenorocirea a fost luni, eu cred ca a supravietuit si dupa cum se vede are si net. Doamne ajuta !
7. Tare mi-e teama ca tanti aia de la hort e vreo nationalista convinsa si are o "duda" impotriva lui Stefan pentru ca-i roman Se mai intampla, eu una m-as ocupa mai mult de psihicul lui Stefan si mai putin de ea daca scoala e buna , da-o-n pisicii ei
Va pup ca nu mai poci...daca zisei vreo prostie n-o luati in seama ca am vorbit in somn
Maine, geamuri, praf, nervi, galagie...macar de n-ar ploua [iarta-ma]

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimooo, fara ploaie, da? Ca vin eeeeuuu! Si tre sa conduc!

A, si ca sa o injurati mai cu spor, o cheama Angela pe zuza! Zisa Angelica :)).

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Pentru toata randunimea, dimineata la cafea (irish , of course ) si un ceai de sunatoare pentru cele care nu beau cafea


Nicoleta

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mimo pentru tine:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a9968287e5e6ae994c49bf&skin_id=601" target="_blank">"cand omu' n-are ce face isi gaseste...hmm ce ceiutz bun"


Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Bai, acum ca ziceti, imi dau seama ca eu in timpul sarcinii am invatat cu Teo cot la cot pentru tezele alea de a opta Poate d-aia nu vorbeste copilul asta cu noi, ca nu i-a placut ce discutam noi intre noi Fefeleaga, Viitoria Lipan, munti, ape, drumuri nationale si cate-o ecuatie la desert ...ce-o fi zis, unde am nimerit nenica, mai bine tac ca astea ma pun la lectii
saracu' dudelu' cate a mai patimit si cat mai patimeste..si fara ploaie ,da?nu mai vreau vreme urata,vreau soare sa pot iesi din casa....

vali ma bucur ca-s copii bine si doamne ajuta in continuare,sa fuga bolesnitele in lumea lor

olgulesi eu ma bucur pentru ioana si le doresc numai bine


simo sanatate lui Micu' ..off ce rau imi pare,sa va ajute DD sa treaca repede...

nico te cred ca esti nervoasa,chiar ca-i vorba de nesimtire..asa se comporta cu toti copii sau doar cu stefan?

bubu sanatate lui vladut...despre lica nu stiu ce sa zic doar ca sincer eu n-as mai avea incredere in ea,chiar daca puiutii sunt atasati de ea,cum s-au atasat de ea asa se pot atasa si de altcineva...mama ta ,soacra nu pot sta cu ei? ff tare bobonoale,.caciulita "osu"vorbaretul mic

luny sa ne dai de stire cand te intorci de la gineco..bafta

dudurutza pt fapta cea buna..mai rar

miha hai maaaaa...barbatii astia ne dau batai d einima exact cand nu ne asteptam...ff misto chestia cu pietricelele


nicol www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a9968287e5e6ae994c49bf&skin_id=601" target="_blank">"cand omu' n-are ce face isi gaseste...hmm ce ceiutz bun" ..la fel a fost si andru dar mai mult impins decat tras...nu eu zic ca-s prea mici ca sa mearga pe rotile...

ma duc si eu la nani..va pup...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Suntem bine, multumim de intrebare si de griji

Intr-adevar furtuna a fost luni pe la 4 dupa-masa si noi am trecut prin ea cu casa/masina intregi...doar copilul din "oh dear" si "mami, daddy, airplane" nu ne-a scos toata seara (se speriase la gradi de tunete si Mel i-a spus ca e un big airplane...asa ca s-a linistit instant si a impartasit cu toata lumea noua informatie)

Sa aveti o zi frumoasa si multa sanatate bolnaviorilor.

Mergi la inceput