Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nu este obligatoriu ca intre terminarea AC si inceputul injectarii sa ai sangerare...aceasta poate sa apara si intre zilele 2 si 7-daca nu ma insel ,ale stimularii.
oricum nu este o menstra normala...este o sangerare usoara...ceva de genul...e ceva...nu poti spune ca lipseste...dar nici ca-i ca la carte.
eu am avut-o intre zilele 2 si 4 de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Lilidana, lasa testele alea, ca detecteaza cresteri ale Hcg-ului mai mari si de aia nu ti-au iesit pozitive. Si ....lasa tigarile! Daca nu ti-a venit cm-ul de ce te impacientezi?
Mairis cred ca esti cea mai fericita! FELICITARI! Intinde mainile si trage-ne si pe noi, te rugam!
Speranta, ce faci?
Sami, multam de info! M-am decis si eu ...pana la urma!
Paunas, la Budapesta am observat ca se incepe stimularea dupa ce trec cateva zile (iti spune dr. cate) de la ultima pastila de AC. Teoretic, cred ca in ziua 1 de cm, dar nu e obligatoriu. Apoi te cheama in ziua 6 la eco.
Pamy, ce vesti ai? Ne vedem la Bupesta la un vinisor?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai mai diana
poate totusi se pozitiveaza testul ala.
pana iti vine rezultatul beta...mai ai dreptul sa speri.

te imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tamy...stiu ca te-ai decis
sa fie cu reusita ,draga mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, parca K spune sa incepi stimularea chiar daca nu a venit cm, nu?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

lidiadiana imi pare rau!

samira asa o fi... da' eu zic ca si uro are o parte de vina!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Nu ma mai dor nici sanii,nu mai sunt mari, nici ovarele...nimic. Nu am simptome de nici un fel...


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Cand apare menstruatia dupa fiv, in mod normal?


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Mie mi-a venit in ziua 10 de la ET si in ziua 14 de la punctie.
Mami_vreau, ai un PM!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Salutare

Astazi am intrat pentru doua vesti : una de la Adi si alta de la LidiaDiana

LidiaDiana- e naspa rau..dar o luam de la capat cu forte noi si optimiste...Alta solutie nu avem ...
Sper sa te inseli....Vorba aia: nu e sange esti insarcinata...

La mine, este clar...dar sper si cred ca data viitoare va fii bine

AdiPapapzi - cum esti???? esti bine?
Hai bebe de Adi

Mami- Eu m-am resemnat..Am facut testul dimineata, voi lua raspunusul diseara, dar nu am nici un dubiu ca nu va iesi negativ
Hai bebe de MamiVreau

Laura- cat ma bucur ca ai intrat sa ne saluti! Asa de tare ma incarc cand vad reusite sau mamici care ne incurajeaza.

Tamaryllis- iti sunt datoare cu un miel...Scuze..am scris in graba ... Iti tinem pumnii. Unde te vei caza, pana la uram?Astazi sunt bine. Sambata am fost cazuta rau, de fapt atunci am acceptat ideea ca nu sunt...Acum sunt impacata si imi fac planuri.

Samira - mai e o saptamana]

Sonya- ramane pe alta data. Intradevar suntem la serviciu...

Felicia
Am fost la Victor Babes, am ramas foarte impresionata de "fabricuta" de acolo, de conditii si de amabilitatea personalului. Preturile sunt ff ok, iar timpul de raspuns este de o zi (de dimineata pana seara), fara sa platesti taxe suplimentare.
Mi-am facut toate hormonalele, de ziua 3, +testul de sarcina (ca sa fie facut). Oricum tratamentul l-am intrerupt de ieri, dimineata, ca nu avea nici un sens sa continui



In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput