Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

mairis...felicitari pentru cele 2 inimioare!!!!!
ai fost la doftorasu cu ochi albastri sa-ti vada puiutzii???


Va multumesc pentru urari, fetelor! Va spun ca tot chinul si toata disperarea mea a meritat pentru a vedea azi doua punctulete care pulsau!
Doamne ajuta sa fie bine in continuare si Doamne ajuta sa vi se implineasca cat de curand visul!

Samira, nu am mai fost la Budapesta dupa ET, dar l-am tinut la curent pe "doctorasul nostru cu ochi albastri" si am comunicat permanent cu el. La testele Beta, la prima eco, acum - la a doua, i-am scris tot timpul.
Asta a fost intelegerea intre noi: "Keep me posted!" M-a felicitat, m-a incurajat, mi-a explicat cum sa continui tratamentul etc.
Deci, comportament exemplar ca si medic, ca si om!
Daca faceti pe aici un fun club, ma inscriu!


Va pup!

Irina, +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

mairis felicitari pentru cele 2 inimioare... ia reimprospateaza-mi matalutza memoria si spune repede la cate zile ai facut ET si cu cati embrioni!



Cu doi frumusei de blasto de z5!
Am avut 8 oo la punctie, 7 fertilizate (cu FIV o parte si ICSI alta parte), iar primii doi care au ajuns la blasto in z5 au fost transferati! In z6 mai aveam un blasto si o "nice" morula, care mi-au fost congelati. Restul s-au pierdut pe drum....
In ziua 7 de la ET, aveam Beta 107,87.



Irina, +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

Doamne,mairis...imi vine sa plang!!!!
fericito!!!!ce ma bucur pentru tine!!!

mami laura...pe mine ma dor tzatzele de mor...de-mi vine sa mi le rup...si ovarele ma dor zilnic-a intrebat mami adina ce sa iau...si doftorasu a reconfirmat saracu:No-spa.
la primul Fiv nu m-au durut...nici n-am stiut cand mi-a venit CM...l-am simtit doar in chiloti.

nu fac analogii acum...nici nu caut semne...ca la cat sunt de dispe...nu ma vad reactionand prea bine...daca ma apuc sa caut prin chiloti si alte d-astea.
cum stie DD...faca-se voia Sa!!!!

io stiu un secret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

samira si io stiu secretul tau!

mairis super tare!!! esti posesoare de gemenasi si ai si 2 embionasi-blasto de toata frumusetea congelati! Sarcina usoara! Bucura-te de frumusetea acestei perioade

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Mairis, felicitari! Sarcina usoara si bebei sanatosi la termen!

Speranta

Samira, Mami_vreau, Adipapazi, Felicia asteptam vestile bune!

Pamy, multa bafta!

Va pe toate si va tin pumnii sa aveti bucuria pe care o am eu cat mai curand!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

multumim pentru urari laura

mami laura...io cred ca stiu de ce avem ameteli ,fetica!!!
ne-am invatat pututroase la Budapesta...si ne ia cu lesin acu cand tre' sa punem fundurile la munca.
nu-i asa???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Samira, Mami_vreau, Laura, saru'mana!

Irina, +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

SAMIRA

scuze dar nu am inteles:
-din ce zi a CM ai inceput tratamentul?
-din ce zia CM te-ai dus in budapesta?
-tratamentul cand ti l-a prescris?


-este gluma cu embryoglue ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Nici eu din pacate nu vin cu vesti bune. Azi,ziua 14 o liniuta. Am fost sa fac totusi si testul din sange, dar rezultatul vine cam pe la sfarsitul saptamanii. Nu mai sper nimic si de suparare am bagat niste tigari...dar tot nu ma simt mai bine.
M-am tot gandit la voi si v-am citit mesajele, va pup, va tin pumnii in continuare si in special pe speranta2008...din pacate stiu prin ce treci!


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

paunas:

-mi-a venit CM si din ziua 2 a CM am inceput folia de Marvelon-din care am luat 18 pastile...la sfarsitul foliei m-am dus la eco sa ma caut de chisturi-in Bucuresti am facut ecografia si i-am trimis doftorului,pe mail,rezultatul, scanat.
dupa ce am terminat folia de AC...am asteptat 3 zile si am inceput stimularea...am facut 5 zile de stimulare acasa si in ziua 6 m-am prezentat la Budapesta pentru prima zi de monitorizare-asa cum am mai scris.

-schema de tratament am primit-o pe mail dupa ce eu i-am trimis rezultatele hormonalelor de ziua 2-facute in luna cu AC si cu o luna inainte.
doctorul oricum avea la dosarul meu rezultatele tuturor celorlalte investigatii ale mele...si in baza lor mi-a intocmit schema de tratament.

Mergi la inceput