Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Feli merci de raspuns. Cum procedeaza la decongelare? Se discuta inainte cati transfera si doar atatea dezgheata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

sami & kittyke: in weekend promit sa trimit lista completa (nu o am acum la mine, a ramas la sotu in masina); multumim kittyke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

speranta , mami
felicia

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Googyfelicitari! Vazusi ca am dat bine cu verigheta? Acum sa vedem si sexul? V-am zis eu, dupa ce mi se adevereste si mie ma inregistrez la OSIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui KITTA

Googyfelicitari! Vazusi ca am dat bine cu verigheta? Acum sa vedem si sexul? V-am zis eu, dupa ce mi se adevereste si mie ma inregistrez la OSIM


parca ai zis fetitza......pai te tin la curent

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ma fetelor,
nu e oblig sa faca PGR in ziua ET. dar cum eu l-am tot intrebat de el, a zis: hai sa-l facem, ca sa te relaxezi.
o fi zis ca sa scape de nebuna de mine.

E2 il dozeaza pe durata ecografiilor de monitorizare din 2 in 2 zile numai daca au ei anumite dubii: low responder, anterioare punctii oarbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Goggy, felicitari! Sarcina frumoasa si bebe sanatos!

Rubia, sarcina usoara in continuare si bebe sanatos!

Speranta, Lidiadiana Imi pare rau pentru nereusita voastra. Stiu ce simtiti. Dar stiti cum gandesc eu acum? Daca reuseam atunci, nu il aveam pe Nicholas. Stiu ca e greu sa gandim asa, dar totul are un sens pana la urma. Doamne ajuta sa aveti reusita data viitoare!

Mami_vreau, Atena, Samira, Adipapazi si celorlalte fete care sunt in focuri, Doamne ajuta sa ne dati vesti bune in curand! Sunt alaturi de voi toate!

Cred ca am mai scris despre asta la subiectul asta, dar vreau s-o fac iar pentru cele care nu au citit sau nu mai stiu povestea. La 15 saptamani de sarcina am avut o sangerare f puternica si am ajuns la urgenta. Nu pot sa va spun in ce hal am facut, pt ca credeam ca s-a terminat totul. Slava Domnului ca n-a fost asa! Nu au avut o explicatie clara legat de ce s-a intamplat, dar se pare ca am avut un hematom care s-a eliminat. La ecografie totul arata normal si bebe nu a fost afectat. Inainte sa mi se intample asta nu am stiut ca se poate sa sangerezi in halul ala si bebe sa fie ok. Poate daca as fi stiut as fi reactionat mai bine. V-am spus asta pentru ca eu as fi vrut sa stiu. Sa dea Domnul sa aveti sarcini minunate si sa nu treceti prin temeri de niciun fel.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

atena77 multumesc ,dar pana atunci va astept pe voi cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Neatza

Pupici dulci la unguroaice

Laura pentru tine si pentru nicholas si multumim pentru faptul ca esti mereu alaturi de noi si ne incurajezi.

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

atena bafta si asteptare usoara...

fetelor nu ma mai certati ca la mine chiar nu e vorba de lipsa de optimism...
doar sunt constienta ca la problemele pe care le am, sansele sunt mai mici... si sunt la fel de constienta ca nu sunt inexistente... asa ca puteti spune ca sunt realista. asa ca nu ma mai certati...


in alta ordine de idei, cine are dureri de ? ca la mine lipsesc cu desavarsire... la primul fiv ma dureau... oare acum nu asimilez progesteronul de nu am nimic?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput