Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

multumesc mult, fetelor

bai, lamuriti-ma si pe mine, ca nu inteleg: de ce vorbiti despre dozarea progesteronului in ziua ET? Se face asa ceva?
Adica, mie la Budapesta nu mi-a dozat nimeni nici progesteronul, nici estradiolul.....grecii mi-au dozat progest inainte de pregnyl, asta are semnificatie clinica.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

Luck- iti voi raspunde eu, pana vor aparea si fetele. In ziua ET nu mi-a facut analiza Progesteron, de fapt a facut doar anestezia si ecografie.


Samira - pe unde ai umblat? Nu fu vorba ca stai cumintica...


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

rubia , adipapazi
la Budapesta se face analiza progesteronului in ziua ET ?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita


nu neaparat... doar daca p.k. considera ca e necesar, in functie de rezultatele anterioare...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

samira, adi va astept la mine un cico... lasati-o balta cu bataia ca sunt cuminte... jur pe ... upssss era sa zic roshu... nooooop... jur pe teste pozitive... sper

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

speranta pupici din partea mea si a sotului din dotare...
si salutari consoartei!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Pupici tuturor, va citesc si va tin pumnii la toate!
Am vazut ca intreba corina_anam de FET: eu am facut asa: transferul a fost pe ciclu natural (stiind ca ovulez regulat). Faci eco in tara din z 10, si ii transmiti dr dimensiunile, pana cand foliculul are 18 mm. Daca si endomentru e ok, iti spune cand sa faci pregnyl, pt a sti sigur ziua ovulatiei. Tot atunci iti va zice si cand sa incepi utorgestanul si iti va programa si ziua ET: la 5-7 zile dupa pregnil(3-5 dupa ovulatie ) in functie de varsta embrionilor. La Budapesta te duci cu o zi inainte de transfer (nu stia sa imi zica ora decat in ziua anterioara), dupa - stai cat crezi/poti. Decongelarea se face in dimineata Et-ului (cel putin la blasto asa se face).
Inainte de Et vb cu dr, stabiliti cati transferati, apoi totul decurge ca la fiv. Pretul: 50 000 ft.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tabitha

Buna, dragelor.

Am reusit, datorita unei femei cu suflet mare, sa ma programez si la dna dr. Krissan pt. 27 aprilie, orele 12.00. Nu-mi mai ramane decat sa astept intalnirea cu cei doi medici; intre timp probabil voi repeta analizele, ca ultimele sunt din nov-dec. anul trecut, si mai ales sa va tin pumnii tuturor.

Va pupa Tabi

Tabitha

Si maine e o zi

pup si io fumeia aia
si te pup si pe tine si tin pumnii.
felicitarii pentru cele care au reusit!!
capul sus fetelor si inainteee pana la urma toate veti reusii!!
pumnii stransi celor in focuri!!
va pup pe toate..va cetesc si sunt cu ochii pe voi
crissste mai felicit inca o data..tu stii cat ma bucur.pup pe Teosa nu ma injure ca nu ajunsai nici azi
un pupic special pt feli

Printzesa adormita-un vot daca va place!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Pamy, Tabitha: mult succes in aprilie!!!! sa fie o luna rodnica
Goggy: felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

adipapazi: pupici . De ce te-ai dus la munca? nu te odihnesti si tu cu puisorii sapt asta? - imi pare rau de problemele cu masina....
Eu am ajuns acum la parintii mei, abia in weekend vin la Bucuresti (simteam nevoia sa stau cat mai departe de capitala...) - am avut ieri transfer de 2 blastocisti si incerc sa stau cat mai linistita si cat ma optimsta.
apropo de asta, mami_vreau: fii optimista!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

adria42: multumesc de bafta, acum am citit; mult succes si tie in aprilie, te astept cu vesti

Mergi la inceput