Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:



intrebare pentru fetele deshteptacioase:

Care este diferenta intre Beta-hcg si Free beta-hcg ?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!
Ce mai faceti?
Eu azi am fost si mi-am facut HSG. Se pare ca o trompa este permeabila, cea desfundata in iulie, ca cealalta este ca si cum nu ar fi.
Aceasta veste m-a mai bucurat, dar spun si eu ca si mami_vreau ca sunt realista ca sanse multe nu am, insa Dumnezeu si Maicuta Domnului o sa aiba grija si de noi. Sigur avem ceva pus de-o parte acolo sus.
O sa incep un tratament usor de stimulare cu Duphaston de luna asta si Clostilbegyt de luna urmatoare, vreo 3 luni. Sa vedem ce-o fi. Rau nu poate fi, iar cu stresul actual inca nu sunt pregatita pentru un alt FIV. Cine stie poate nu va mai fi nevoie. Doamne-Ajuta.

Pup toate fetele cu burtici si cele cu bb-ii la purtatori

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

vio ma bucur mult ca ai o trompa in regula... baga tare ca sanse sunt...

vezi ca duphastonul nu este pentru stimulare, face parte din tratamentul de sustinere... este echivalentul utrogestanului. (utrogestanul contine progesteron natural si duphastonul contine progesteron sintetic)...

pupici si multa bafta!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

goggy felicitari ptr burtica .Ai putea sa ne spui si noua ce tratament de sustinere ai luat? multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Buna,
Am mai scris acu 2 saptamani- ca am primit AC.
Am fost teri la Debrecen. Am facut eco si s-a decis doctorul ca putem incepe.Am luat 18zile AC si a zis sa intrerup si sa astept prima zi de CM si incep injectarile.
Am cateva intrebari daca ma ajutati :
Am primit Decapeptyl injectie, prima zi 1 fiola dupa care cate jumatate.
Dar am doar un ac la fiecare - intrebarea e a doua jumatate de fiola il dau cu acelasi ac ? sau cumpar ac nou ?
Si am primit Gonal f , prima zi nimic dupa care 150-75-150-75 etc. Pana in a 5-a zi cand ma duc la monitorizare.
Intrebare : I-au amandoua injectiile seara sau dimineata una dupa alta ? Sau e ami bine una seara una dimineata ?
Am mai primit: Rutascorbin, Magne b6, aspirin protect, vit e.
Multumesc fetelor daca ma ajutati.
Timea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

decapeptylul e in seringa preumpluta si acul e turnat, nu se poate schimba...

il refolosesti ca doar numai tu il folosesti, asta e, asta in cazul in care nu vrei sa arunci la cos ce iti ramane si sa folosesti din nou o noua seringa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Mami_vreau Saru-mana, cred ca m-am exprimat eu prost. Stiu ca Duphastonul este pentru sustinere, pebtru pregatitrea uterului, insa asta il incep de acum, iar cel de stimulare la CM urmator, ca acum sunt a-10-a zi.
mirela2

Pup toate fetele

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Multumesc mirela2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Mami_vreau, Atena, Samira, Adipapazi felicitari pentru embrionasi. Sa-i pastrati cuminti si lipiciosi noua luni. Va astept cu beta mare.
Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Goggy felicitari pentru inimioara. Sa ai sarcina usoara si sper sa ne molipsim si noi de la tine. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput