Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Rezultat definitiv Beta hcg = 1,2 mUI/ml.Deci nici vorba de... Menstruatia tot nu a venit. O sa opresc Utrogestanul.
Din pacate o sa vad Budapesta si vara...


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

lidia_diana imi pare rau

offfff mai speranta... se pare ca a existat o tentativa de implantare... cine stie de ce nu a reusit... da, unul din motive poate fi progesteronul... dar nu e obligatoriu, sa stii... valoarea progesteronului in sange cred ca era normal sa iasa mica avand in vedere ca venise deja cm... imi pare tare rau ca nu a fost sa fie!
cu siguranta fiv-ul urmator va fi unul incununat de succesuri... la dublu, da???

adi ai ajuns acasa???

goggy felicitari pentru inimioara si o pentru viitoarea mami...

samira luni faci testul? nu te pacalesc sa faci unu' mai devreme avand in vedere ca ai facut transfer cu blasto???

miki, tannoo, luck

cat despre mine, pot sa va spun ca sanii ma dor foooooarte putin fata de primul fiv... sau la primul ma pipaiam mai mult din cauza de inactivitate (atunci stateam acasa )... ieri m-a durut burtica un picut mai rau da' am luat un nospa mai pe seara... azi sunt ok, in limite normale, de parca nici nu as fi facut fiv...

oricum sunt constienta ca sansele la mine sunt destul de mici... ca nu am decat una bucata floricia in burtica...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Lidiadiana, te-am urmarit si-mi pare tare rau pentru rezultat. Stiu cum e din pacate si in afara de cateva vorbe de imbarbatare gen 'priveste inainte cu incredere orice-ar fi' nu pot sa-ti spun.

Si un pic off-topic: unde in Valcea ai facut beta-hcg de ti l-a dat asa repede? Parca ieri l-ai facut, nu?

Te pup si-ti doresc numai bine si mult optimism
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

A mai intarziat la cineva menstruatia dupa Fiv nereusit???


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Luni la Rapitest. Analiza au facut-o cei de la MEDLIFE si am intrat pe medlife.ro sa vad rezultatele( CNP si un cod pe care ti-l dau cei de la Rapitest). Daca e sa astepti pana vine rezultatul la ei....


FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Mie nu mi-a intarziat niciodata, mi-a venit fix la 14 zile dupa punctie. La cel de-al doilea FIV mi-a intarziat ciclul urmator.

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Lidiadianaimi pare rau.....
tannoo25 Salutari lui Bety. Ce mai faceti?
goggy Super flacau! Doamne-Ajuta sa fie bine pana la capat.

Va pup si ne mai auzim.

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Salutare, am ajuns si eu acasa sunt super obosita
Mairis, felicitari pentru cei 2 puiuti, ce-ti poti dori mai mult…..
Lidiadiana, imi pare tare rau ca nu a fost sa fie, Domane ajuta pe mai departe
Speranta , off, asa de rau imi pare, sunteti un cuplu atat de vesel si plin de viata . Cu siguranta data viitoare va fi cu reusita. Stii cum se zice ca primul e doar de proba, nu-mi place nici mie idea asta si mi-e frica si mie de momentele astea dar…la al doilea vei stii exact ce trebuie sa faci. O tentativa de a se prinda totusi a fost.Sotul meu transimite salutari sotului tau si ii pare rau si lui
Samira…la tine se va prinde sigur la cat de rasfatata esti . Copiii tai vor avea parte de un tata super grijului si de o mama profitoare de tatal lor
Adipapazi, Doamne ajuta sa se lipeasca puiutii si sa stea la tine in burtica 9 luni.
Mami vreau, stai in patut sau ai inceput serviciul?Mult success si tie

Mai fetelor sa va zic acum de mine. Ca sa sintetizez, am plecat bou si am venit vaca.
Am avut intalnirea cu dr A mi-a facut si el eco, a zis ca intr-adevar se confirma ceea ce a zis PK ca pe trompa e hidro dar…(si acum incepe nebunia) In cazul meu si la varsta mea, o alta laparoscopie ar fi riscanta si pt mine si pt el ca dr deoarece ii este frica de aderente si cu camera nu crede ca va avea o precizie f buna si ii este frica sa nu lezeze colonul si nu s-ar baga la asa o operatie. Daca as face operatie clasica ca sa scot trompa, tot nu e bine ca sunt riscuri f f mari pentru mine pe viitor in sensul ca eu mai avand o operatie clasica transversal la activ, risc peste cativa ani sa fac tot felul de nebunii enumerate de el, ca nici nu le mai tin minte…zicea ceva de ocluzie intestinala si tot tacamul. Ok…..si cum scap de trompa am intrebat. La care el m-a sfatuit asa: “ Eu as incerca primul FIV cu trompa asa si in momentul punctie sa se punctioneze si trompa pt a scoate lichidul” In felul aceasta nu se risca cu operatie si voi avea si trompa curata in momemtul implantarii. Cica daca se reface si se prinde vreun embrion nu il va afecta. Hidro afecteaza doar implantarea lui. A mai avut un caz ca al meu si tipa respective ramasese prin metoda asta.
Voi ce parere aveti ? Ati mai auzit de asa ceva, a mai trecut cineva printr-o chestie din asta? Ce ma sfatuiti sa fac? Mi-e sa nu-mi fi dat flit intr-un mod profi si a bagat spaima in mine cu operatia asta.
Oricum in seara asta voi compune o scrisoare "de amor" droctorasului nostrum sa vad si parerea lui.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

offf mai sonya...

eu am inceput serviciul inca de luni... sunt deja pe baricade! da' pe de-o parte e mai bine asa ca la primul fiv am stat acasa si am avut la timp sa despic firu' de par in 4 de numai bine nu mi-a fost...

cat despre consultatie, eu zic sa ii trimiti un mail lui pk in care sa ii povestesti ce ti-a spus albu la consultatie...
acum, ca o parere personala, eu iti pot spune ca si la mine a vazut albu hidrosalpinx dupa ce am inceput AC... i-am trimis disperata mail lui pk in care el mi-a zis ca la consultatia preliminara nu mi-a vazut nici un hidrosalpinx si sa merg mai departe... asa ca m-am documentat si am vazut ca intr-adevar lichidul de pe trompa se poate absorbi in cadrul punctiei de ovocite si astfel cresc sansele fiv-ului... chiar daca nu sunt aceleasi sanse ca la un fiv fara hidrosalpinx, este totusi o metoda ok, cu sanse de reusita... eu as adopta aceasta metoda , in locul tau... sa ma tii la curent cu ce iti spune p.k.

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

sonya: experienta mea: am 34 ani, sindrom aderential pelvin, am facut pana acum 1 operatia clasica, pt. extirparea unui chist, si 3 laparoscopii. Ultima laparo am facut-o in dec. 2009, pt. a extirpa un hidrosalpinx recidivat. Din cauza acelui hidro intrerupsesem FIV in oct. 2009. Doctorii cu care am discutat mi-au spus ca cel mai bine este sa se elimine hidro inainte de FIV. Nimeni nu-mi spusese despre posibilitatea punctionarii trompei in momentul punctit. Oricum, tine cont ca la mine era vorba de recidiva. Din cate am inteles eu, lichidul toxic este nociv pt. embrion atat la implantare , cat si dupa aceea. Bafta multa si vezi ce zice P.

Mergi la inceput