Fiv in Ungaria 97

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

iar dr K spune ca PRG din sange e irelevant...ca local nivelul PRG e mult mai mare...de asta si insista cu utrogestan vaginal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Rubia - multumesc. Data viitoare voi face si alte lucruri de capul meu, deoarece Dr PK nu prea il scoti din Utrogestan..Mi-am notat si cred ca data viitoare va fii cu



Miha3

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sperantzo...stai asa...ca are dreptate omu cu utrogestanu.
i-a tinut o intreaga polologhie adinei...cu nivelul PRG din sange versus cel local...degeaba il ai in sange ...sau il faci injectabil...unde trebuie cel mai bine ajungi daca il administrezi vaginal...cica e fara concurent!!!

o sa ne zica ea mai multe cand o intra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Draga Tabita,
Ce analize ar trebui sa-si faca sotul meu ca sa fim siguri ca e sau nu azoospermie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Avem 6.4 mm si o inimioara de voinic

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

goggy...bravo fato...esti tare!!!
sa-ti traiasca inimioara!!!sa bata cu putere si sa te vad pe aici rupta in gura de oboseala!!!
cred ca esti tare fericita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Gretta: pt. a fi siguri daca este sau nu azoo singura analiza pe care trebuie sa o faceti este o spermograma, dar la o clinica serioasa, cu aparatura. Noi am facut de 2 ori spermograma la noi in oras, o data la o clinica privata, a doua oara in spital, si la ambele a iesit azoo (adica 0 spermatozoizi). Dupa 5 ani am facut spermograma la Bucuresti si s-au gasit 1,2 mil / ml. Mi se pare imposibil ca inainte cu 5 ani sa nu fi existat macar 1-2...

goggy: sa fiti sanatosi si fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
M-am programat, joi am sa fac HSG-ul, la Caritas. Va vine sa credeti ca trebuie sa cumpar substanta de contrast? Asta este nu am ce sa fac. Am preferat asa, ca oricum ma va costa mai putin decat daca m-as fi dus la particular. Si la cate asigurari am platit si platesc macar sa beneficiez si eu de ceva!
Sincer am ceva emotii, mai mari decat prima data. Atunci nu stiam cum o sa fie, decat din auzite si ce am citit pe aici pe forum. Intr-adevar nu m-a durut foarte tare, sa vedem acum.
Va pup si va doresc numai bine
Dumnezeu are grija de noi
Adriana


bafta multa
si te astept cu o veste buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Avem 6.4 mm si o inimioara de voinic

6+
MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero



FELICITARI!!!!
Sa-ti traiasca, sa ai sarcina usoara si bebestrumph sanatos!

Copilasii nostri masoara cam la fel!



Irina, +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Goggy, felictari si aici! Sarcina usoara si la termen!

Gretta, chiar daca este azoo, poate gasiti gigei pentru ICSI (ca nr, va tb doar cate ovocite vei avea tu). Si eu am fost disperata cand am aflat anul trecut de azoo de la dr. K, dar am reperat spermograma la dr. Matei si dr. Cocei si au gasit suficienti pentru FIV cu ICSI.

Samira, mami_vreau, adipapazi, tin pumnii tb sa se lase cu bebei!

Speranta, imi pare rau! Data viitoare sa fie cu noroc!

toate FIV-oasele! Imi sunteti tare dragi!

Mergi la inceput