Hai Liliana! Bravo Mihaela, Anca!Iepu 2010 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Am deschis capitol nou pt. asa vesti :

"La 13.50 a venit pe lume Angela Ioana.
A fost nastere naturala cu travaliu fulger.
Va pup pe toate si va multumesc."


Refacere usoara, Mihaela! Bine ai venit pe lume, bebe Angela!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)



felicitari, Mihaela bine ai venit, printesa, sa fii sanatoasa si sa papi cat mai mult laptic de la mami.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 37+ AMR pana marti...sau chiar mai repede
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

fetelor mi-am scos si eu puiul afara azi 5 minutele si asa mult i-a placut ca nu a zis nici pas. la revenirea in casa a papat bine si a tras un somn de 4 ore. maine stam 10 minutele daca ela fel de frumos ca azi . acum merg sa imi pregatesc catrafusele pt baita.
intrebare pt mamicile cu experienta: la ce ora e indicata baita zilnica?? si cum sa procedez cu masa mairiutei cand o scot afara? sa pape inainte sau dupa venirea de afara?

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:



BRAVO MIHAELA! BUN VENIT PE LUME ANGELA!


Vreau si eu reteta de travaliu fulger!!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine



oare ce inseamna ''travaliu fulger''?

tare as vrea si eu asa o nastere...

37+


pana vine mihaela acasa iti spun eu de ce travaliu fulger am avut parte: 1 ora si jumatate

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Rebiana, abia astept sa citesc povestea nasterii Marei, sunt sigura ca a fost la fel de speciala ca a lui Luca. abia m-am trezit si incerc sa recuperez din cap.trecut.

Ella ce frumoasa povestea voastra si ar trebui sa o postezi si la “nasterea unei stele” poate o sa apara pe prima pagina.

Castelana, cum te mai simti?

Felicitari Anca! Bun venit bebe Codrin!


Oana, felicitari pentru prima luna de viata si la cat mai multe. Poate DD o sa tea jute si o sa revina lapticul pt bb Eric.

Ina, bine ati revenit acasa. Ce tatic mandru are Robin, al meu nici nu vroia sa o tina in brate in primele zile, dar si-a revenit repede. Recuperare rapida.

Bobita, imi pare rau de neplacerile create de rezidenta, pe mine m-a durut fff rau si la controlul doctorului meu. poate ne vedem la spital.

eu azi dimineata nu am mai fost la control, am dormit f bine azi noapte, contractiile au disparut, cel putin cele dureroase. am vorbit cu doctorul de dimineata si a ramas ca marti dimineata la ora 8 sa fiu la spital.
asa ca, rog si eu fetele care se ocupa de prima pagina sa ma treaca si pe mine.

Edit: acum am vazut ca sunt deja trecuta. multumesc mult cred ca Linda m-a trecut, parca ea a spus ca a mai aranjat pagina



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 37+ AMR pana marti...sau chiar mai repede
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

fetelor mi-am scos si eu puiul afara azi 5 minutele si asa mult i-a placut ca nu a zis nici pas. la revenirea in casa a papat bine si a tras un somn de 4 ore. maine stam 10 minutele daca ela fel de frumos ca azi . acum merg sa imi pregatesc catrafusele pt baita.
intrebare pt mamicile cu experienta: la ce ora e indicata baita zilnica?? si cum sa procedez cu masa mairiutei cand o scot afara? sa pape inainte sau dupa venirea de afara?

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Felicitari pentru prima mini-plimbarica!! Abia astept si eu!
Noi avem program de baita undeva intre 8 si 8 si jumatate seara; dupa baita si masaj papa si apoi baga un somnic lungutz si sanatos!
Legat de papatul inainte sau dupa iesire... Luca manca si inainte de plimbare (stateam aproape 2 ore pe afara) iar cand ne intorceam acasa, il schimbam si papa din nou.

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

BRAVO MIHAELA! BUN VENIT PE LUME ANGELA!

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

fetelor mi-am scos si eu puiul afara azi 5 minutele si asa mult i-a placut ca nu a zis nici pas. la revenirea in casa a papat bine si a tras un somn de 4 ore. maine stam 10 minutele daca ela fel de frumos ca azi . acum merg sa imi pregatesc catrafusele pt baita.
intrebare pt mamicile cu experienta: la ce ora e indicata baita zilnica?? si cum sa procedez cu masa mairiutei cand o scot afara? sa pape inainte sau dupa venirea de afara?

Oana mami fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

poze


am citit ca este ok daca le facem baita intre 18.00 si 20.30, iar referitor la mese si iesit afara, eu prefer sa iesim dupa masa ca dupa ce il bag in casa doarme tun, nu cred ca i-ar mai arde de papa.

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Rebiana, abia astept sa citesc povestea nasterii Marei, sunt sigura ca a fost la fel de speciala ca a lui Luca. abia m-am trezit si incerc sa recuperez din cap.trecut.

Asa-i Mari! M-a binecuvantat Dumnezeu cu doua povesti precum mi-s cele doua comori! Vei simti la fel marti cand iti vei intalni printesa cu numarul 2!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

HAI LILIANA!!!


Eu ieri am tras o sperietura am crezut ca pierd lapticul a inceput sa ma doara sanul stang, s-a intarit, apoi s-a inrosit o portiune, mi-am pus comprese reci, gheata, ma mulgeam mereu ca sa golesc sanul ... si aseara pe la 18 cand sa manance bebe, nu mai curgea laptic din niciun san m-am speriat, am incercat sa ma mulg, am scos doar 10 ml din fiecare san, offf, sus in masina si fugi la cea mai apropiata maternitate, cea din Moreni, acolo stupoare, ma intampina o asistenta si imi spune : "stiti, nu avem medic de garda" si ma gandeam eu, daca veneam sa nasc, nasteam cu portarul??? m-a indrumat catre spit de pediatrie catre o dr neonatolog care m-a linistit, m-a muls manual de mi-a tisnit laptele din tzitzi cat colo, am venit acasa, am bagat lichide ca la balamuc, comprese pe sanul afectat cu gheata, pe celalalt cu apa calda si de dimineata eram ca noua
oricum pe mine m-a lasat masca faza cu lipsa unui medic dintr-o maternitate a unei localitati care este un municipiu

Ma retrag ca vine ora baitei.




POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput