Hai Mihaela! Bv Ank,Pif,Cris30!Iepu 2010(121)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Week-end plin :

"Mi s-a rupt apa de la sine si am contractii fara perfuzie...yupiiii!"

Nu semneaza nimeni , dar am cautat nr. in lista noastra si se pare ca e...Anca ! Vine bebe Codrin!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)



Multumim pentru vesti

Ce ma bucur pentru Anca Asta ca sa inteleaga toti da? Codrin iese cand vrea el, ca are personalitate, nu cand il programeaza altii Nastere usoara Anca!

37+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

multumim de vesti diana

Felicitari Pif! sa te refaci repede ! Bun venit pe lume bebe Ema

bravo anica , mai e putin si vine codrin

roxana 38+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Bravo Pif
Bine ai venit bb Ema


Hai Ancaaaa!!!
Vine bb Codrin


Denisa, 38 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - mie parca nu-mi spune nimic Rebecca. As prefea Timeea... Mai am timp sa ma obisnuiesc.
Defapt eu as ramne la Sophie, dar nu-i place sotului.

Nemary - nu o scoate cam devreme mai ales ca nu e un bebe mare ?

BumbitzA- nu poate sa te oblige la inducere daca tu nu vrei.
Hahaha si nasi nostrii ziceau ca merge Maya Ilinca, dar mie mi se pare ca nu se potrivesc deloc cele doua nume

Denisa, 38 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Mesaj de la PIF_pif:

La ora 10 s-a nascut bebe Ema, 4000 g, nota 10.
Va pupam pe toate!


Felicitari si recuperare usoara! Ema, bine ai venit pe lume!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)


FELICITARI PIFULE!!! BUN VENIT PE LUME BEBELINEI!


Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Week-end plin :

"Mi s-a rupt apa de la sine si am contractii fara perfuzie...yupiiii!"

Nu semneaza nimeni , dar am cautat nr. in lista noastra si se pare ca e...Anca ! Vine bebe Codrin!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)


Super! Se pare ca bebe Codrin s-a decis!! HAI ANCA!! HAI BEBE CODRIN!!
Diana, multumim de vesti!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Happymum multu' de vestile despre Oana! Mi-e gandul la ea si la suferinta ei! Sper din inima sa se intoarca cat mai repede acasa la Eric si sot!
Denisa dintre cele doua prenume propuse pentru micuta Bunny eu as prefera Timeea (cunosc doua fetite si sunt deosebite; inteligente si frumoase foc)
Bobita la prima nastere am pierdut dopul gelatinos cu 11 zile inainte de nastere (dupa eliminare nu aveam contractii.. nimic) insa la cea de-a doua am inceput sa-l pierd joi si duminica nasteam. Intre timp am avut contractii si dureri de spate dar rezonabile si neregulate. Ma gandesc sa mergi la spital in cazul in care vei incepe sa ai contractii, altfel nu te vor opri doar pt ca ai eliminat dopul sau o parte din el!
Roxi cand ai scris ca tai colul m-a sagetat o durereeee.. mi-am adus aminte ce m-au casapit cand mi-au scos cerclajul!! Brr.. Tu ai contractii asadar nu vad cum sa se lungeasca colul! Curand-curand scoatem echipa de majorete sa dea reprezentatie pentru tine si Aroa!
Lindal te compatimesc sincer pt starile pe care le ai! Stiu cat de neplacut e sa iti fie greata si sa ai dureri (si acum stau cu teama sa nu recidiveze colica biliara!). Incearca sa tii un regim alimentar care sa nu favorizeze aparitia durerilor de stomac... importiva gretei/vomei as vrea sa stiu sa recomand ceva insa la mine nu a mers nimic!!
Liliana m-am ingrozit citind prin ce ai trecut si treci! Bine ca nasti luni si scapi de toate!!
Mari asadar marti e ziua cea mare!! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa ai parte de o bebelina sanatoasa si de recuperare rapida!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa , combinatia maya timeea sau maya sophie suna mai bine decat maya cu rebeca, rebeca imi place dar nu stiu ce ce l.as asocia, imi place asa ca nume unic
daca nu nasc mai repede, eu ii schimb numele in stana si cand o sa vrea sa iasa strang din picioare sa vada cum e!

rebiana nu m.ai visat si pe mine ca nasc?:))
sa stii ca ma gandeam la ce spuneau fetele si mi.aduc aminte ca si ivan a avut dupa nastere ceva muculeti, de aia mi.au recomandat sa.l tin un pic inclinat

roxana 38+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
rebiana nu m.ai visat si pe mine ca nasc?:))
sa stii ca ma gandeam la ce spuneau fetele si mi.aduc aminte ca si ivan a avut dupa nastere ceva muculeti, de aia mi.au recomandat sa.l tin un pic inclinat

Nu mai am timp de vise :(( .. dorm cand si cum apuc! Dar zic eu ca nu mai ai mult de asteptat!!
Si Luca a avut cativa... f putini si ieseau dupa baita cand bagam pompita! Ai Marei insa au fost fluizi (scuze de detalii) si de aseara sunt mai uscati.. Sper ca e de bine ca am inebunit de tot de la atatia muci!! Numai aspirator vad si cand inchid ochii!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:


AZI LA 11 A VENIT PE LUME INGRID EVELINA DE MAMI CRISTINA30 CU 3060 GR SI 48 CM: FELICITARI DIN SUFLET SI BUN VENIT


Mami 36+ si Victor (31.08.2007)

Mergi la inceput