**Zmeurici de iulie-august 2009 (34)**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motana

Fetelor o intrebare: are careva (preferabil din Bucuresti) de vanzare o perna de alaptat? Sora o sa nasca in curand si ii fac "trusoul" cu ce ar fi mai important asa. Speram sa ajung eu in tara pana atunci si sa ii pasez toate ale mele, perna, pompa, lucruri si de astea bebelusesti, dar nu cred ca e posibil.
Eu stiu ca fara perna nu puteam sa alaptez, eu si acum o mai folosesc uneori, deh, invat fara dezvat.


Am eu o perna de alaptat de vanzare. Asta: http://picasaweb.google.com/Ghita.Achim/ProduseBebeJucarii#5363422490794596834
Din pacate a mea am dat-o deja, ca v-o trimiteam cu drag.

Si eu m-am obisnuit tare mult cu perna de alaptat si tare comod mi-a fost cu ea.

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora(11.07.2009)
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Avem 8 dintisori

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora(11.07.2009)
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata!!!!

Meniul de azi: mar copt+kiwi (pt prima data)
la pranz m-am hotarat pt piept pui + legume la cuptor


La noi a batut ieri un vant... oricum pe caldurile acestea nu am scos fetitele afara din cauza racelii. Azi se anunta o zi ploioasa, deci zic pas si azi. De abia astept sa fie si la noi frumos. In Austria, pe partii erau bebelusi in carucior fara caciulite pe cap. Cred ca se cam exagera, dar daca asa erau obisnuiti, nu stiu ce sa zic...

Fetitele au rosu in gat,iar din analize le-a reiesit o infectie in organism. Sigur despre asta e vb. Cu anemia stau f. bine in sensul ca nu o au. Azi am dus proba pt coprocultura sa vedem parazitii daca si-au facut casuta la ele.Sper ca nu, dar posibil totusi la Laura, ca din sange i-a aparut ceva.
Laura sta in 4 labe. Nu merge, dar sta si se balanseaza in fata si spate. Nici la kineto nu am mai fost si probabil nu vom merge nici saptamana aceasta.

Sa aveti o spatamana placuta!!!

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna ziua fetele
ieri ne_a iesit si al 2 lea dintisor,a inceput sa manance bine si nici diaree nu a mai facut de sambata.ieri am stat afara vreo 4 ore si DENIS dormit super bine aseara.
ELENADA am admirat pitici frumosi
MONILAND imi pare rau ca au infectie fetitele.pupic poate trece
MICAALSA felicitari pt cei 8 dintisori
revin mai trziu cu pozici noi

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


doamne ce frumos este si azi afara. de maine vin ploile.

Noce super ca va mutati la Constanta, doAR TU SI fILIP, NU?
Micalasa si voi 8 dintisori? super!
Moniland sanatate fetitzelor.
Elenada suyper ca ati fost la gratarel. superrbe pozeler, Ana o mica vedeta in devenire.
Copii infofoliti am vazut si eu multi, dar nu mai bag in seama. eu i-am imbracat intotdeauna ca si pe mine si a fost totul ok. si eu sunt o fire mai calduroasa.
Corinna nu te supara, dar trebuia sa nu o lasi pe soacra ta din start. eu nu am acceptat niciodata sa le des ceva ce nu sau voie, nu conteaza cine a vrut.
Theea cate minute are filmuletul? il poti pune pe youtube, pe dropshot, webshot...in ultimele 2 trebuie sa nu depaseasca 2 minute. trebuie sa-ti faci cont pt. asta. si in picassa poti pune, nu mai stiu tu pe ce ai cont.
Monica felicitari pt. dintele nr.2. Din cauza asta nu papa asa bine Denis.

Meniul de azi:
- kiwi+porto+mango+iaurt. ( a si papatm dar numai cand i-am bagat putin piscot, caci era cam acru piureul).
- borcanasul de ieri: cartof+morcov+curcan. sa vedem poate azi avem mai mari sanse, daca suntem in scaunul nostru de masa cu jucariile care sa-i atraga atentia.

Ania Ruxandra, Iris Ana Ioana, Larisa Gabriela si Tudor Petru

o zi frumoasa.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea#date/2010-03-16/21:21:54
de aici in jos.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Giova, nici vorba de suparat . Problema este ca nu am cu cine sa vb. Sunt invizibila. Singura solutie este sa ma fac invizibila de tot, cu copil cu tot.
Dupa aia am mai reflectat si mi-am adus aminte ca la felul doi a fost varza. Nu cumva i-o fi dat si varza, ca soacra a stat cu Maria pe balcon cat am stat noi la masa si avea acolo mancarea. Offf, innebunesc!!

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Buna mamici si puiuti
corina, imi pare rau de Maria, off sfaturile astea babesti
unde pot vedea si eu pozele lui mqqm?
Si la noi s-a facut vremea frumoasa asa ca tot wk am hoinarit,plimbat,musafiri..asa ca nici vorba de net
Off dintzocii astea nu ies iar Patri deja de 2 luni e tot maraita,numai in brate vrea ziua, bine ca nu si-a pierdut din apetit si ca doarme bine noptile ca altfel o luam pe aratura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna fetele!
Superba vremea, de cand asteptam cu totii sa vina si primavara sa stam mai mult pe afara
Ieri am stat si noi in parc vreo 6 ore, a fost tare frumos desi mai adia vantul insa a fost f placut.
Noce tare frumos e in Constanta desi doar am trecut pe acolo, nu am stat mai mult de o zi...dar il vad tare frumos. Sa va bucurati de soare, mare si asteptam pozici, urmarim blogul cu interes
Mqqm superbe pozele si vacanta voastra...eu inca mai visez la locurile in care ati fost
Theea pt nas infundat si eu tot apa de mare folosesc pt Andreea.
Rallu felicitari pt cei 8 dintisori, noi inca nu avem nici unul.
Elena superbi piticii si Ana deja pozeaza ca o vedeta
Moni sanatate multa fetitelor!
Azi ii dau peste pt prima data Andrei, sa vad cum reactioneaza.In rest mananca de toate, mai ales iaurtul cu un fruct pasat in el, de obicei para ca de regula e cam constipata si para nu lipseste zilnic din meniu.
Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

Ayda12+ si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

'neatza asa, mai spre prinz.

am avut un wk incarcat, simbata am reusit sa ducem copiii la bunica pina seara si am facut curatenie generala, ieri am avut zi de relax si plimbare in parc. a fost tare incintat dl Daniel, se uita la copii, prima data in parc dupa atita vreme, ehee...pe vremea cind mergea in parc era mic si statea la orizontala.
asa ca acum la servici, mi-am facut si eu timp sa ma delectez cu poze minunate si sa ma odihnesc putin

mq, superbe pozele, superbi protagonistii, cam tot ce au spus fetele spun si eumai adaug ca mi-a placut si talentul deosebit cu care au fost facute pozele

Vally, am vizionat si pe dragalasa Gloriutza, mulajele de picioruse/.manutze si asemanarea f mare cu tati.

Lucialu, vazut Pupa ranjita cu 2 dintzuci, din cite imi amintesc o poza in care erai la fel de zimbareatza, cred ca iti seamana f mult, ma insel?

Giova, vazut si poze cu baieti frumosi, unul cazut la datorie cu sticla in gura

cam atit am reusit deocamdata sa vad.

Corina, multa sanatate, sa treaca burtica. nu stiu ce sa zic despre bors, deocamdata nu avem in meniu asa ceva.

mica, felicitari pentru 8 dintisori!

cu infofolitul...asta e problema mare de tot la noi. ma gindeam citeodata ca pe cit de "lung" ma uit eu la copilasii infofoliti, la fel se uita si mamele/bunicile/bonele la noi, cele care ducem copiii mai lejer imbracati. dew multeori am fost intrebata pe strada de diverse persoane daca nu ii este frig cu capul gol, daca nu e prea subtire imbracata Rebecca (si au asa un mod de a se apleca sa ma intrebe, parca usor certindu-ma). chiar m-am intilnit in parc ieri cu o vecina care are un baietel cu citeva luni mai mare, avea si caciula, si hanorac gros si o geaca fara mineci din aia matlasata. i-am si spus ca eu cred ca ii e foarte cald si de aia plingela un mom i-a dat-o jos. eu lui i-am pus blugi normali, un body si un hanorac de bbc un pic mai grosutz, gen tricotat., iar pe cap o tichiutza mai mult de design..ca era cu ceafa, urechile goale. de Rebecca nu mai zic, blugi si bluza subtire, dar si copii de virsta ei am vazut, chiar o fetitza intr-o canadiana gen cojocel, si alerga asa cu ea...vai de mama ei. mentalitatea asta nu se va schimba prea curind. ma rog, pina la urma fiecare face cum crede, ca daca as spune la fiecare, devin si eu ca batrineii aia care au impresia ca las copiii sa inghete de frig si simt nevoia sa ne atraga atentia.

frumos afara, primavara, dar mizeria care este prin oras ma scarbeste. totul este plin de praf. sper sa se tina de cuvint dl primar si sa spele cu sampon toate strazile.

Daniel a papat si el acum mango+banana +mar, ii place f tare mincarica, si cind stie ca are ora de mincare, altceva decit tzizti, nu te intelegi cu el. daca ii dau sa suga, se uita in ochii mei si ride si ma musca, e clar ca vrea altceva si stie ca e ora de alta papica. si cu somnul e jale, seara la 9.30 daca nu e imbaiat, masat si mufat e rau de somn...

hai, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput