**Zmeurici de iulie-august 2009 (34)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Uau, ce slaba activitate pe forum! Cred si eu ca la asa zi de vara ...
Am revenit si noi azi in Bucuresti. Erau 25 de grade cand am plecat din Constanta si vreo 28 in masina cu aerul conditionat mergand .

Eu o sa intru mai putin zilele astea. Impachetam. Ne mutam cu tot calabalacul la Constanta. Rezolvam ce mai avem prin Bucuresti, ne intalnim cu prietenii, chemam pediatra si tot asa.

Uliiasi, l-am vazut pe micul motociclist. Ce haios e!

Mushil, cauta info despre decalotare in engleza, daca simti nevoia. Eu nu mai las pe nimeni sa se atinga de putzica baiatului. N-as fi lasat nici la inceput, dar nu m-a ascultat pediatra. Asta a fost motivul pentru care am schimbat-o.

Flosideea, Giova multumimm

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Noce, dar vreo fata, mai tarziu.... , nici pe ea nu o lasi?!

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna seara si de la noi,

Zilele astea am stat putin in casa, am profitat si noi de cele 18 - 20 de grade de ieri si azi..maine la fel.
Ce vreme, de-abia o asteptam si nu ma mai satur de ea. Am aruncat gecile de iarna, caciulitele si tot ce e gros.
A stat Eva mea in gecute de primavara cu capul gol afara si era o placere...

Ma uit si eu (ca Noce)la alti parinti cum imbraca copii..exagereaza...cu caciulita si cosmonaut cu gluga, sau hanurac gros cu gluga si caciula + paturica...saracutii..
Am intrebat o fata si cica "sa nu raceasca"..ok..nici eu nu vreau dar cum sa raceasca la 18 grade cu aerul caldut care adie?...Ma rog fiecare cum vrea..insa de copii imi e mila mie..

Maine se anunta frumos...ma duc in Moghoros..ii iau locul lui Noce la plimbarea pe alei.

Si by the way...super sa va mutati in Constanta..ce aer, ce apa ..sa va fie de bine. Cu jobul puteti rezova?

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Ce vreme frumoasa a fost weekendul asta. Superrr.

Noi ieri am fost la la Snagov la gratarel. Mateia dormit de rupt iar Ana a fost sufletul petrecerii. Nu avrut sa inchida un ochi. Toata ziua a ras si a chiuit. Cand o creste mare cred ca vina dimineata de prin cluburi.
Am facut si poze. Le puteti vedea aici

Blanca si eu am vazut multi copii infofoliti zilele astea. Unii nici nu stiu cum respira. Sunt in landou iar landoul e tot acoperit de paturi huse si alte minuni. oare de ce mai ies afara daca nu vor sa respire afara copii. Ciudati rau. Am vazut bebelusi si cu fulare la gura.

Uliasi nu are gusturi rele cavalerul tau. Asa motor mi-ar place si mie.

Maine merg sa iau trimiterea lui Matei de la pediatra pt urolog iar marti ne prezentam la el. Sper sa fie totul bine.

Pupici








elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:



Giova super ca ati stat atat afara noi azi am stat in casa sper sa isi mai revina

Am incercat sa pun un filmulet dar nu reusesc voi cum faceti??


cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Mushil merci de info, si doar citisem cand eram insarcinata despre Sfintii mucenici Hrisant si Daria da nu am retinut data. Culmea, nici mama nu mi-a zis nimic, nu a stiut.

noce forever and ever sau pt Paste va mutati? Si eu ziceam ca va intalnesc cand vin la Bucuresti... ca sa pape bebelacii impreuna
Atunci cand ma duc la mare va vad.

theea unde nu reusesti sa incarci video? De obicei folosim picassa, webshots, youtuve.. ceva de ganul asta si apoi punem aici pe forum.
Stiu ca oscillo se poate da 3-5 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

Motana ,cu scuzele de rigoare ii uram micutei Daris ,sa fie sanatoasa si sa creasca mare mare!chiar n`am stiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Blanca, eu azi am vazut in Moghioros una si mai si de m-am crucit: un bebe mic din care nu se vedea absolut nimic pt. ca ii pusesera o batista peste fata.
Una la mana ca era in landou si infofolit de parca venea gerul Bobotezei dar totusi, nici sa respire nu putea bietul copil cu batistoiul in cap.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 62 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

flosideea multumesc. Deh, nu am stiut nici eu, dar lasa ca la anul o sa fim pe faza.

Fetelor o intrebare: are careva (preferabil din Bucuresti) de vanzare o perna de alaptat? Sora o sa nasca in curand si ii fac "trusoul" cu ce ar fi mai important asa. Speram sa ajung eu in tara pana atunci si sa ii pasez toate ale mele, perna, pompa, lucruri si de astea bebelusesti, dar nu cred ca e posibil.
Eu stiu ca fara perna nu puteam sa alaptez, eu si acum o mai folosesc uneori, deh, invat fara dezvat.

alinutza eu abia am vazut despre tipa care a murit, tu cred ca despre ea vorbeai acum cateva zile, nu? Ce drama, ingrozitor! De la ce a fost pana la urma, prea multa munca, stres? Moni si Elena cred ca o cunosteau de la mamici de gemeni. Uof, viata asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Neata!

Eu sunt un car de nervi!!!!
Va intrebam ieri despre ciorba acrita cu bors...ei bine, va zic eu rezultatul. DIAREEEE!!! Intre 5.30 si 6.30 am schimbat 3 pampersi, din care ultimii doi cu muuulta apa si putin kk si mucus. Ca sa nu mai spun cum ii "fierbea" burta. Si a scazut si 300g fata de ieri dimineata.
Am fost la socri si soacra-mea s-a trezit sa-i dea copilului ciorba (cu muuuuult bors) copilului meu, fara sa ma intrebe pe mine, in timp ce toata lumea se amuza la cum se stramba Maria. Noroc ca Maria nu mananca si doar o lingurita a inghitit. M-am abtinut acolo, dar am izbucnit acasa Este ultima data cand mai merg acolo!!!!
Bine, ar putea sa fie si de la altceva, dar cam mare coincidenta, nu i-am dat nimic nou ieri, febra nu are, la dinti nici o modificare. Nu a facut niciodata asa, desi ne chinuim cun dintii de aproape 5 luni. Plus ca ii fierbea burta.
Daca mai fac vreun bebe vreodata o sa-mi iau copilu' si sotu' si pe mama si plec depaaarte, depaaarte de sfaturile "binevoitoare" ale rudelor.


------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput