**Zmeurici de iulie-august 2009 (34)**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Am pus si eu pozici noi, dc vreti sa ne vedeti
http://family.webshots.com/photo/2420840470106074700yTJDMk

Ayda12+ si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi!! Ania Ruxandra, Larisa Gabriela,Iris Ana Ioana,Tudor Petru

Ayda12+ si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:


Buna fetele!!!!
Ce ma bucur ca a venit primavara ,de 3 zile profitam de cele 20 de gr. de afara si ne place tare mult sa ne plimbam.
Micaalsa felicitari pentru cei 8 dintisiri!!!
Monica2008 ma bucur ca Denis este mai bine si felicitari pentru cei 2 dintisori!
Giova foarte frumoase pozele cu Edisor si Marco.I-ai mai dat lui Edi pana acum kiwi? nu a avut reactii ceva?mie mi-a zis pediatra ca pana la 1 an sa nu-i dau deloc capsuni si kiwi.
Moniland multa sanatate fetitelor.
Noce super ca va mutati la Constanta,mi-e dor si mie tare de Cta,abia astept sa venim si noi in iulie acasa.
Rallu,Blanca pe aici toata iarna la bebelusi nu le pun spaniolii nimic pe cap,dar si daca te duci la urgenta,e coada acolo de bebelusi raciti,cand ii vezi ei sunt infofoliti cu caciuli si fulare si copii cu capul gol si in pantaloni 3 sferturi.
Elenada foarte frumoase pozele cu Ana si Matei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Daca vreti sa vedeti poze recente cu noi si cu cei 2 dintisori,va puteti uita aici:http://family.webshots.com/album/577064820NIwFlF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

neata!haideti la .
blanca si eu m`am mirat ieri cand am fost in parc,erau multi bebei cu geci de iarna,caciuli groase,asta daca nu erau in combinezon si bagati in paturica groasa si Denis era in bluzita si un ploveras dublat,fara caciula.era super cald,nici macar vantul nu adia.
elenada ce scumpa e Ana cu ochelari!!.ii tinem pumnii lui Matei pt maine.
Corinna de asta mi`e frica si mie cand merg la socrii.sa`i dea ce stiu eu ce sa pape si tocmai de asta nu`l las nici 10 sec singur cu ei.de bors chiar nu stiam ,de aceea nu ti`am raSpuns,dar uite ca acum voi doua va chinuiti,nu soacra!sa o hidratezi bine pe Maria.
micaalsa felicitari pt dintisori!!
Moniland refacere rapida micutelor! si felicitari Laurei pt progrese.

Giova ce baieti ai tu acolo !!
mama ce tarziu e.trebuie sa fug la sora MEA.Denis e marait...am 2 ore de cand ma chinui sa scriu si eu ceva .pe mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Am uitat sa urez la cat mai multe lunite sarbatoritilor de astazi:Ania Ruxandra,Larisa Gabriela,Iris Ana Ioana si Tudor Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Uitati cum sta Maria imbracata afara. Ba la pranz i-am ionlocuit plovarasul cu o bluza de trening din bumbac.

http://picasaweb.google.com/CorinnaRadulescu/Maria#5451492880511817122

Am vazut pe Filip in nisip, pe David pe motor, pe piticii dragalasi ai Elenei, pe flacaii Giovei, pe domnisorica Andreea si frumuselul Albert! Unu' si unu'!!!



------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Am vazut pozici cu zmeurici
mai frumoase zmeurici mai avem.
Azi am stat vreo patru ore in parc. Ne-am dat in leagan in balansoar.
Frumos tare.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Apropo de infofolit, azi au fost 29 de grade (am facut poze!)! Asa ca l-am imbracat cam gros si eu pe Filip, avea blugi si o bluzita de bumbac cu maneca lunga. Imi era cald si cand m-am uitat la termometru (umblu cu el in carut) nu-mi venea sa cred. Am fugit cu copilul la umbra.

Si la tempetaratura asta erau in continuare copii imbracati de iarna, cu cosmonaut de fas, am vazut unul cu fular

Ne-am intalnit azi cu zmeurica Sofie de Alinax. Mama, ce bucatica Si era un zambet toata!

Giova, plecam toti 3, am inchiriat un ap acolo ca sa stam 2-3 luni (il dam si pe al nostru in chirie), o sa vedem cat poate si tati, care momentan e in cic si isi ia rolul foarte in serios.

Dienutza, te cred ca ti-e dor de oras, lasa ca mai e putin pana in iulie!

Corina . Te inteleg ce simti. Tine-te departe sau gaseste calea de comunicare. Eu m-am trezit ca mama i-a dat fistic cumva pe ascuns sa nu vad eu. I-am zis ca are copilul 2 parinti care sa hotarasca pentru el ce sa manance si ce sa bea. Sper sa fi inteles.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Azi am stat afara toata ziua, am iesit la 10 si ceva la pranz am intrat pentru papa si sa o asteptam pe mamaie (soacra-mea) care a venit sa ma ajuta (faca ) curatenia de Paste si apoi iar afara pana pe la 6 si ceva.

Chiar ca a fost cald rau..eu erma intr-un ploverel subtire si era prea mult. Eva in blugi si body subtirel peste care i-am pus o bluzita de bumbacel..iar am vazut infofoliri...landouri acoperite si fulare..Doamne!!!!..

Azi am fost la joaca in nisip cu lopatele..ce distractie..si ce bun a fost nisipul ..ca a halit cateva firicele..eee..de acum tot asa

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput