sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Hag Sameach Gabi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumesc

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor va pup pe toate!
Multumim de ganduri bune. nepotica mea este stabila, dar nu se simte bine, e alergica la toate anitbioticele si la inca niste medicamente ce ii sunt administrate pentru a compensa anumite functii ale ficatului pana incepe sa se refaca (ma rog, asta e o explicatie profana, dar intelegeti voi), drept urmare e umflata toata si rosie si o mananca peste tot (antialergice nu poatesa ia, tot din cauza ficatului), ii e foame si nu are voie sa manance, vrea sa se joace dar nu se poate misca, o dor toate, plange), sora-mea e cu nervii in pioneze, nu mai are rabdare, nervi, nu se poate calma.

Colac-peste-pupaza nici eu nu pot sa fiu langa ea ca ieri am fost si eu internata cu Maia, a facut o viroza supre nasoala care i-a prins si ganglionii intestinali. Se zvarcolea de durere si arata ca o doare unde era apendicele, asa ca ne-au internat si pe noi langa sora-mea (eram tot neamu' acolo). Pana la urma, la insistentele mele si pentru ca plangea dupa sora-sa si sora-sa dupa ea, am iesit pe semnatura din spital. Mi-aparut rau, pentru ca toata noaptea a avut febre 41 si nu ii scadea deloc. Antibioticul l-a vomitat. Pe la 5 dimineata am reusitsa-i scad febra. Dar nici vorba sa ma mai duc la sora-mea. Off, nu stiu ce sa mai fac? Sunt asa incarcata, parca sunt un butoi cu pulbere ( e si unchiul meu la noi cu cancer in ultima faza, face citostatice, alerg cu el, cand eu cand tata, cu analize, tomografii, operatii, etc).

Va pup si dati-le incolo de probleme. Sanatatea e cea mai importanta, in rest toate sunt absolut tangibile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

va citesc din umbra, va admir pentru cat sunteti de puternice

ciarli , iti doresc multa putere in continuare, si tie si surorii tale, sa treceti peste toate aceste incercari

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Ciarli - sanatate multa tuturor. Intr-adevar, sanatatea este cea mai importanta. Restul, mai devreme sau mai tarziu, tot se rezolva.

Eu exersez mersul pe sarma - imi dau seama ca sunt la un pas sa pic intr-o depresie dar incerc sa ma mentin pe linia de plutire.

Conchita - cum te mai simti? Au trecut si sapte zile si o saptamana.


Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ciarli, doamne...cand se-aduna, pai se-aduna! m-ai speriat rau cu nepotica ta, ma bucur enorm ca e bine acum! Maia cum e? si cate ai pe cap, sanatate multa si unchiului tau, iar tie...pai tie putere sa le duci pe toate, vad ca esti stalpul de sustinere pentru familia tau. am uitat sa te intreb: tu esti convinsa ca vrei sa divortezi de domnul tau care te tot curteaza si alea alea???voi va mai iubiti, puteti sa salvati relatia totusi?

Gabi, nu stiu sa-ti urez in limbi straine, dar iti urez din suflet sarbatori fericite si luminoase.

ane, multumesc pentru gandul bun, febra a trecut, migrenele si sinuzita au ramas. ceva tre sa se lege si de mine, nu? :-))

aceleasi urari de bine tuturor celor care sarbatoresc (sau nu) Pastele.

am o poveste binecuvantata sa va zic. am o vecina noua, btw de cum am inceput serialul asta, vaicarindu-ma de vecine. :-) nu i-as fi dat mai mult de 50-60 de ani, se tine bine de tot. ei, are 75 de ani si azi mi-a zis povestea vietii ei, la o sueta ad hoc peste gard. inauntru n-am invitat-o, ca era casa cu fundu'n sus, curatam, iar ea era cica "pe fuga", hahaha. pe scurt: are cinci copii si i-a murit primul sot cand avea 41 de ani, de tumora la creier. deci, cinci copii, da? ei bine, s-a indragostit lulea la 45 de ani de un nene si luna viitoare sarbatoresc 30 de ani de casnicie impreuna. si tocmai s-au intors din vacanta in egipt, unde si-au sarbatorit dragostea indelungata.
si-acum mi se face pielea de gaina cand povestesc...ii sticleau ochii cand vorbea despre sotul ei!!! stralucea, pur si simplu, a fost incredibil sa ma uit la ea, mi se umezisera naibii si ochii de emotie tot privind-o, babuta indragostita. exista dragoste, nu-i asa? adica, daca ei o au, exista. si nu cred ca se imparte numai la exceptii, cred ca nu o vedem noi cand apare, ca suntem ocupati sa fugim dupa himere zornaitoare. nu vorbesc despre dragoste de 3 secunde sau 3 ani, ci de de-aia forever! ah...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Conchita multumesc!

Ciarli multa sanatate familiei tale!

J si Carla (05.02.2006)
in the rear garden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Gabi, nici eu nu ma stiu in limbi straine, dar va urez din suflet Sarbatori Fericite!
Conchita, cu siguranta exista; am mai vazut si eu, rar indradevar, oameni de peste 65 de ani indragostiti unul de celalalt; am chiar acum in cartier un astfel de cuplu pe care il vad in fiecare duminica mergand, mana in mana, spre biserica; pur si simplu emana caldura si fericire... se opresc si stau de vorba cu Luca, desi nu ne cunosc.....
Ciarli, multa putere; tare greu trebuie sa-ti fie.. sanatate maxima familiei tale, nepoatei si Maiei....
Avand in vedere ca plecam spre capitala unde nu am net va urez Sarbatori Fericite!
Ne "reauzim" dupa 12 aprilie...
Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Ciarli, multa sanatate fetitei tale si fiicei surorii tale, iar tie multa putere sa treci cu bine peste toate!

Conchita, frumoasa poveste, nu cred ca se intampla prea des dar uite ca totusi se poate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Va multumesc tuturor pt urari, va doresc si eu Paste Fericit, sa va implineasca iepurasul toate dorintele!
Yagmur, drum bun!
Ciarli multa sanatate si multa putere!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput