sa ne numaram binecuvantarile (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Conchita am intrat putin mai devreme, am citit ce ai scris, m-am intristat si n-am stiut ce sa spun, am iesit, am intrat iar... sper sa fii bine, sa-ti fie bine si sa ramai aici cu noi. Multa sanatate Ce face Sonia?

Morgano, ma bucur ca esti ami vesela. Intalneala placuta cu Yagmur

Happy, ce vacanta frumoasa planuiti voi. Mi-e dor sa-ti vad fetele. Si pe tine Spune-mi cum te-ai mobilizat sa slabesti? Ce anume a declansat click-ul? Stiu ca si tu ai avut probleme cu greutatea la un moment dat. Nu reusesc deloc sa gasesc motivatia. Pentru ex trebuia mereu sa fiu perfecta, mereu ma simteam scanata, cantarita, comparata cu altele si mereu altele castigau, mai ales daca erau brunete. Eu sunt blonda Cred ca in cei 17 ani cat am fost cu el nu m-am relaxat niciodata, n-am fost niciodata eu insami, iar acum in capul meu e ceva de genul "cine ma vrea asa bine, cine nu la revedere" si mai bag o ciocolata Intr-un fel simt ca imi fac rau singura, dar paradoxal, ma simt bine Clar, am o problema. Inca nu sunt chiar monstruoasa, nu e prea tarziu sa ma opresc, dar nu stiu de ce n-o pot face.

Ma duc sa vad fetele lui Morgano.

Pup fetele,
Sa aveti un week-end frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Neatza la don'shoare si doamne!
Eu cu musafiri in casa, de doua zile stau la noi, azi pleaca, maine ne soseste alta tura, stau vreo 5 zile
Acum i-am trimis la plimbare, iar eu gatesc si cu juma'de ochi mai bantui pe net.

Morgano merg sa-ti caut fetele:)

Revin mai tarziu ca mi se arde sosul

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Morgano ce fetite frumoase ai ! Sa-ti traiasca si fie sanatoase si norocoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Morgano am vazut poza sunt superbe bebelinele tale!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Dragele mele, mi-am permis sa deschid un cont pe yahoo, cu id-ul de DC_blessed, pentru ca as vrea sa ne si vedem pozele intre noi.

Sau poate sa ne impartasim link-uri, etc. care nu pot fi facute publice aici pe DC-ul nostru drag din motive pur obiective.

Majoritatea ne ferim sa ne expunem pozele cu noi sau copiii pe net, dar cred ca am fi fte mandre sa ne impartasim momentele de binecuvantare in private.

Sper ca acest post al meu nu contravine regulilor forumului.

Pentru parola, astept PM.
Daca nu sunteti de acord, spuneti si asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Adina la asta ma si astept sa deschida un alt proces pentru programul de vizitare...dar daca va avea tupeu sa faca asta am mai spus...v-oi incerca sa cer decaderea din drepturile parintesti(si am ceva sanse la dovezile la care as putea sa le strang) si ii fac si proces de partaj sa vedem daca ii convine...
Acuma serios ma gandesc la emigrare...dar oare daca procesul asta se termina asa eu pot iesi imediat cu copila din tara si sa ma stabilesc in alta tara sau am nevoie de acordul lui???Daca ar deschide un alt procea dupa ce noi am fi deja plecate ar avea cum sa mai dea de noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Buna seara fetelor,eu va citesc de mult dar nu am indraznit...pana acum.
Binecuvantarile mele ar fi :
baietelul meu Christian
decizia de a divorta acum 2 ani jumate
decizia ca "never ever" sa mai am o relatie cu un barbat roman (sorry guys daca am jicnit pe cineva dar asa simt...barbatii romani-exista si exceptii- au niste issue-uri greu de trecut peste)-ca urmare sunt acum posesoare de relatie super fericita cu una bucata australian.

In rest toate trec si timpul le rezolva pe toate...dar sincer in acesti doi ani jumate am fost mai fericita si mai impacata decat am fost vreodata inainte,cu toate mizeriile pe care ex-ul inca ni le mai face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20
[Acuma serios ma gandesc la emigrare...dar oare daca procesul asta se termina asa eu pot iesi imediat cu copila din tara si sa ma stabilesc in alta tara sau am nevoie de acordul lui???Daca ar deschide un alt procea dupa ce noi am fi deja plecate ar avea cum sa mai dea de noi?



draga mea,indraznesc sa-ti raspund eu...cu ceva timp in urma exului mei i-a traznit pe chelie sa-mi puna ordin de interdictie sa ies cu copilul din tara,ordin care,dupa muuuulta munca,bani cheltuiti,nopti nedormite,a fost ridicat.In perioada aia m-am documentat serios si iti pot spune ca in mod normal ar trebui sa-i spui exului daca decizi sa emigrezi cu copilul.Daca decizi sa nu-i spui si pleci asa,pe sest,el te poate da in judecata invocand conventia de la Haga privind rapirile internationale la care statele dezvoltate(inclusiv Rom) au aderat(ca ma gandesc ca nu vrei sa pleci in Burkina Faso).Copilul este localizat si de aici devine urat,trebuie sa te reintorci cu copilul in Rom,in fine ideea e ca nu sfatuiesc pe nimeni sa plece fara sa anunte celalalt parinte,indiferent de situatie.
Tarile dezvoltate(SUA,Canada,Australia,NZ,Europa vestica) nu stau la discutie,au obligatia sa inapoieze copilul in tara lui(Romania) iar tu ca parinte care ai luat copilul fara sa anunti celalat parinte comiti un delict.Nu vreau sa te sperii dar astea sunt lucruri grave si legile internationale sunt foarte stricte in astfel de situatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Lala,de acord cu tot ce a spus Mate!

Sa nu faci prostia sa pleci la ambitzie fara acordul luzi!Daca ai de gind sa emigrezi,incearca o alta abordare a problemei cu ex-ul1

Scuze de interventzie,va citesc "de pe gard"si ma regasesc in multe dintre trairile voastre!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Lala, pai de ce sa te gandesti neaparat la emigrare? Acelasi lucru l-ai putea obtine si daca te-ai muta la...Iasi sau la Baia Mare de exemplu.

Desi parerea mea este ca o decizie ca asta se ia la rece, ori tu tocmai ce ai iesit dintr-un divort. Stiu ca povestea a fost urata, imi cer scuze ca nu mai tin minte toate detaliile, nu stiu daca se obtine prea usor decaderea din drepturile parintesti (asta doar avocatul ar putea sa spuna ce sanse exista).

In orice caz, el este foarte bine sfatuit de avocatul sau! Nu a cerut drept de vizita in primul proces, acum cere ca la carte sa vada doar fata si tu nu esti de acord...cel mai probabil ca te vei trezi cu un alt proces de toata frumusetea in care nu cred ca o sa-ti fie nici tie foarte usor.

Mergi la inceput