Viitoare mamici de sept-oct 2010 (24 bis )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Multumesc ioana.
Hmm, nu ti-a zis nimic de translucenta nucala?
Poate daca nu scrie pe eco nu inseamna neaparat ca nu ti-a facut...spun asta pentru ca pana data trecuta si fetele de aici tot ziceau de dimensiuni la bebici si eu nu stiam nimic de al meu ca nici nu zicea dr si nici nu scria pe eco nimic...urmatoarea data l-am intrebat pe medic si mi-a zis ca masuratori se fac tot timpul...deci chiar daca nu ai pe foaie sau nu ti-a zis, poate ca le are facute...iar daca nu, poate la urmatoarea eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Salut burtici!

Mama ce ati mai schimbat la capitole!

Eveline felicitari pentru sarafan! Am vazut pozica esti asa draguticaaaa foc!!!!!!

Ioana si Geo bine ati venit!

Kitti cum mai sunteti? Ma bucur ca testul ti-a iesit OK!!!

Bells frumoasa poezioara ta cu burtici la sfarsit, hihi!

Clary casa de piatra! Sa ne pui si noua pozici! Sper sa feri vremea frumoasa!!!

Clabuc la multi ani fetitei tale! Multa sanatate si sa aduca la mami numai bucurii!

Andreea ma bucur mult pentru bucuria ta cu bebica! Mai am o saptamana si un pic si o sa vad si eu pe bebe, dupa ani si ani



Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

11+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Aveti un ritm fenomenal de scriere, ffffff bine, mai ales cand e cu vesti bune!!!

Eu sunt bine, va citesc, dar nu apuc sa scriu, ca niciodata nu sunt la subiect, cand vreau sa zic ceva , trece ...


Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)
+11 sapt

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Livy cam asa sunt si eu... Acum cand numai seara mai citesc forumul...

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

11+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_naomi spune:

hmmm ls urm control sa il intreb, ca am si eu ce povesti eu stiu doar atat bb avea 63 mm, PN = 1,2 mm (care habar nu am ce inseamna) si P. intrauterina= 1,7 mm. Si in rest la masuratori mi-a zis ca piramida nazala este ok si ce a mai masurat el pe acolo, si este foarte mic pericolul de down si restu pt ca asta a fost morfoloia pt dublu test.

andra_b multumesc !!!!!!

burtica de 15+ yupiiiii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Andra, suntem bine, multumesc . Mai putin vomitat, mai o greata, dar nu ma plang, sa fie bebe bine.
Cu analizele alea eram aproape sigura ca nu sunt corecte, de fapt cred ca varza aia numita asistenta nici macar nu a pus etichetele cum tb pe borcanele...
Deci, orice vi se va spune, repetati analizele, ca e cel mai sigur.

Va pup si somn usor

Kiti, 10+ si mami de Vlad (15.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_naomi spune:

burtici, noi ne bagam in patut, somn usor si bebici linistiti !

burtica de 15+ yupiiiii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Acusica ma bag si eu la nani si pentru fetele care merg maine la eco:


si o poezie frumoasa pentru toate:

Somnoroase pasarele
Pe la cuiburi se aduna,
Se ascund in ramurele -
Noapte buna!

Doar izvoarele suspina,
Pe cand codrul negru tace;
Dorm si florile-n gradina -
Dormi in pace!

Trece lebada pe ape
Intre trestii sa se culce -
Fie-ti ingerii aproape,
Somnul dulce!

Peste-a noptii feerie
Se ridica mindra luna,
Totu-i vis si armonie -
Noapte buna!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

11+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Eveline, dementiala rochitica, super faina!

Fetele viitoare miresici, sa fiti fericite si mamici minunate!

Ioana, PN inseamna pliu nucal cred, adica tot translucenta nucala; P alalalt, nu stiu, chiar!
Ai facut si dublu test?

Da, eu merg la analize si le pun sa vad etichetele, ca mi s-a intamplat si mie; si era VDRL!!! Si iti dai seama ca-l luam la suturi pe sot despre unde umbla si cu cine, nu?
Am repetat analiza de mai multe ori dupa aia, sa fiu sigura; dar m-am enervat rau de incurcatura.
Eu chiar ma uit cum desigileaza ace si tot; cand esti patit, nu mai vrei alti fluturi in stomac!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

A! Azi mi-am asteptat un client juma' de ora... si mi-am luat o pereche de pantofi de nervi! Uite-asa.

Sunt putintel aurii (!), dar super misto. Spunea cineva aici de tocuri, ca nu poate purta; eu pot inca si chiar ma intreb oare pana cand?
Sper sa termin primavara cu tocuri totusi.

13+

Mergi la inceput