Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Imi cer scuze ca n-am facut capitol la timp !!!
M+am luat cu treaba si la servici si acasa is n+am apucat nici sa citesc de ieri.

Mamaaaa, Loredana, ce patanie cu aragazul, Doamne fereste de asa isprava!! Ma bucur ca o sa fim colege de gradinita, asa avem mai multe sanse sa ne vedem Probabil ca Miss Diana ti-a fost ghid, ea e la pitici la grupa si ea e si un fel de directoare.
Sa stii ca nu ii lasa sa urce singuri pe scara, ii supravegheaza mereu cineva. Sunt deja si acum la grupa piticilor doua fetite cam de o seama cu baietii nostrii. Una din ele plingea mereu primele cateva zile, dupa care s-a dat pe brazda. Doar am vazut-o pe mama ei ca se cara in fiecare zi de acasa cu o perna si un urs fara de care nu doarme Iar ingrijitoarele sunt foarte dragute si atente cu ei. Iar miss-ele sunt cot la cot cu ingrijitoarele la masa, la dormitor. Nu am nimic sa ma plang pina acum (bine...ina afara pretului...)

V-am zis ca de Paste am rezervat sa mergem la Bran? Tot la Wolf. Am scapat de o grija cu gatitul


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Adriana, eu folosesc faina 480 in combinatie cu faina de macinis integral de la galmopan(de la Galati Lorich, da?)

Lorich, nasoala patania ta....bine ca nu s-a intamplat nimic cu voi.

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

SIMONA-mai are si Andres momente asa de alergat,smucit,tavalit...
il iau pe sus cu forta ,daca nu se mai poate si sare la masini,se zbate si il tin pe sus pana scapam de pericol,apoi il las jos,sa se tavaleasca pana-i trece...si eu o iau in fata sa vada ca merg mai departe,ii spun ca eu plec,daca vrea sa mearga sau sa ramana,si daca vede ca o iau din loc vine dupa mine.uneori nu vine,o ia la trap in directie opusa,alerg dupa el si el baga viteza si mai mare si radeee cand ma iau dupa el,il iau iar pe sus,mai tipa,se zbate.
ma umple si pe mine de nervi mai ales cand se zbate pe burta mea,il mai iau pe-o parte ca pe sac
ce sa ii fac?vor mai fi crize,ca Sofia si acum mai are.mai rar,dar le are.mai greu e cand fac amandoi,si mi-o ia unul intr-o parte unul in alta de nu mai stiu la care sa tip si la care sa alerg.

18+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Fetelor, nu va numesc, ca tot citesc de vreo 5-6 ore si nu vreau sa uit pe nimeni, dar va multumesc tuturor.
Bunica mea a trait sa vada 4 generatii dupa ea (5 cu ea), avea 85 de ani, ar fi facut 86 in 13 oct., a avut o viata plina de munca, 3 copii, 2 baieti si o fata, 5 nepoate si un nepot, 4 stra-nepoti, 5 stra-nepoate, deci si plina de bucurii. Cate dintre noi o sa ajungem sa vedem inca 4 generatii? Dumnezeu sa o odihneasca! Imi pare rau de taica-meu, ca a ramas singur in casa, statea cu bunica, a vandut casa lui si s-a mutat cu ea la tara sa aiba grija de ea... daca (,) candva casa era plina (11 persoane, 6 in casa si 5 "musafiri permanenti", adica matusa mea, sora tatalui meu cu sotul si 3 fete care erau in casa cu noi de dimineata pana seara, si noi ne-am mutat la Deva in '85), acum e in casa aia singur. Mami mea a murit acum aproape 9 ani, bunicul a murit acum aproape 8 ani, matusa mea a murit acum vreo 5 ani, unchiul meu (sotul matusii) saptamana trecuta si acum buna mea... a ramas el singur, vai de el, saracul, la cate ne-a facut, tot nu poate sa nu-mi para rau de el. Cum i-o fi lui singur, in ditai casa, in ditai ferma???

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata. Va las o .

Fiind vineri, zi fara Vlad dar full, cumparaturi, curatenie, apoi politie sa-mi schimb permisul.

Desiree. Condoleante, Dumnezeu s-o odihneasca pe bunica ta!

ALI, mami de Vlady si 26+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata

am citit, dar nu am apucat sa postez
Ieri am fost la dr, cu Mirci dupa noi. Dl Dr a spus sa stabilim pe 8 aprilie cezariana, probabil 20 aprilie. O sa negociez sa nu fie totusi chiar 20, ziua lui hitler, poate 22, iese si taur. Ce mi-e 2 zile in plus. N-o sa-mi iasa vergeturi in 2 zile, nu??? slava DOmnului pana acum am scapat.

Desiree condoleante, imi pare rau de bunica ta, asta e viata
Ali spor la treaba azi!
Lorich nu-mi vine sa cred ce ai patit...imi pare rau..
Aelita cred caa tu ai un calm de invidiat oricum

Azi vom iesi afara. uraaa, trece mai repede ziua, ce bine ca e cald.
Maine mergem la Tandarica, la cei trei purcelusi! Abia astept sa vad cum reactioneaza...



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 34+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

WOW, Laurita, deci ajungi aproape la 40 de saptamani!! Eu ma gandeam pe la 38 sa scap, dar sa vedem ce zice dr. Si oricum sa vrea si bebe sa stea pana atunci! Esti tare cu ziua lui Hitler
Distractie placuta afara!

ALI, mami de Vlady si 26+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ali si eu as vrea sa scap mai devreme, dar asa ce mi-e 2 zile in plus...ajung aproape de finalul lui 40, ca DPN era 24.04

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 34+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Wow Laurita ce putin! Dar nu te programeaza mai devreme? Pe mine m-a programat la 38 de sapt sa nu inceapa contractiile...Sau vrei sa nasti natural?
Ce fain ca mergeti la Tandarica! Cri ne-a innebunit cu cei trei purcelusi!

Am scapat si noi cat de cat de problema...Azi mergem la control. Ieri a mancat toate fructele din casa (banane, portocale, mar, kiwi), supa, lapte si fistic.

Aseara a plans sa o culc cu mine...desi cu o seara inainte dormise in camera ei fara pb...dar deh...rasfatul din ultimele zile...

Aelita

Adriana cam trist...dar adevarat! Acum am inteles de ce e asa nociva globalizarea...Toate junkurile astea o sa le mancam si noi in curand!


Gabitza ce tare esti...Petrecere frumoasa la Lupi!

Desiree condoleante ptr bunica ta! Cand ma gandesc ca nu-i departe momentul cand o sa trec si eu prin asta ma apuca groaza!

mi_bebelina multumim! Sper sa scape si tiza de pb de constipatie...eu sunt o constipata de cand ma stiu si tare rau e!

...o sa revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Neatza fetele!
Zi de vineri.....curatenie.....am scapat de mancare ca plecam la soacra, dar am de facut la bagaje....stam 2 saptamani si cum vremea asta ba e frumoasa ba nu, trebuie sa car tot dulapul dupa mine...asta e....dar dupa-amiaza ma intalnesc cu fetele..de-abia astept.

Fug la trebi!
O zi buna sa aveti!


Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput