Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andrada, mersi de info, si mie-mi era teama de dexa. La ai mei desi mai slaba cum spui tu ca e functioneaza de minune. Ma bucur mult ca sunteti bine.
Lorich, ptiu, ce patanie!!!Ce dezastru...Urasc dezastrele, d-aia nu suport nici Tom si Gerry Bine macar ca ai salvat musacaua...atita munca...
Felicitari pt gradi, sa dea DUmnezeu sa ii mearga bine.

Desiree, condoleante!!

Crina, tb sa fii ferma oricum ar fi. Dc vrei sa pui ceva pe sani sa stii ca eu am pus sare si a mers. La amindoi a fost mai usor asa cu sare nu voiau sa puna gura. Bine, inainte ii pregateam si eu si le spuneam ca tzitzi s-a stricat si e bleah...SI Matei saacutul si acum face bleah, in schimb ma cauta la tzitzi mereu mereu si seara in somn, si cand il iau in brate, oricind e linga mine si poate

Luminel cred ca toti sunt atrasi d epersonajele negative din desene...DIn pacate. Hmmm...Am citit undeva ca dc ii intrebi ce personaj animat ar vrea sa fie multi dintre ei vor mentiona unul negativ, nu pozitiv.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip
[
Luminel cred ca toti sunt atrasi d epersonajele negative din desene...DIn pacate. Hmmm...Am citit undeva ca dc ii intrebi ce personaj animat ar vrea sa fie multi dintre ei vor mentiona unul negativ, nu pozitiv.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


HAHAHA, marei ii place vanatorul din cartea cu Alba ca zapada!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

aoleeeu,or sa ne manance moderatorii cu fulgi cu tot daca mai ajungem la pagina 22 !!!!!!!

mai devreme am primit parola,si promit sa ajut cand va mai fi nevoie.
aseara nu o aveam,si nu am avut ce sa fac.
desi parca sa zic ca imi e cunoscuta parola,cred ca am mai primit-o eu vreodata dar oi fi uitat.pai cate sa mai tin si eu minteeeee???

LORICH-

Citat:
eu desi n-am supt nicio zi, nu-s intarcata total.
hahahaaaaa

Citat:
nu trebuie sa fie neaparat ceva dat/pus/lipit pe sani; eu n-am incercat, ca Robert ar fi supt si prin bluza (si acum mai incearca), nimci nu l-ar fi oprit, nici clor de-i puenam
hahahahaaaaaaaaaaaaaaaa


ei si dupa ras am citit urmatorul mesaj de imi era frica sa maicitesc,ca nu stiam cat de grav a fost !!!!!!!!!! doaaaaaaamne ,cum sa ti se rastoarne toate cele??faci nabii infract !!doamne,si ce ai acum de strans !!!

CLEO-
Citat:
acolo iti aruncam cu prashtia kiftele, pe rand, o zi Noemi, o zi io
hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

fetelooor,sunteti nebune azi


CRINA vad ca la voi e greu cu intarcatul.

eu am avut noroc.

sora mea a dat sa suga pana la 2 ani 8 luni si nu reusea,l-a lasat la mine 3 zile,nu a suferit ca se juca mult cu Sofia si cu Andres,nu a plans..cand l-a luat acasa a cerut iar,dar nu i-a mai dat si pt ca trecusera deja 3 zile,nici el nu a mai plans cum facea inainte cand incerca,doar mai cerea miorlaind,pana nu a mai cerut..a vazut ca e gata.



ca vorbeati de personaje negative din desene,si Sofia zice uneori ca ea e Bruja Mala-vrajitoarea cea rea.dar de cele mai multe ori ,spune "eu sunt REINA si Adresito es MI PRINCIPE",ea regina si el printul EI,neaparat el e al ei ,"fratioru meu","mi amigo" .
si bebe din burta tot al ei e,zice ca e al lui mami,la mami in burta,dar e al ei !

v-am zis ca misca mult bebe din burta de vreo 2 saptamani?nu stiu cand doarme,ca e prezent la toate barfele !






18+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui simonacip
[
Luminel cred ca toti sunt atrasi d epersonajele negative din desene...DIn pacate. Hmmm...Am citit undeva ca dc ii intrebi ce personaj animat ar vrea sa fie multi dintre ei vor mentiona unul negativ, nu pozitiv.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


HAHAHA, marei ii place vanatorul din cartea cu Alba ca zapada!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Mai rar asa fata, Cleo, eu ti-am mai spus tie..

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui simonacip
[
Luminel cred ca toti sunt atrasi d epersonajele negative din desene...DIn pacate. Hmmm...Am citit undeva ca dc ii intrebi ce personaj animat ar vrea sa fie multi dintre ei vor mentiona unul negativ, nu pozitiv.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


HAHAHA, marei ii place vanatorul din cartea cu Alba ca zapada!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Mai rar asa fata, Cleo, eu ti-am mai spus tie..

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"



dada, o sa arunce si ea cu chiftele lui Lorich! Si la altii ca spitalu ala nu e departe . Cu cine o fi semanand fata asta??? ca tati a fo tare cuminte in copilarie! Io zic ca e de la dr ginecolog



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Aelita, ce frumooos, ce pofta am de 3..Dar parca la tine suna mai bine totusi, la mine cred totusi ca cedam nervos..Nu stiu ce-am mai fetelor cu nervii astia la pamintAm nevoie de-un concediu

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cleo
Mda, cred ca tb sa ma fi gindit sa vin la un consult la dr tau...atunci cind nu am ramas...ca face minuni, nu de alta


Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Lorich, mama mia, ce dezastru!! Cum a putut sa cada aragazul? Nu era bine fixat?
Mai functioneaza?
Bine ca ai salvat musacaua!

Simona, si eu ma intreb de ce sunt asa cu nervii la pamant
Sigur mi-ar trebui un concediu fara copii.

Mi_bebelina, Lorich ce tip de faina fol. pt facut paine?

Ne-am luat si noi masina, a probat-o sotul ieri, am facut 2 painici - da ne asteptam la ceva mai spectaculos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Aelita, ce frumooos, ce pofta am de 3..Dar parca la tine suna mai bine totusi, la mine cred totusi ca cedam nervos..Nu stiu ce-am mai fetelor cu nervii astia la pamintAm nevoie de-un concediu

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


MA iei si pe mine?? Ca mai am putin si cedez nervos! Labila tare am devenit, sper sa fie doar hormonii trecatori. CA in stilul asta imi arunca si mie Cleo chiftele la spital. Sa fie de-alea cu mai multa ceapa, da?

ALI, mami de Vlady si 26+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alysh, esti sadica..cu multa ceapa
Adriana, sa va fie de folos masina de piine.Oricum sa nu fol faina de titan ca am inteles contine initium.

Fetelor mie mi-e frica sa mai ies cu matei din casa. AM probleme cu el, nu vrea sa stea in brate deloc, iar cind scapa pe jos alearga direct la baltoace, in fata masinilor...zici ca-i scapat de la puscarie...Nu reusesc deloc sa-l iau de mina sau sa-l potolesc. Se arunca si pe jos fara nici un scrupul..deci am viata grea...poate si d-aia sunt cu nervii

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput