Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ADRIANA - multumesc mult!

m-am lamurit pana aici "aici intervine limitarea la 12 salarii minime" ce inseamna aceasta limitare?

+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT




"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Am pus si eu o pozica cu bebelina mea, cu burtoiu de 23 sapt, si cu dovada sexului Va multumesc mult pentru sustinere. Tare imi sunteti dragi!


24+
Vine o ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

anca, daca baza de calcul pentru concediul pre-post natal e mai mare de 12 sal min pe ec (7200lei), atunci indemnizatia se calculeaza la cele 12 sal min.
Cel mai bine e sa mergi la tine la ctb sa iti faca o simulare.

24+
Vine o ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Fetelor eu ma confrunt cu o problemuta destul de neplacuta pentru mine...am tot timpul pielea dupa maini, brate si picioare uscata...cea de pe maini este si crapata si uneori am mancarimi. De obicei iarna patesc asa, poate sa fie din cauza la frigul asta care a fost si eu fiind mai sensibila, le-a afectat mai mult. SI pe langa maini am si buzele crapate si uscate, daca nu ma dau cu strugurel de multe ori devin albe de la crapare si uscare.
Cred ca ati inteles ce am vrut sa zic, nu gasesc cuvintele ptrivite...nu am inspiratie la ora asta

Se mai confrunta careva cu problema asta ??? Ce remedii folositi ?

***************************************************
Elena, 24+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)



Aceeasi problema o am si eu.Incerc sa beau multa apa si ma inund cu crema hidratanta pe corp dimineata(cind am timp) si seara.Este normal din cauza schimbarilor hormonale,inainte aveam ten mixt ,acum e spre uscat.Buzele:strugurelul e sfint.

Catalina 18+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

anca, daca baza de calcul pentru concediul pre-post natal e mai mare de 12 sal min pe ec (7200lei), atunci indemnizatia se calculeaza la cele 12 sal min.
Cel mai bine e sa mergi la tine la ctb sa iti faca o simulare.

24+
Vine o ! Doamne ajuta!



Hai sa iti dau asa un ex eu am venituri variabile cu comidioane din vanzari ca medie am unde va la 3700 brut pe ultimile 12 luni-deci cum se calculeaza!


+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT




"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Am pus si eu o pozica cu bebelina mea, cu burtoiu de 23 sapt, si cu dovada sexului Va multumesc mult pentru sustinere. Tare imi sunteti dragi!


24+
Vine o ! Doamne ajuta!


Adriana tare as vrea sa vad si eu asa ceva la urmatoarea eco...
Vedem ce iese pana la urma. Sa fie sanatos e cel mai important.
Upss....se vede ca nu m-am obisnuit inca cu ideea de ...



"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 17+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Am pus si eu o pozica cu bebelina mea, cu burtoiu de 23 sapt, si cu dovada sexului Va multumesc mult pentru sustinere. Tare imi sunteti dragi!


24+
Vine o ! Doamne ajuta!


Mmmm. ce bine se vede" pasarica",mincao-ar mama pe ea.Sa creasca mare acolo in burtica.
Si nu fi trista Adriana, tu nu poti merge cu fetele citeva ore bune undeva? Eu miine seara am petrecere cu fetele, suntem vreo 6.Sotii nostri ramin singuri acasa cu copiii, nici unul nu sufla.

Catalina 18+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Am pus si eu o pozica cu bebelina mea, cu burtoiu de 23 sapt, si cu dovada sexului Va multumesc mult pentru sustinere. Tare imi sunteti dragi!


24+
Vine o ! Doamne ajuta!


ce burtica am vazut si ce "pasa :) " ce frumos a stat la pozica...sa va traiasca si sa sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.

***************************************************
Elena, 24+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neata fetele, la noi au inceput contractii nedureroase, ieri am stat toata ziua la orizontala, am baut multa apa si-am sunat asistenta.
Se pare ca intelesesem gresit nu tre sa fie mai mult de 5 contractii nedureroase pe ora, eu intelesesem nu mai mult de 5 in total pana la 35 de saptamani.
Nu mi-a spus sa iau nimic, doar sa stau intinsa si sa ma hidratez.
Stiti ceva despre asta, cat sunt de periculoase contractiile, nu e ca devree totusi

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 17+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

dragaica mai exact ce simti la contractii??

----------------------------------------------
my somebody....

21+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput