Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

neatza si de la mine si sa aveti un weekend sperb si plin cu soare.
si eu am probleme cu pielea uscata dar asta nu de acum,de cand ma stiu tot timpul trebuie sa ma dau cu creme,indiferent cata apa beau pielea mea e in continuare nehidratata suficient,dar asta e,o dau inainte cu cremele.
Adriana eu credca il lasam pe langa usa,la cat de isterica sunt acum,eram si inainte dar acum si mai rau.eu il avertizez de dinainte si stie ca nu glumesc,nu spun ca nu e bine sa iasa cu baietii sau ca da facem bine ca ii sunam dar mai tare ne deranjeaza faptul ca ei nu se simt sa vina mai devremeca poate e nevoie de ei si ca sa poata iesi si a doua oara fara scandal si fara suparari,dar oricati peri albi ne scoatem noi cam greu se schimba ei.sa treaca supararea


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Cris2010 dar cate gr. ti-a zis ca are acum ???? Si ce analize ti-a dat sa faci ???


Ne-am hotarat si noi la un nume...initial, sotul nu a fost de acord ca si Beatrice , dar si bebe sa ii poarte numele...in final a cedat la insistentele mele ...Acum ramane sa ne hotaram la al 2-lea prenume...ca si fetele au tot 2 prenume.

***************************************************
Elena, 24+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Elena....foarte frumoasa alegere....si mie imi place mult....



Ramona 19+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

cat despre sotii petrecareti....ori ii aduceti acum cu picioarele pe pamant si ii scuturati bine de tot, sau asa va fi de acum in colo, pentru ca asa cum stiu eu barbatii se maturizeaza`abia la 50 de ani, pana atunci copilaresc!

Adevar verificat in propria familie, tata, sotul...si exemplele celor din cercul de cunostinte!!!!!!!!!!






+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT




"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



sunt intru totul de acord cu tine


Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Subscriu si eu. Noi incercam sa respectam zicala "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face", valabila pt ambele sensuri.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, trebuie sa plec.

Va urez de pe acum un sfarsit de saptmana cat mai frumos si insorit.




Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

elena, frumos nume ati ales. Daca bebelina mea era baiat s-ar fi numit Codrin.

anca_vlad, CIC e CIC; concediu pre-postnatal e altceva. Legea pusa de ooana se refera la concediu pre-postnatal. La CIC se iau veniturile nete aferente ultimelor 12 luni inaintea nasterii copilului si se aplica 85%, dar nu mai mult de 4000 lei; la concediu pre-postnatal se face un calcul asemanator cu al concediilor medicale normale (cu unele diferente); deci aici, baza de calcul este de 6 luni din ultimele 12; aici intervine limitarea la 12 salarii minime. Te-am lamurit?


24+
Vine o ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Oana, multi ani fericiti de-acum incolo. In legatura cu cadouri... Eu ii iau bilete la spectacole, teatru, film, organizez seri speciale, iesiri speciale, niste cursuri de dans, etc...



saru'mana ...in final m-am hotarat pentru "jumatate din cadou" un vocher pentru o zi la un hotel din oras care are piscina, jacuzzi, spa, masaj, sala de forta, mai multe tipuri de sauna etc
imi e ciuda ca nu ma pot duce cu el...dar recuperez eu dupa ce apare bebitza la anu pe vream asta probabil


Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

OOANA-te rog lamureste-ma ce e cu legea/ordonanta aceea despre CIC?

+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca


scumpa mea spune exact ce nu iti este clar si am sa incerc sa te lamuresc!



Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Va salut burticutelor!
Sunt in criza de timp , are cineva de vanzare ca sunt tare amatoare? ... ne vedem diseara... sa/mi faceti si mie rezumtul va rog... va stiu harnicute si o sa am mult de recuperat si invatat. e primavara in gand, in suflet... si afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Cris2010 dar cate gr. ti-a zis ca are acum ???? Si ce analize ti-a dat sa faci ??? Te-am scofundat cu Laura


***************************************************
Elena, 24+ cu Stefan ( pentru al doilea... negociem )
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput