Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ati schimbat parola la gmail? nu mai e aia cu 2010 in coada?

Paula cu Mihai 23+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

ati schimbat parola la gmail? nu mai e aia cu 2010 in coada?

Paula cu Mihai 23+ si Stefan (30 oct. 2007)


Ai PM

***************************************************
Elena, 24+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, dragele mele!

N-am net acasa, multumita sotiorului meu care uita de vreo doua saptamani sa plateasca abonamentul. Sper sa-mi dea drumul azi.

Mai , fetelor, bebe meu "creste intr-un an cati altii in sapte". Mi-a zis doctorul ca bebelina se cam grabeste sa creasca, conform eco de pana acum. Voi ati auzit de asa ceva pana acum???? Mi-a spus ca nu sunt motive de ingrijorare, dar mi-a dat sa fac mai multe analize. N-am prea inteles ce a scris in lista, ma infiintez azi la 4 la medicul de familie sa vad ce trebuie sa fac. Ma mai duc la el peste o luna cu rezultatele de la analize, daca sunt ok. Cred ca trebuie sa ma pregatesc sufleteste de un bebe la 4kg, 4 si.... sotul s-a nascut la 4kg 500g.

Oana, multi ani fericiti de-acum incolo. In legatura cu cadouri... Eu ii iau bilete la spectacole, teatru, film, organizez seri speciale, iesiri speciale, niste cursuri de dans, etc...

Emushi, felicitari pt .

Alina, nume foarte frumoase. Si povestea si mai frumoasa. Noi oscilam intre Sara, Natalia si Sonia. Sper ca ne hotaram pana vine pe lume minunea.

Maurice, am vazut pozele. Vreau si eeeeuuuuuu!!! Stai linistita cu burtica. Si eu ma plangeam la inceput (pe la vreo 16s) ca nu am deloc burtica. Acum mi se pare ca, creste cam repede si mare.

Victo, incantata de cunostinta. Stefan e un scump, ce ochisori.

Racusor si eu ma uit pe site-uri, dar raman doar cu uitatul. Noi avem casa, dar platim o rata, mama, mama. Deci, tot la strictul necesar ramanem. Decat multe si ieftine, mai bine mai putine si de calitate, sa le folosim si la bebe doi. Eu mi-am luat niste preturi de pe net si vrem sa le comparam la kidex. Daca gasim mai ieftin ce ne intereseaza le si luam: carucior, patut. Pt masa de infasat, o sa transform biroul din dormitor. Pun o paturica mai groasa si gata (idee de la Olivia). Si pe mine ma atrage foarte mult multitudinea de lucrusoare care mai de care mai colorate si mai haioase pt copii, dar ma gandesc ca unele le voi folosi doar cateva luni... asa ca improvizam.

Belu eu patesc asa la picioare. Tot hidratare insuficienta. Ma dau cu ulei de masline usor incalzit (sa nu fie rece) si-mi pun sosete de bumbac trei-sferturi. Am incercat zeci de creme, numai uleiul de masline m-a ajutat.

VA si o zi frumoasa! In Bucuresti chiar este la propriu.






Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mersi. ma duc sa lucrez ceva si apoi vin sa viyionez, dc mere netu

Paula cu Mihai 23+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata pe la amiaza
…sa aveti o zi usoara si scurta…si un weekend minunat !

Am vazut un mic Eric intre multe jucarii, intr-o camera frumoasa
…si pe mami cu burtica la purtator

Belu, eu tot timpul ma dau cu crema de corp…si eu sunt cu pielea uscata in ultimul timp, dar beau apa si ceai ca o camila
…azi dimineata …intr-un final am facut poze, diseara le pun in album…

Adriana, iti dau dreptate ca ai de ce sa fi suparata…dar incearca pentru bebe sa nu fi suparici


Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mersi. ma duc sa lucrez ceva si apoi vin sa viyionez, dc mere netu

Paula cu Mihai 23+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

OOANA-te rog lamureste-ma ce e cu legea/ordonanta aceea despre CIC?

+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT




"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

OOANA-te rog lamureste-ma ce e cu legea/ordonanta aceea despre CIC?

+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



Pentru CIC se iau in calcul veniturile nete realizate in ultimele 12 luni anterioare nasterii copilului.


***************************************************
Elena, 24+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

LARISSA< ce mai faci? cum va merge cu gradinita? eu ieri nu/l mai puteam convinge sa plecam acasa..

Paula cu Mihai 23+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

cat despre sotii petrecareti....ori ii aduceti acum cu picioarele pe pamant si ii scuturati bine de tot, sau asa va fi de acum in colo, pentru ca asa cum stiu eu barbatii se maturizeaza`abia la 50 de ani, pana atunci copilaresc!

Adevar verificat in propria familie, tata, sotul...si exemplele celor din cercul de cunostinte!!!!!!!!!!






+18s si mami de astronaut-cosmonaut Vladut (05.11.2003)

POZE VLADUT




"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



sunt intru totul de acord cu tine


Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput